Mažeikių ligoninei reikalinga mūsų pagalba

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo pat karantino pradžios Mažeikių regioninė ligoninė dirba ekstremaliomis sąlygomis. LR Vyriausybė mažeikiškius įpareigojo įsteigti stacionarines lovas COVID-19 infekcijai įveikti.
Koordinuojant veiksmus su Šiaulių respublikine ligonine ir suderinus su Mažeikių rajono savivaldybe, buvo laikinai sustabdytas Neurologijos, Vaikų ligų, Psichiatrijos skyrių darbas.
Ligoninės pavojingas virusas taip pat neaplenkė – šiuo metu COVID-19 infekcija serga 50 jos darbuotojų, dar beveik trys dešimtys yra izoliacijoje ar nedirba dėl kitų ligų.
Mažeikių ligoninės administracija kreipiasi į mažeikiškius, prašydama pagalbos: ne tik elgtis saugiai, neplatinti viruso, bet ir savanoryste ar kitu būdu prisidėti prie būtiniausių darbų.

Mirė trečdalis pacientų

Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys akcentavo, kad kitomis ligomis susirgę mažeikiškiai neliks be medikų pagalbos.
„Pacientus, kurie į mus kreipiasi dėl būtinosios pagalbos, esant reikalui, pervežame į Šiaulių, Telšių ligonines. Praplėtėme šių profilių gydytojų ambulatorinį darbą mūsų ligoninės Priėmimo konsultaciniame skyriuje“, – patikino įstaigos vadovas.
Į ligoninę iš viso regiono plūstant COVID-19 infekcija sergantiems pacientams ir nuolat didėjant jų srautui, Mažeikių ligoninė įsteigė net 4 covidinius skyrius. Šiuo metu ligoninėje koronavirusinei infekcijai gydyti yra įrengtos 95 lovos. Daugiau nei pusė jų yra aprūpinta deguonies tiekimu, įkurta ir trijų lovų „covidinė“ reanimacija.
Mažeikių ligoninės COVID-19 infekcijos skyriuose šiuo metu gydosi 93 pacientai iš viso regiono. Tarp jų – 85 mažeikiškiai.
„Per trumpą gydymo laikotarpį iš stacionaro išvyko 63 pacientai. 42 pasveiko, 21 iškeliavo į nebūtį. Mes jiems padėti negalėjome. Mirusių pacientų amžius svyravo nuo 42 iki 92 metų, vidurkis – 75 metai. Šiuo laikotarpiu mirė dar keturi pacientai, sergantys kitomis ligomis, bet kartu ir užsikrėtę COVID-19 infekcija“, – sukrečiančią statistiką pateikė ligoninės vadovas.

Reikia pagalbininkų

S. Kaktys informavo: koronaviruso infekcija neaplenkė ir ligoninės darbuotojų. Šiuo metu iš 450 ligoninės darbuotojų ja serga 50. Izoliacijoje yra 10 darbuotojų, dar 17 šiuo laikotarpiu gydosi dėl kitų ligų.
„Šis darbuotojų sergamumas gerokai trikdo mūsų darbą. Sunku sureguliuoti atskirų padalinių darbą, organizuoti jį pamainomis, atskirti darbuotojų srautus, kad būtų vykdomi epidemiologiniai reikalavimai. Dar viena aplinkybė – esame atsakingi už prie ligoninės įsteigtus padalinius – mobilųjį patikros postą bei karščiavimo kliniką. Matome, kad jų veikla labai intensyvėja. Karščiavimo klinika dirba dviem pamainomis, o mobilus postas nuo trečiadienio – net trimis“, – sakė Mažeikių ligoninės direktorius.
Jis neslėpė: per tris savaites nuo karantino pradžios ligoninė jau išnaudojo turimus resursus kovai su COVID-19 infekcija.
„Priėjome ribą. Toliau intensyvinti darbo neturime galimybės. Prašome visuomenės supratimo. Reikia prisiimti atsakomybę ir visiems laikytis epidemiologų reikalavimų. Ateina laikas, kai nebepateksite į ligoninę, pradėsime rūšiuoti – kam teikti skubią, neatidėliotiną pagalbą“, – į mažeikiškių supratingumą apeliavo S. Kaktys.
Ketvirtadienį Mažeikių ligoninė į rajono bendruomenę kreipėsi prašydama pagalbos ir kitoje srityje – tapti savanoriais ar įsidarbinti pagalbiniais darbuotojais.
„Mums trūksta jūsų rankų, jūsų palaikymo. Aptarsime sąlygas, sutarsime dėl priemokų už rizikas, darbo intensyvumą“, – tokį prašymą ir pasiūlymą Mažeikių ligoninės tinklalapyje šiandien paskelbė įstaigos vadovas.

2 Atsakymai į “Mažeikių ligoninei reikalinga mūsų pagalba”

 1. Ramutė parašė:

  Jei priima , kovidini ligoni iš Šiaulių ,ligoninė gauna 3000€ už viena ligonį.Gydimas paprastas : Cvitaminas ir paracitamolis ,kai kam reikia ir deguonies …,palaiko tris paras ir išleidžia .Galimai, ligoninė tyliai pelnosi ir ieško kvailių ,kurie nežino savo vertės, savanorių.
  Jei ligoninės direktorius nemoka paskirstyti pinigų ,tai nemokėjimas atlikti savo pareigos ,nesugebėjimas pelningai dirbti, iššvaištant dideles sumas pinigų.
  Jis turi prisiimti atsakomybę.
  Už padarytas avarijas ,kuriose žuvo žmonės jis nebuvo nubaustas .
  Mąstome

 2. Nerijus parašė:

  Galiu savanoriauti ar tai dirbti pagalbiniu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*