Mažeikių privatizavimo istorija – po „kampelį“

Laisvės gatvės 12 name įsikūrusios bendrovės „Mažeikių butų ūkis“ ir „Admituras“ – tai, kas liko iš buvusios Mažeikių valstybinės butų ūkio remonto ir eksploatavimo įmonės. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Kai kurie mažeikiškiai, gyvenantys daugiabučiuose namuose, iki šiol nesuvokia, kodėl rajone egzistuoja trys šiuos namus prižiūrinčios bendrovės: „Mažeikių butų ūkis“, „Admituras“ ir „Tavo pastogė“, kai visi namai „padalyti“ į dvi dalis – didžiojoje (per 270 namų) tvarkosi pirmosios dvi bendrovės, apie 15 proc. priklauso „Tavo pastogei“.
Atsakyti į skaitytojų klausimus pabandėme aiškindamiesi šių bendrovių atsiradimo istoriją, kurios pradžia – pirmieji metai po Nepriklausomybės atgavimo.

Sovietmečiu visi šie gyvenamieji namai, išskyrus mažeikiškių pasistatytas privačias sodybas, buvo valstybės nuosavybė. Tai nuosavybei tvarkyti buvo sukurta Mažeikių valstybinė butų ūkio remonto ir eksploatavimo įmonė (MVBŪREĮ).
Atgavus Nepriklausomybę prasidėjo gyvenamųjų valdų ir kitų pastatų privatizavimas – mažeikiškiai dar neturėjo užmiršti investicinių čekių ir galimybės už juos įsigyti valstybės turto.
Visuotinė turto pertvarka palietė ir šį turtą valdančią įmonę.
1994 metų rugpjūčio 31 d. Mažeikių rajono valdytojo pavaduotojas Bronius Kryžius, pavaduojantis atostogaujantį valdytoją Joną Siminkevičių, pasirašė potvarkį „Dėl Mažeikių valstybinės butų ūkio remonto ir eksploatavimo įmonės reorganizavimo“.
Potvarkis pasirašytas po to, kai išvakarėse posėdžiavusi rajono valdyba ir kviestiniai posėdžio dalyviai: Tarybos pirmininkas Vygandas Povilas Ostrauskis, miesto mero pavaduotojas Zenonas Ramonas bei kiti, nusprendė: „Atskirti privatizuotiną valstybinį turtą nuo neprivatizuotino, reorganizuoti Mažeikių valstybinę butų ūkio remonto ir eksploatacijos įmonę į dvi įmones: Mažeikių valstybinę butų ūkio remonto ir eksploatavimo įmonę ir Mažeikių valstybinę butų ūkio ir paslaugų įmonę, kurios steigėjas ir kapitalo valdytojas – rajono valdyba“.
Reorganizavimo reikalus tvarkanti komisija iš MVBŪREĮ balanso perdavė naujai steigiamai įmonei patalpas, esančias Mažeikių mieste, V. Burbos g. 2, Laisvės g. 19, 23 ir 26, mašinų saugojimo aikštelę, mažavertį inventorių. Iš viso įstatinio kapitalo perduota už 395 tūkst. 863 litų…

Apie įmonės reorganizavimą ir kartu su ja prasidėjusią Mažeikių privatizavimo istoriją skaitykite šeštadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Mažeikių privatizavimo istorija – po „kampelį“”

 1. Klausimėlis parašė:

  Keista, kaip Mažeikių savivaldybėje, Aplinkos ministerijoje Mažeikių butų ūkis gauna apdovanojimus, paliaupsinimus kaip daugiabučių namų administratorius, kai jis tokiu nėra? Negi ten niekas skaityti nemoka?

 2. Mazeikietis parašė:

  Aš manau ,STT ir FNTT turėtų gerai pakrėsti B.Kryžių, tikrai daug ko surastų.Reikia parašyti šioms tarnyboms ,dabar prieš rinkimus turės darbo.

 3. as parašė:

  Kai pats nesugebi dirbti, belieka purvu drabstyti kitus. Manau, kad konkurencija turi būti paremta nuveiktais darbais, o ne priekabiu ieškojimu. Bet, matyt, kai kam noras prisibrauti prie lovio yra toks didelis, kad visos priemonės atrodo geros.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  aciu kad tokia imone yra. kad gali bet kokiu klausimu kreiptis ir gauti atsakyma ko apie kitas negalima pasakyti. Smaikstuoliai jus zurnalistai ka norit apie tai pasakyti tai neaisku, nors ir aisku bet reikia nutyleti. Aciu butu ukiui kad toks yra.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Klaunai žurnalistai prieš rinkimus kokiu dar sudinu ir nesąmoningu straipsniu prikursit. Ką jūs norit parodyti kad kokia partija kitaip yra gera o visi kiti brudai. Atsimerkit mažeikiečiai nes mano manymu eilinis išsišokimas prieš rinkimus, nes ką nuveiket iki rinkimų didziuokites tuo o ne paskutinį mėnesį pilkit purvą ant žmonių kurie is tiesu dirba.

 6. Klausimas parašė:

  „1994 metų rugpjūčio 31 d. Mažeikių rajono valdytojo pavaduotojas Bronius Kryžius, pasirašė potvarkį „Dėl Mažeikių valstybinės butų ūkio remonto ir eksploatavimo įmonės reorganizavimo“.“
  Kažin kiek tokių potvarkių pasirašyta per 20 metų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto