Mažeikių politechnikos mokykloje – „Verslumo savaitė“

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Antrus metai iš eilės Mažeikių politechnikos mokykloje vyksta „Verslumo savaitės“ renginiai.

Taip siekiama skatinti mokinių verslumą, kūrybiškumą bei inovatyvumą.


Lankėsi įmonėse 

Šios savaitės sumanytojos ir organizatorės – ekonomikos ir verslo pagrindų mokytojos Erika Pusvaškė ir Vilma Ramanauskienė. 
Kiekvieną dieną vyko vis kitas renginys. Pirmoji diena – „Šešėliavimas įmonėje“ – prasidėjo išvykomis į rajono įmones. Geriausiai besimokantys Mažeikių politechnikos mokyklos trečio kurso mokiniai ir juos lydintys profesijos mokytojai aplankė įmones, susipažino su jų vadovais, veikla bei  karjeros galimybėmis ir reikalingais darbui įgūdžiais.
Kitą dieną vyko atvira pamoka – „Ieškančiojo darbo atmintinė“. Ją vedė vienos iš miesto įmonių personalo direktorė Danguolė Steponaitienė. Pamokos metu baigiamųjų grupių mokiniai sužinojo, kaip tinkamai parengti gyvenimo aprašymą bei kaip pasiruošti susitikimui su darbdaviu.


Pasidalijo patirtimi 

Kitą dieną Mažeikių politechnikos mokykloje vyko renginys „Mano gyvenimo sėkmės istorija“. Jį vedė ekonomikos ir verslo pagrindų mokytoja E. Pusvaškė. Savo gyvenimo sėkmės istorijomis dalijosi VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė regione Auksė Vizbarienė,  VšĮ „Versli karta“ direktorius Irmantas Sujeta ir Vaidas Endrijaitis, buvęs Mažeikių politechnikos mokyklos  mokinys, kuris dabar  yra šios mokyklos popamokinės veiklos organizatorius.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

A. Vizbarienė pasakojo apie savo gyvenimo pasiekimus, drąsino mokinius nebijoti siekti savo tikslų. I. Sujeta pasakojo apie sėkmingus savo gyvenimo sprendimus. Svečias taip pat supažindino mokinius su įstaigoje organizuojamais projektais, renginiais, kurie skatina miesto ir rajono jaunimo verslumą.
Moksleiviai neliko skolingi – trečio kurso mokiniai parengė pristatymus apie  įmones, kurias aplankė Verslumo savaitės metu.


Padės moksleiviams 

Ketvirtąją Verslumo savaitės dieną penkios komandos po penkis narius susirungė „Protų mūšyje“. Komandas sudarė rajono verslo atstovai, mokytojai ir įvairių kursų mokiniai.
Dalyvių atsakymus į pateiktas užduotis vertino komisija. Daugiausiai taškų pelnė Mokytojų komanda, kuriai atiteko pagrindinis prizas.
Baigiamąjį renginį vainikavo nuotraukų iš kiekvienos savaitės dienos renginio demonstravimas.
Verslumo savaitės organizatorės bei šios mokyklos direktoriaus pavaduotoja Stasė Čupkovienė  mano, jog tokie renginiai padės formuotis mokinių asmenybėms, kad baigę mokslus jie galėtų sėkmingai įsitvirtinti konkurencinėje darbo rinkoje bei priimti svarbius sprendimus kasdieniame gyvenime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto