Mažeikių rajone sergančiųjų gripu sparčiai mažėja

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajone praėjusią savaitę ir toliau mažėjo sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Tarp sergančiųjų daugiausia išlieka vaikai iki septyniolikos metų.

Pirmaujančiųjų poziciją užleido

Telšių visuomenės sveikatos centras informavo, kad praėjusią savaitę Telšių apskrityje buvo užregistruoti 47 gripo atvejai, tai yra šešiais mažiau nei prieš dvi savaites. Ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų iš viso užregistruota 1074, tai yra 190 atvejų daugiau, nei buvo prieš dvi savaites.
Pagal sergamumą gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pirmaujančiojo pozicijas Mažeikių rajonas užleido Telšiams. Čia registruotas 21 gripo bei 393 ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejai.
Mažeikių rajone praėjusią savaitę buvo registruota dviem gripo atvejais mažiau nei prieš dvi savaites, tai yra 16. Iš jų 6 atvejais sirgo vaikai iki septyniolikos metų.
Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, į ligoninę naujai susirgusių šiomis ligomis nei vaikų, nei suaugusiųjų, kaip ir prieš dvi savaites, nebuvo paguldyta.

Sergamumo rodiklis mažėja

Praėjusią savaitę ir toliau mažėjo sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Rajone registruota 320 atvejų, tai kur kas mažiau nei prieš dvi savaites, kai buvo registruotas 401 atvejis.
Tarp praėjusią savaitę registruotų sergančiųjų buvo 210 vaikų iki septyniolikos metų, arba 88  mažiau nei prieš dvi savaites.
Sergamumo rodiklis, gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų skaičius, tenkantis 10 tūkst. gyventojų, per praėjusią savaitę mūsų rajone taip pat sumažėjo nuo 75,52 iki 60,56. Tai vienas mažiausių rodiklių, registruotų šiais metais, ir jis mažesnis už Telšių apskrities vidurkį – 78,07.
Didžiausias sergamumo rodiklis praėjusią savaitę registruotas Telšių rajone – 94,22.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*