Mažeikių įmonėse aplinkosaugininkai rado pažeidimų

Dešimtyje patikrintų automobilius ardančių įmonių rastas ne vienas pažeidimas. Nuotrauka iš aplinkosaugininkų archyvo

Aplinkos apsaugos specialistai du kartus per metus, kai keičiamos automobilių padangos, surengia prevencinius reidus po įmones, kurios tvarko netinkamus eksploatuoti automobilius.
Už pažeidimus mūsų miesto įmonėms skirtos piniginės baudos.

Neturėjo taršos leidimo

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros specialistai, siekdami identifikuoti ir tikrinti asmenis, galimai neteisėtai vykdančius eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo veiklą, kartu su UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atstovu Mažeikių rajone surengė patikrinimą. Pasak pareigūnų, tokios prevencinės akcijos, kurių metu ne tik baudžiama, bet ir suteikiama informacija apie keliamus reikalavimus aplinkosaugai, vykdomos padangų keitimo metu – pavasarį ir vėlų rudenį.
„Eksploatuoti netinkamas transporto priemones ardyti gali tik taršos leidimus turinčios ir sutartis su atliekų tvarkytojais sudariusios įmonės ar asmenys. Patikrinimo metu nustatytas vienas neteisėtas eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymo atvejis ir įmonės direktoriui už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymą, objektų naudojimą neturint taršos leidimo skirta administracinė bauda“, – informavo Šiaulių aplinkos apsaugos departamento vyriausiasis specialistas Artūras Konderauskas.
Įmonės, esančios Žagarėlės gatvėje, vadovui surašytas administracinis nurodymas per dešimt darbo dienų sumokėti 750 litų baudą bei privalomasis nurodymas rastiems pažeidimams pašalinti.

Skirtos piniginės baudos

Akcijos metu taip pat buvo tikrinamos įmonės ir fiziniai asmenys, vykdantys variklinių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą.
Kaip informavo aplinkosaugininkai, per reidą buvo patikrinta apie dešimt šia veikla užsiimančių įmonių. Nustatyti keturi pažeidimai dėl atliekų susidarymo ataskaitų nepateikimo bei trys pažeidimai dėl atliekų susidarymo apskaitos nevedimo.
Atsakingiems asmenims už nustatytus pažeidimus surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, skirtos penkiasdešimties ir dviejų šimtų litų baudos.

5 Atsakymai į “Mažeikių įmonėse aplinkosaugininkai rado pažeidimų”

 1. zemaitis :-) parašė:

  Kada i Orlen lietuva atvaziuos rimti tikrintojai o ne tie kur jau etatiniai gamyklos tikrintojai ?

 2. jo jo parašė:

  REIKETU TIKROS KOMISIJOS. Visi tikrintojai per savaite darbo netektu, kurena tik senom padangom, bardakas visur, visi zino, ber tyli , nes naudinga.

 3. VAGIS parašė:

  Tegu nejuokina tikrintojai, savo dali grynais pajeme. Visi zino kokia ten tvarka, uzdaryti ir eksplotuoti neleist , tai tiesa butu.Savininkas jau nuo ryto girtas slaistos ir visi zino ir mato, bet …..

 4. ... parašė:

  Galėtų rimčiau žagarėlės šrotą pakratyti… Žiemą iš kamino tokie dūmai virsta, kad nepamatysi niekur kitur. Įdomu, ką jie ten degina, gal visokias auto atliekas?

 5. kodel neidejote parašė:

  foto su pazeidimais? Sioje foto tvarka kaip vaistineje,su ziburiu pazeidimu nerasi:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto