Mažeikių rajonas jau įžengė į juodą koronaviruso zoną

Nuotr. iš SAM archyvo

Spalvinis šalies COVID-19 žemėlapis vis labiau pildosi juodomis savivaldybėmis. Statistikos departamento pateiktais antradienio duomenimis, ir Mažeikių rajono savivaldybė jau įžengė į juodą koronaviruso zoną.
Iki tol Mažeikių rajonas Telšių apskrityje buvo vienintelis, nenuspalvintas juodai, – sergamumo COVID-19 rodikliai atitiko raudonąją zoną. Į juodą zoną patenka savivaldybės, kai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenkantis atvejų skaičius viršija 500, arba teigiamų tyrimų dalis pasiekia 10 procentų.
Antradienio duomenimis, Mažeikių rajone pagrindinis sergamumo rodiklis jau siekė 506 atvejus, teigiamų tyrimų dalis – 7,7 proc. Iš viso COVID-19 serga 217 rajono gyventojų.
Lietuva antradienį taip pat atsidūrė juodojoje zonoje: 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenkantis atvejų skaičius yra 504,5, teigiamų tyrimų dalis – 6,1 proc.

Rekomenduojama trečioji dozė

Epidemiologai konstatuoja, kad plintant sergamumui būtina skiepytis. Pasiskiepydami ne tik sumažiname riziką patiems susirgti arba sirgti sunkiomis ligos formomis, bet ir didiname visuomenės imunitetą.
Mažeikių rajonas pagal vakcinaciją šiek tiek atsilieka nuo šalies vidurkio: antradienio duomenimis, bent po vieną skiepą yra gavę 56 proc. rajono gyventojų, abiem dozėmis pasiskiepiję beveik 53 proc. Jau pradėtas skiepijimas ir trečiąja palaikomąja doze, tačiau norinčiųjų pasinaudoti tokia galimybe rajone nėra daug.
Vilniaus universiteto mokslininkai atliko asmens sveikatos priežiūros įstaigų (toliau – ASPĮ) darbuotojų serologinių tyrimų analizę praėjus 3 ir 6 mėn. po skiepijimo COVID-19 vakcina. Praėjus 3 mėn. po vakcinacijos, analizuoti 3936 darbuotojai, paskiepyti dviem vakcinos dozėmis. Nustatyta, kad anti-RBD antikūnų titro aritmetinis vidurkis buvo 531,19 ± 573,40. Vyresnių nei 60 metų amžiaus grupėje anti-RBD antikūnų titro aritmetinis vidurkis 362,96 ± 445,34 BAU/m.
Praėjus 6 mėn. po vakcinacijos, analizuoti 3006 ASPĮ darbuotojai, paskiepyti dviem vakcinos nuo COVID-19 dozėms. Nustatyta, kad anti-RBD antikūnų titro aritmetinis vidurkis buvo 207,03 ± 393,28 BAU/ml. Amžiaus grupėje per 60 metų anti-RBD antikūnų titro aritmetinis vidurkis 125,57 ± 161,44 BAU/m.
Stebint reikšmingą antikūnų titro mažėjimą laiko ir amžiaus atžvilgiu, yra rekomenduojama revakcinacija trečiąją iRNR („Comirnaty“ ar „Spikevax“) COVID-19 vakcinos doze, praėjus 6 ar daugiau mėn. po paskutinės įskiepytos vakcinos dozės pagal visą vakcinacijos schemą, privalomai neatliekant serologinio SARS-CoV-2 anti-RBD tyrimo.

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo pirmadienio, rugsėjo 20 d., paveiktų šalių sąraše žalioje zonoje liko tos pačios dvi valstybės: Lenkija ir Čekija. Iš raudonos į geltoną zoną pereina Islandija ir Portugalija – tai reiškia, kad iš jų atvykusiems nuo COVID-19 ligos nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims izoliuotis nereikės, tačiau jie turės išsitirti prieš ir po atvykimo. Iš geltonos į raudoną zoną pasislinko Latvija, Rumunija ir Liuksemburgas – iš šių šalių atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims bus privalomas tyrimas prieš kelionę ir 10 dienų izoliacija atvykus.
Paveiktų šalių sąrašas atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai. Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

2 Atsakymai į “Mažeikių rajonas jau įžengė į juodą koronaviruso zoną”

  1. Anonimas parašė:

    nusišaukime. Greičiau bus. Ir gal ne taip baisiai, nei patekti į „medikų“ rankas.

    1. Anonimas parašė:

      Taip ir padaryk, vienu kvailiu bus mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto