Mažeikių rajone liepsnojo Joninių laužai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Naktis iš antradienio į trečiadienį buvo pati trumpiausia šiais metais. Tą naktį tradiciškai buvo švenčiamos Joninės. Nuo seno tikima, kad ši naktis yra stebuklinga, todėl moterys rinkdavo įvairiausias gydančias žoleles. Tikėta, kad trumpiausią naktį surinktos žolelės įgyja ypatingų gydymo galių. Taip pat per šią šventę pinami žolynų vainikai, kurie plukdomi upėmis.
Iki šiol yra laikomasi ir kitų papročių, su kuriais galėjo susipažinti visi norintieji, jei tik apsilankė Mažeikių rajono kaimuose ir miesteliuose vykusiose Joninių šventėse. O jų buvo tikrai nemažai – Joninių laužai liepsnojo daugumoje seniūnijų. Šiai šventei nesutrukdė net tris mėnesius užsitęsęs karantinas.

Šie metai įsibėgėjo gana neįprastai – išplitus koronavirusui, šalyje tris mėnesius galiojo karantinas. Todėl dauguma tradicinių švenčių buvo atšaukta arba jos atidėtos. Ant plauko kabojo ir Joninės. Likus tik savaitei iki šios šventės, karantinas buvo atšauktas. Rodos, laiko pasiruošti renginiams, šventėms buvo likę labai nedaug. Tačiau Mažeikių rajono kultūros centrai kartu su bendruomenėmis pasistengė ir daug kur šventės įvyko, Joninių laužai suliepsnojo.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto