Mažeikių rusų bendruomenė – ne itin gausi, bet aktyvi

Be rusų bendruomenės moterų vokalinio ansamblio neapsieina beveik nė viena šventė. Nuotrauka iš bendruomenės archyvo

Mažeikiuose veikianti rusų bendruomenė nėra gausi, bet tarp mieste gyvuojančių tautinių mažumų ji – pati didžiausia ir aktyviausia. Susirinkti, pabūti kartu, pabendrauti, spręsti mažeikiškiams iškylančias problemas – pagrindinis rusų bendruomenės tikslas.
Su šia bendruomene glaudžiai susiję ir Rusų kultūros centras, „Jaunystės“ vidurinė mokykla bei miesto stačiatikių bažnyčia, – beveik visur sutiksi tuos pačius žmones.

Mažeikių rusų bendruomenės centras – vienintelė Telšių apskrityje veikianti rusakalbiams skirta „Jaunystės“ vidurinė mokykla, kurioje vyksta šios bendruomenės susibūrimai, minimos įžymios datos, švenčiamos šventės.
Tad suprantama, kad šios mokyklos direktorė Nina Skibickaja vadovauja ir rusų bendruomenei – jai patogiausia koordinuoti bendruomenės veiksmus. Be to, N. Skibickaja yra ir Rusų kultūros centro vadovė.
„Esu kaip du viename: mūsų bendruomenės pagrindą sudaro mokyklos mokytojai, mokinių tėvai, seneliai. Prireikus visi ir renkasi čia, į mokyklą. O tikinčiuosius dar suburia senamiestyje esanti  Dievo Motinos ėmimo į dangų cerkvė.
Bendruomenė žmonėms labai reikalinga, nes jie nori rinktis, pabūti kartu. Kur dar daugiau pabendrausi savo gimtąja kalba, paminėsi tradicines šventes?“ – apie bendruomenės svarbą svarstė jos pirmininkė.
Bendruomenės branduolį sudaro penkiolika žmonių, bet į renginius kviečia visus, nepriklausomai nuo to, ar jie yra įsiregistravę bendruomenėje, ar ne. Į renginius susirenka nuo 30 iki 50 žmonių – visi, kam priimtina rusų kalba, papročiai, tradicijos ir kam yra noras bendrauti.

Apie šią bendruomenę plačiau skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“ – naujame laikraščio priede „Mažas didelis pasaulis“.

One Reply to “Mažeikių rusų bendruomenė – ne itin gausi, bet aktyvi”

  1. Aušra parašė:

    Šaunuolės! Kūrybinės ugnelės, stiprybės ir ryžto, įgyvendinant jūsų planus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto