Mažeikių muziejuje dundėjo šamanų būgnas

Susitikimas su mažeikiškiais prasidėjo neįprastai – prie žvakių liepsnos svečias mušė šamanų būgną. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiškius į susitikimą sukvietė unikalaus zoologijos sodo, vadinamojo Žvėrinčiaus, eigulys, medžiotojas ir filosofas Petras Dabrišius.
Mažeikių muziejuje šamanu vadinamas gamtos mylėtojas pristatė savo knygą „Vilko kailyje“.

Mušė šamanų būgną

Į susitikimą su rajono gyventojais muziejuje P. Dabrišius atvyko iš Mažeikių specialiosios mokyklos.
Mažeikiškiams Žvėrinčiaus medinčius pirmiausia pasirodė su ritualiniais drabužiais. Tad ir susitikimas prasidėjo neįprastai – prie žvakių liepsnos, apie kurią buvo susėdę mažeikiškiai, svečias mušė šamanų būgną.
Po ritualo pristatęs savo aprėdus, vyriškis nesutiko su kai kurių mažeikiškių pastebėjimu, jog tai šamanizmas.
Medinčius replikavo, kad neaišku, kas tokius apibūdinimus sugalvojo – tai žmonės, kurie tiki į gamtą, nuo kurios visi žmonės priklauso.

Visur vaidinimas – net ir bažnyčioje

„Iki kryžiuočių atėjimo meška buvo žemaičių dievas – totemas. Tu gyveni miške, turi tik peilį, ir ką tu padarysi? Tu tą mešką ir sudievini, galvoji apie ją. Kad mešką nugalėtum, svarbiausia yra ne tavo stiprybė, o dvasinė būsena. Nori, dievink mešką, nori – ne, bet ji už tave yra pranašesnė. O stipresnį reikia pagerbti, įsijausti į viską,“ – pasakojo Žvėrinčiaus eigulys.
Bet tuojau pat P. Dabrišius įspėjo: nieko nesureikšminkite – čia tik vaidinimas.
„Atsimena žodį žynys – vaidila. Juk tai vaidinti. Visur, kur paeisi, yra vaidinimas. Juk ir bažnyčioje – kunigas, apranga, ritualas – taip pat yra vaidinimas. O kuris vaidinimas geresnis – niekas nežino. Kas pasakys, kas geriau vaidina?“ – klausė visą pašnekesį po ritualine kauke pasislėpęs medinčius.

Teiravosi apie šių dienų aktualijas

Nors susitikimo tikslas buvo pristatyti knygą „Vilko kailyje“, apie vilkus P. Dabrišius kalbėjo ne taip ir daug. Mažeikiškiai domėjosi svečio požiūriu ne tik gamtos išsaugojimo klausimais, bet ir šių dienų aktualijomis – karais, narkotikais, tikėjimu, gyvenimu ir išgyvenimu šioje Žemėje.
Apie visa tai skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto