Mažeikių gyvūnų globos draugija tikisi pagalbos iš verslininkų

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Artėjant šaltajam sezonui Mažeikių gyvūnų globos draugijos namuose prasidėjo nerimo dienos. Vis dar neaišku, ar pavyks beglobiams gyvūnams užtikrinti šiltą guolį, nes pastatai, kur dabar jie glaudžiasi, yra vėjo perpučiami ir lietaus skalaujami.
Nors iki šiol Mažeikių gyvūnų globos draugija vis sulaukia gyventojų dėmesio ir aukų, tačiau, draugijos savanorių teigimu, to nepakanka, nes kasmet daugėja beglobių gyvūnų. Didžioji dalis paaukotų lėšų atitenka veterinarinių klinikų sąskaitoms apmokėti.

Vien nuo šių metų pradžios iki lapkričio mėnesio veterinarijos klinikos yra išrašiusios sąskaitų už daugiau nei 6 tūkst. eurų. Sąskaitos už gyvūnų pašarą taip pat skaičiuojamos didžiulėmis sumomis – šimtais eurų.
„Pas mus prieglaudoje yra apie 130 gyvūnų, daugiausiai katinų. Jiems skirta 30 kraiko dėžučių, kurias kasdien keičiame. Vienai dėžutei reikia vieno pakelio kraiko, kuris kainuoja pusantro euro. Tai nesunku apskaičiuoti, kad vien kraikui per mėnesį išeina daugiau kaip tūkstantis eurų, o kur dar maistas ir gydymo išlaidos“, – situaciją skaičiais komentavo Mažeikių gyvūnų globos draugijos savanorė Milda Riaukaitė.
Mažeikių gyvūnų globos draugija gyvuoja daugiau nei devynerius metus. Šios draugijos namuose šiuo metu gyvena per 100 kačių ir 15 šunų, iš jų 6 neseniai gimę šuniukai. Visais šiais gyvūnais rūpinasi trys moterys savanorės, be jokio atlygio.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Mažeikių gyvūnų globos draugija tikisi pagalbos iš verslininkų”

  1. NeoLina parašė:

    Tai norint padėt turiu pirkt makulatūrai „Santarvės” laikrašt, kad sužinočiau kaioį???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto