Mažeikių rajone minėti Joninių šventę planuojama šešiose vietose

Merginos ir gėlių vainikai – neatsiejama Joninių dalis. Nuotraukoje įamžinta ankstesniais metais Urvikiuose vykusių Joninių akimirka. Kazio Vozgirdo nuotr.

Ketvirtadienį Joninės – didžiausia Lietuvoje vasaros saulėgrįžos šventė. Jau aštuoniolika metų, kai birželio 24-oji, tikroji Joninių diena, yra paskelbta nedarbo diena.
Mažeikių mieste bei didžiojoje dalyje rajono miestelių gyventojai susitikti gražiausiose vietose ir drauge pasitikti ilgiausią naktį kviečiami birželio 23-iosios vakarą.

Mažeikių kultūros centro darbuotojų kolektyvas trečiadienį, 18 valandą, Senamiesčio parke, prie Mažeikių muziejaus, organizuoja Rasų vakarą „Ir saulelė tekėdama šoka“. Mažeikiuose lankysis ir šios šventės dalyvius su senosiomis vasaros saulėgrįžos šventės tradicijomis, papročiais supažindins klaipėdiškė muzikologė Rūta Vidžiūnienė bei Mažeikių kultūros centro folkloro ansamblių „Anksna“ ir „Alksniokā“ nariai.
Renginio organizatorių sumanymas ir noras yra toks, kad visi atvykusieji būtų ne stebėtojais, o dalyviais: drauge pintų vainikus, dainuotų, suktų ratelius, šoktų ir taip sukurtų šventinę nuotaiką sau ir kitiems. Jeigu trečiadienio vakarą oras lauke subjurs, „Ir saulelė tekėdama šoka“ vyks muziejaus salėje.
Planuojama, kad Rasų vakaras truks apie dvi valandas, todėl patys aktyviausi mažeikiškiai dar galės suspėti apsilankyti ir kituose Mažeikių rajono miestuose ir kaimuose vyksiančiuose renginiuose.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

9 Atsakymai į “Mažeikių rajone minėti Joninių šventę planuojama šešiose vietose”

 1. Juzis parašė:

  žodžiu,koks straipsnis, tokie ir komentarai

 2. A parašė:

  Rašo, kad šventė vyks 6 -ose vietose rajone. O neparašė kokiose… kad į Mažeikių parką neisiu, tai supratau. Bet kur dar galiu nuvykt? Kokios programos bus kitur?

 3. to Ričardas parašė:

  Atsiskleidei visu kultūriniu gražumu. Eik kalt lentų ,nekalęs klaviatūrų

 4. Ponia parašė:

  O dieve, koks negatyvas tame pliuralizme! Net nesmagu skaityti. Žmonės, supraskit, ne savivaldybė rengia Jonines, o nuostabūs ir išmoningi žmonės, dirbantys kultūros centruose. Man rodos, vadovai planuoja savo lėšas ir pagal reikalingumą, pagal tautines vertybes ir jų organizacinius gabumus mums, žiūrovams, rengia šventes. O jei tu, aluje paskendęs, nori kažko ir pats nežinai ko, tai geriau neik niekur. Sėdėk namuose ir keiksnok visą pasaulį, pats nieko neturėdamas ko pasiūlyti. O aš džiaugiuosi ir randu kiekviename renginyje: kultūros darbuotojų išmonę; gražių melodijų skambesį; dainos žodžių prasmę.

 5. Laurai.jei vardas teisingas parašė:

  Nebūtina tokias ,,žvaigždes“ kviesti.Yra ir paprastesnių.Kadangi iš savo kaimelio neišvažiuojate,tad nežinote kokios Joninių šventės vyksta kt.rajonuose ir nemokamos.Jums ir rajono kultūrininkams tik paverkt dėl neturtingumo ,vietoj to,kad imtis aktyvesnių veiksmų.Nebūsime jūsų įkaitai ir važiuosime į nemokamas ir geresnio turinio Jonines.Dalinkitės,skolinkitės toliau tarpusavyje.Gerų ir brangių konjakų bei šakočių ant stalo.

 6. Laura parašė:

  O ko, pons anonime, pageidautumėt – SEL’o, Radžio, Cicino…? Ar tokios šventės, kaip kad kadu kadaise būdavo Viekšnių Juodeikio pušyne? Nes jei norit kokios nors konkrečios grupės ar grupių koncerto, yra visokie vasaros festivaliai, fiestos, į kurias norint nueit reik bilietus nusipirkt.
  O šiaip sakyčiau laba diena, jei tik dabar sužinojot, kad kultūros centriukai ne iš didelio turtingumo vieni iš kitų „skolinasi“ saviveiklininkų kolektyvus.

 7. Anonimas parašė:

  Alų su savim atsinešti ar savivaldybė vaišins?

 8. Anonimas parašė:

  griūk negyvas su Mažeikiais ir rajonu : Šerkšnėnų kultūros centras pasikvies Laižuvos kapelas, o Laižuvos kultūros centras Šerkšnėnų kapelas.Ir taip visas rajonas išsidalins pagal draugystę, partiškumą ir kitus dalykus. Taip bus ,,įsisavinti „mokesčių mokėtojų pinigai. Neužmirkirškite validolio iš Maximos atsivežti, gi karščiai, škvalai …Bet užtat Mažeikių vandenų direktoriui atlyginimas sąžiningai paskaičiuotas.Dabar tik rankeles pakelnoti dėl tarifų, abonentų mokesčių .Gal ir dividendų išeis draugeliams. Beviltiškas kraštas.

  1. Ričardas parašė:

   Anonimas, esi visiškas kretinas. Laižuvos kultūros centras neturi jokios kapelos, mokeųčių mokėtojų pinigų nesidalinam. Mažają salę restauravom į dėdami daug savo lėšų. O tu kiaurasamtį, ką rašai.????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto