Mažeikių ligoninėje atlikta pirmoji peties sąnario protezavimo operacija

Nuotrauka iš Regioninės Mažeikių ligoninės archyvo

Šią savaitę Regioninėje Mažeikių ligoninėje atlikta pirmoji peties sąnario endoprotezavimo operacija. Iki šiol mažeikiškiai traumatologai ortopedai specializavosi klubo ir kelio endoprotezavimo srityse.

Žingsnis į paslaugų tobulinimą

Ortopedijos-traumatologijos skyriaus vedėjas Arturas Šarkevičius priminė, kad sąnarių endoprotezavimas Regioninėje Mažeikių ligoninėje – ne naujiena, tai daroma jau nuo 1995 metų. Dėl įvairių priežasčių Mažeikiuose kasmet atliekama apie 150 pirminių bei revizinių klubo, kelio endoprotezavimo operacijų.
Peties sąnario endoprotezavimas – dar vienas žingsnis, siekiant mažeikiškių medikų kvalifikacijos, tobulinant ligoninės teikiamas paslaugas.
Skyriaus vedėjas informavo, kad šią savaitę 75-erių metų pacientei ligoninėje buvo sėkmingai atlikta pirmoji peties sąnario pirminio totalinio endoprotezavimo operacija.

Patirties turinti komanda

Mažeikiškė buvo patyrusi traumą – jai lūžo žastikaulio galvutė. Pasak A. Šarkevičiaus, iki šiol dėl panašių traumų buvo atliekamos operacijos, sujungiant lūžgalių fragmentus specialiomis plokštelėmis, sraigtais. Tačiau pacientų gydymo rezultatai rodė, kad skeveldrinių lūžių atvejais žastikaulio kaulai sugyja su poslinkiu, sumažėja tokiu būdu operuotų sąnarių judrumas.
Ligoninės pacientei buvo nutarta endoprotezuoti peties sąnarį. Įgyvendinti šią užduotį ėmėsi gydytojas ortopedas-traumatologas Sigitas Kaktys, kuris panašaus pobūdžio operacijas atlikdavo dirbdamas Regioninėje Telšių ligoninėje, 2017 m. šiuo tikslu stažavosi Paryžiuje.
Gydytojui padėjo kolegos Martynas Virketis, Nerijus Gricius, gydytoja anesteziologė Daiva Januškienė, instrumentatorė Irena Birbilienė.
Į šią operaciją konsultuoti bei asistuoti atvyko bendrovės „Bonameda“ produkto specialistė Monika Buivydaitė, kadangi moteriai buvo implantuotas šios bendrovės tiekiamas tarptautinės kompanijos FH ORTHO prancūziškas „Arrow“ endoprotezas.

Reikia ir profesinio meistriškumo, ir įrangos

A. Šarkevičius pasakojo, kad dėl įsisenėjusios traumos, lūžio aplinkybių operacija užtruko 2,5 val. Šiuo metu ligonei atliekamos įprastinės gydymo, reabilitacijos procedūros.

9 Atsakymai į “Mažeikių ligoninėje atlikta pirmoji peties sąnario protezavimo operacija”

 1. Tikiu Martynu parašė:

  Aš džiaugiuosii, kad Martynas pasirinko Mažeikius. Manau tikrai yra ir ateityje bus dar puikesnis daktaras.

 2. B. parašė:

  Piktam žmogui pikti ir jį supantys. Man ne vieną kartą teko kreiptis tiek į Mažeikių medikus, tiek ir į medikus visoje Lietuvoje. Aš nesutikau nė vieno man nepadėjusio gydytojo, visos sesutės man visada šypsojosi ir buvo labai paslaugios. Ne vieną dešimtmetį mano sveikata rūpinasi mano šeimos gydytoja. Ji man jau kaip sesuo, kaip motina. Žmonės, nebūkit tokie pikti. Juk tik gydytojų ir jų pagalbininkių dėka Jūs gyvenate ir džiaugiatės gyvenimu.

 3. Polcherija parašė:

  Jeigu galvojat su pykčiu pasveikt,nepadės nė vienas gydytojas,o man neteko sutikt blogų medikų ir džiaugiuosi,kad gyvenu Mažeikiuose.Pagarba medikams ir ačiu už rūpestį.

 4. As parašė:

  Vienintelis sarkevicius gali vadintis gydytoju visi kiti tik jam prakaitui sluostyt. Apie kakty isvis ner ka sneket, zmogzudys vaika nutrenke ir nulis emociju… Ikalejima toki. O sesutes ligoninej tai gnydos, susiviepusios, pastoviai viskas jom blogai. Ypac tom kur priimamajm sedi

 5. Dangiras parašė:

  Šaunuoliai. Sveikinu.

 6. Renata parašė:

  NERIUS GRICIUS TIKRAI GERAS SPECELISTAS KIEK YRA ZMONIU OPERAVES VISI PATENKINTI. JEI PACIENTAS KVAILAS TAI JEM VISI BLOGI. O PERSONALAS SAUGYTOJU TAI TIKRAI NULIS. NEPRISAUKSI VAISTU SULEIST. O ZEMESNY PERSONALA GAINIOJA KAIP SUNELIUS

 7. Birutė parašė:

  Puikus gydytojas Šarkevičius. Geras savo sryties specialistas, dėmesingas ligoniams. Slaugytojų darbas prilygsta skruzdėlyčių triūsui. 😍 Sėkmės visam kolektyvui.

 8. Elena parašė:

  Puikūs ir žingeidūs tie mūsų gydytojai.Smagu,kad gyvenu rajone,kuriame galiu gauti visas paslaugas iš profesionalių gydytojų.Ačiū jiems

 9. Virgis parašė:

  Nerijus Gricius tinkamas tik instrumentams padavineti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*