Mažeikių politechnikos mokyklai – 45

Nuotr. autorės

Penktadienį Mažeikių politechnikos mokykla minėjo 45-ąjį gyvavimo jubiliejų. Į mokyklos salę, kurioje vyko šventinis renginys, susirinko daug mokinių, buvusių ir esamų šios mokyklos mokytojų ir žmonių, kurie buvo ar yra vienaip ar kitaip susiję su šia profesinio mokymo įstaiga.

Pagerbė išėjusiuosius

Už gebėjimą suburti protų ir rankų vienybę, kurių pastangomis šiandien bendruomenė gali didžiuotis šia mokykla, tylos minute buvo pagerbti amžinybėn išėję buvę šios įstaigos vadovai, mokytojai, bendruomenės nariai.
Simbolinę pamoką vedusi dabartinė mokyklos direktorė Tatjana Kinčinienė renginio svečiams priminė mokyklos istoriją. Renginio metu skambėjo Tirkšlių kultūros centro darbuotojos Virginijos Liupšienės, Politechnikos mokyklos profesijos mokytojos Jolantos Kriaučiūnienės, šią mokyklą lankančių mokinių dainos.

Kiekviena diena dovanoja netikėtumų

Mokyklos jubiliejaus paminėjimo šventėje dalyvauti negalėjo buvusi jos direktorė Vida Lumpickienė. Tačiau jos mokyklos bendruomenei perduotą sveikinimą perskaitė dabartinės direktorės pavaduotoja Erika Pusvaškė.
„Visada džiaugiausi jūsų svariu ir prasmingu darbu, didžiavausi jūsų pasiekimais. Lai naujas gyvenimo ratas atveria kelią kurti, tobulėti, nesustoti. Būkite sėkmingi“, – jubiliejaus proga sveikindama visą mokyklos bendruomenę linkėjo V. Lumpickienė.

Mintimis apie Mažeikių politechnikos mokyklos praeitį ir dabartį, bendravimą su mokiniais pasidalijo ir beveik 45 metus šioje mokykloje dirbanti mokytoja metodininkė Birutė Šeštakauskienė.
Pasak jos, mokytojo darbas yra susijęs su kūryba, su skirtingomis kiekvienos dienos situacijomis, niekada nežinai, ką atneš išaušusi nauja diena.
„Kolegoms mokytojams linkiu kūrybingumo, turėti daug mokinių, gebėti sutelkti jų dėmesį ir užauginti gerais specialistais. Mokykla, gyvuok!“ – kalbėjo B. Šeštakauskienė.

Mokiniai sugrįžta kaip mokytojai

Per 45 mokyklos gyvavimo metus subrendo ne viena absolventų laida. Yra buvusių mokyklos mokinių, kurie į mokyklą sugrįžo jau kaip profesijos mokytojai, siekiantys savo sukauptas žinias, patirtį perduoti jaunajai kartai.
Pavyzdžiui, Diana Petravičienė ir Sikstas Kazlauskas – jie pirmus metus mokykloje dirba profesijos mokytojais, o kadaise ir patys ją baigė.
„Labai džiaugiuosi, kad man teko pabūti abiejose barikadų pusėse – tiek mokinio, tiek dabar mokytojo. Todėl drąsiai galiu sakyti: čia per šitiek metų sukaupti nepaprastai dideli išminties lobiai leidžia įveikti visus išbandymus, įgyvendinti naujas svajones. Noriu palinkėti, kad mokykla būtų ne tik mokslo ir žinių šventovė, bet ir mūsų visų namai, į kuriuos gera sugrįžti. Geri, šilti, jaukūs namai būna tik su geru šeimininku. O mes jį tokį turime“, – kalbėjo D. Petravičienė.

Mažeikių politechnikos mokyklos jubiliejaus šventės dalyviai.

Jos kolega S. Kazlauskas tikino: dirbti mokykloje jį pritraukė noras tobulėti ne tik kaip mokytojui, bet ir kaip asmenybei, o svarbus svertas buvo ir tai, kad pats yra baigęs šią mokyklą. Profesijos mokytojas dėkojo kolegoms, kurie draugiškai priėmė ir prisideda prie jo, kaip mokytojo, augimo.
Gausybę gražiausių palinkėjimų 45-ojo veiklos jubiliejaus proga mokyklos bendruomenei išsakė mokyklos socialiniai partneriai, Šiaulių, Telšių, Plungės, Joniškio, Skuodo profesinių mokyklų atstovai, Savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Matulaitienė.

Absolventų daugiau nei dvylika tūkstančių

O dabar šiek tiek istorijos, kurią susirinkusiesiems priminė kiek daugiau nei dvejus metus šios mokyklos direktore dirbanti T. Kinčinienė.
Mokykla buvo įkurta 1976 metų spalio 2 dieną ir pirmasis oficialus jos pavadinimas buvo Mažeikių 50-oji vidurinė miesto profesinė technikos mokykla.

Kiek vėliau, 1989 metais, mokykloje pradėjo dirbti reorganizuotas Mažeikių vakarinis politechnikumas. Tais pačiais metais pradėtos vykdyti dieninio skyriaus politechnikumo studijos. 2000 metais prie mokyklos prijungta Viekšnių žemės ūkio mokykla, kuri tapo mokyklos skyriumi. Po metų politechnikos mokykloje pradėtos vykdyti verslo vadybos ir įstaigų administravimo aukštesniosios studijos. Tais pačiais metais Viekšnių skyriuje įsteigtas žemdirbių tęstinio mokymo centras.
2008 metais akredituota vidurinio ugdymo programa ir įsteigtas gimnazijos skyrius.
Nuo 1976 iki 2020 metų Mažeikių politechnikos mokyklai vadovavo 7 direktoriai. Per visą 45 metų laikotarpį ją baigė 12,6 tūkst. mokinių.

„Su dabartimi kol kas viskas gerai, nors ir patyrėme ir vis dar patiriame pasaulinę pandemiją, labai netoli vyksta karas. Gyvenimas tęsiasi“, – apibendrino mokyklos vadovė.
Šiuo metu Mažeikių politechnikos mokykloje dirba 135 darbuotojai, mokosi 541 mokinys.
Nuotraukos autorės ir iš Mažeikių rajono savivaldybės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto