Mažeikių kraštas pristatomas įvairiomis priemonėmis

Renavo dvarą lanko ne tik ekskursantai, čia vyksta ir įvairūs renginiai.

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro vienas tikslų – kaupti ir atnaujinti informaciją apie rajono lankytinas vietas, teikiamas turizmo paslaugas, organizuojamus kultūrinius renginius.
Praėjusiųjų metų ataskaitą pristačiusi įstaigos direktorė Jolanta Gintalienė pastebėjo, kad pandemija neaplenkė ir Centro veiklos – interesantų sumažėjo trigubai. Tačiau ir karantino sąlygomis buvo stengiamasi įvairiomis priemonėmis pristatyti Mažeikių kraštą.

Lankomiausi objektai

J. Gintalienė veiklos ataskaitą pristatė Savivaldybės tarybos posėdyje. Tarybos nariai pagyrė už nuveiktus darbus, už išsamią informaciją.
Įstaigos vadovė, apžvelgdama lankytinus objektus, informavo, kad ir praėjusiais metais populiariais rajono turistiniais objektais buvo Renavo dvaro sodyba ir parkas, Pavirvytės dvaro sodyba, Mažeikių muziejus, Aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejus Viekšniuose, Viekšnių I-osios vaistinės muziejus. J. Gintalienė pastebėjo, kad apie pastarąjį objektą sulaukta daug paklausimų ir jis būtų lankomiausias rajone, bet dėl vidaus restauracijos vasaros sezono metu buvo uždarytas.
Dėl COVID-19 pandemijos lankytojų skaičius sumažėjo visuose lankomuosiuose objektuose, buvo atšaukiami didžiausi rajono renginiai. Centras karantino metu teikė konsultacijas telefonu, „Facebook“ žinutėmis bei elektroniniu paštu.

Interesantų sumažėjo trigubai

Centro vadovės duomenimis, praėjusiais metais rajone veikė 4 kaimo turizmo sodybos, 9 viešbučiai ar apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos, 39 viešojo maitinimo įstaigos. Turistams, kurie kreipėsi informacijos, be pagrindinių lankytinų rajono objektų, buvo siūlomas poilsis kaimo turizmo sodybose, viešbučiuose, kuriuose teikiamos SPA paslaugos, rekomenduojamos rajono maitinimo įstaigos, aktyvios pramogos. Daugiausia paklausimų sulaukta apie pobūvių organizavimo galimybes.
Per 2020 metus į Centrą kreipėsi 1048 interesantai (2019 metais – šiek tiek daugiau nei 3, 3 tūkst.) iš jų – 4 iš užsienio – Latvijos.
„Visiems lankytojams buvo teikiama informacija apie Mažeikių kraštą, dalyti turistams skirti leidiniai apie lankytinas vietas Lietuvoje, vedamos ekskursijos po miestą“, – teigė J. Gintalienė.

Dalyvavo parodose

Mažeikių kraštas pristatytas ir parodose. Praėjusiųjų metų sausio mėnesį tarptautinėje turizmo ir laisvalaikio parodoje „Adventur – 2020“ Vilniuje mažeikiškių parengto stendo tema – unikalus objektas – Viekšnių vaistinės muziejus. Ekspozicijos metu buvo dalyta informacinė medžiaga apie Mažeikių krašto muziejus, lankytinus objektus, pristatyti naujas privatus šiuolaikinės aviacijos muziejus, vandens pramogos, teminiai maršrutai po Mažeikių kraštą.

Tarp labiausiai lankomų Pavirvytės dvaras.

Reklamuoti Mažeikių rajone veikiantys ir turistus priimantys dvarai.
Stendo lankytojams pateikta informacija apie muziejuose ir privačiuose lankytinuose objektuose veikiančias edukacines programas, pramogas. Taip pat teikta informacija apie Mažeikių rajone vykstančias šventes ir renginius.
Metų pradžioje dalyvauta ir tarptautinėje turizmo ir laisvalaikio parodoje „Balttour – 2020“ Rygoje. Stende mažeikiškiai kartu su Telšių turizmo centro darbuotojais teikė informaciją apie rajono lankytinas vietas, užsienio turistams įdomius renginius bei edukacijas. Reklamavo maršrutą automobiliais, kuris buvo ženklintas Mažeikių rajono savivaldybei su Telšių regiono savivaldybėmis įgyvendinus bendrą projektą „Telšių regiono savivaldybes jungiančių turizmo trasų informacinės infrastruktūros plėtra“.
Vasarą Centras dalyvavo Klaipėdos „Jūros šventės“ renginiuose, drauge su Telšių regiono turizmo centrais pristatė Mažeikių kraštą. Renginio metu taip pat išdalyta informacinė medžiaga apie Mažeikių krašto muziejus, lankytinus objektus, pristatyti pažintiniai maršrutai, kt.

Tęsiamos veiklos

Toliau buvo tęsiamas populiarumo sulaukęs projektas „Surink Lietuvą“, sujungęs visas 60 savivaldybių. Projekto esmė – Lietuvos šimtmečio proga paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, bet ir pažinti kiekvieną jo rajoną, kiekviename aplankytame krašte įsigyjant to krašto formos magnetuką, o surinkus visas 60 dalių sujungti jas į visumą – Lietuvos žemėlapį.
Buvo tęsiama tradicija bendradarbiauti su Mažeikių verslininkų asociacija, organizuojant orientacines dviračių varžybas „Pažink Mažeikius – 2020“. Jos ir toliau išlieka populiarios: dalyvavo šiek tiek daugiau kaip 50 mažeikiškių.
J. Gintalienės teigimu, kiekvienais metais organizatoriai stengiasi rasti vis naujų orientacinių varžybų temų, kurios verčia naujai pažvelgti į savo miestą, atkreipti dėmesį į naujus ar atsinaujinusius objektus. Praėjusiųjų metų orientacinių varžybų tema buvo iš senų Mažeikių nuotraukų fragmentų atpažinti ir dabar dar esančius objektus ir juos surasti.
„Dviračių orientacinės varžybos po Mažeikius yra puiki galimybė geriau pažinti savo miestą, taip pat priemonė skatinti gyventojus naudoti bemotores transporto priemones, kartu saugoti gamtą ir propaguoti judrų gyvenimo būdą“, – pabrėžė įstaigos vadovė.

Naujoje svetainėje – daugiau informacijos

Centras skatina visus domėtis gimtuoju kraštu ir kultūra, organizuojami pristatymai rajono moksleiviams apie Mažeikių rajono turizmo lankytinas vietas, situaciją ir tendencijas. Praėjusiais metais įvyko 4 tokie renginiai, skirti moksleiviams.
Centro darbuotojai teikia pagalbą turizmo administravimo specialybės studentams, pernai Mažeikių įstaigoje praktiką atliko du studentai.
Teikiama informacija apie lankomus objektus VŠĮ „Keliauk Lietuvoje“ kuriamiems maršrutams ir vykdomiems projektams.
2020 metais Centras įsigijo naują turizmo platformą – svetainę www.visit.mazeikiai.lt. Naujoji svetainė yra moderni ir patogi naudoti išmaniosiomis technologijomis, suteikia daugiau galimybių interesantams susirasti informacijos juos dominančiu klausimu, patiems susidėlioti kelionės maršrutą bei gauti informaciją apie rajone vykstančius renginius.
Interneto svetainėje siekiama pristatyti praktinę informaciją atvykusiam ar dar planuojančiam atvykti turistui, pateikiant būtiniausią informaciją – kur rasti nakvynės vietą, kur pavalgyti, ką aplankyti mieste ir rajone, kaip praleisti laisvalaikį ir pramogauti mūsų krašte. Naujosios svetainės informacija yra pateikta penkiomis užsienio kalbomis: anglų, vokiečių, rusų, lenkų ir latvių – tai leis pritraukti daugiau lankytojų iš šalių, kuriose kalbama šiomis kalbomis. Talpinami įvairūs skelbimai, juose – ne tik Centro organizuojami renginiai, bet ir visų visuomeninių organizacijų renginiai Mažeikių krašte.
Nuotr. iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto