Mažeikių ligoninės dalininkai nutarė kreiptis į STT ir VPT

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Regioninės Mažeikių ligoninės dalininkų: Mažeikių rajono savivaldybės  ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) – atstovai  ketvirtadienį nusprendė kreiptis į Specialiųjų tyrimų ir Viešųjų pirkimų tarnybas (STT ir VPT), Valstybinę darbo inspekciją (VDI) bei sudaryti komisiją, tirsiančią ligoninės vadovo priimtų sprendimų teisėtumą.

Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba Regioninėje Mažeikių ligoninėje atliko tyrimą dėl šioje gydymo įstaigoje galimo fiktyvaus darbuotojų įdarbinimo, atlyginimų skaičiavimo, priedų skyrimo bei panaikinimo pagrįstumo, viešųjų pirkimų (ypač mažos vertės) procedūrų vykdymo teisėtumo ir pagrįstumo. Išvados buvo pateiktos dalininkams bei ligoninei.

Posėdyje dalyvavo SAM viceministras Aurimas Pečkauskas, SAM patarėja Eglė Butkevičienė, SAM Teisės skyriaus patarėjas Kazys Rušinskas, Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, vicemerė Kristina Juškevičienė, Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotoja Laura Kelerė, Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Ieva Šimkutė, Kontrolės ir audito tarnybos kontrolieriaus pavaduotoja Loreta Dimienė, Regioninės Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys.

Savivaldybės merė R. Matulaitienė įgaliota kreiptis į STT bei VPT dėl gydymo įstaigos vykdytų viešųjų pirkimų, aiškinantis, ar jie buvo vykdomi skaidriai, laikantis įstatymų. SAM dalininko teisėmis kreipsis į VDI, kad dalininkams būtų pateikti susipažinti bei įvertinti visi dokumentai po ligoninėje atlikto VDI neplaninio patikrinimo.

Savivaldybė pranešė, kad mero potvarkiu bus sudaryta komisija, susidedanti iš dviejų Savivaldybės mero ir dviejų sveikatos apsaugos ministro deleguotų atstovų. Komisija tirs, ar Regioninės Mažeikių ligoninės direktorius S. Kaktys nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų, priimdamas sprendimus sau išmokėti lėšas už rezidentų praktinius mokymus, pasiskyrė vienkartines pinigines išmokas, priemokas prie atlyginimo.

Komisija išvadas turės pateikti per 30 dienų nuo jos sudarymo.

Regioninė Mažeikių ligoninė iki balandžio 29 d. įpareigota pašalinti jos veikloje nustatytus formalius trūkumus.

6 Atsakymai į “Mažeikių ligoninės dalininkai nutarė kreiptis į STT ir VPT”

 1. Geriausias būdas yra viešinimas korupcinių apraiškų parašė:

  Visų valstybės tarnautojų ir politikų,neįskaitant tik opozicijos. Mažas miestelis,tad žinomi negeri dalykai turi būti pranešami atitinkamoms tarnyboms.Tik pastebėjimas,kad ir paskutinių Šiaulių teismo nuteistų Mažeikių miesto politikų ir tarnautojų vieši užsakymai iš mūsų biudžeto už šimtus tūkstančių padaryti ne su Mažeikių įmonėmis.Gudručiai.

 2. rakum-darom parašė:

  Pataikėt į dešimruką. Liko tik vienas klausimas.Kur berasti dorą žmogų?

  1. Anonimas parašė:

   Pradėkit nuo savęs :-)

  2. Taspac parašė:

   Ups už gr.klaidas

 3. Rakum-darom parašė:

  Įvardinkite bent viemą dorą konservatinylą
  Ne vagį.

  1. Anonimas parašė:

   Įvardinkite nors vieną dorą karbauskinį, skvernelinį ar regioninį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto