Mažeikių savivaldybė smuko žemyn

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiais metais sudarytas Lietuvos savivaldybių indeksas mūsų rajonui nepalankus – iš aštuntos vietos atsidūrėme trisdešimt pirmoje. Savivaldos vadovai mano, kad pakeistos tyrimo metodikos šį indeksą  pakoregavo ne Mažeikių naudai.
Kritiškai situaciją vertinančių politikų teigimu, kaltinti tokią padėtį nežymiai pasikeitusiais vertinimo kriterijais – nesolidu, nes jie visiems vienodi.

Tyrimas – penktus metus

Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau penktą kartą įvertino geriausiai besitvarkančias savivaldybes Lietuvoje.
Lietuvos savivaldybių indeksas sudaromas pagal gyventojams ir verslui svarbiausias sritis.
Reitingai sudaryti du – šešių didžiųjų savivaldybių (pagal gyventojų tankį) ir 54 mažųjų, remiantis 2014 m. duomenimis.
Lietuvos savivaldybių indeksas vertina, kiek savivaldybėse yra ekonominės laisvės ir kaip efektyviai jos valdomos. Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės. Tarp jų – komunalinės paslaugos, transportas, švietimas, sveikata ir socialinė rūpyba, mokesčiai, biudžetas, turto valdymas, administracija bei investicijos ir plėtra.
Indekso metodologija šiais metais buvo patobulinta. Siekiant tiksliau įvertinti savivaldybes, įtraukta daugiau sričių, pavyzdžiui, įtakos rezultatams turėjo „Transparency international“ atliekamas savivaldybių skaidrumo tyrimas, gyventojų skaičiaus kitimas ir kitos.

Šuolis… žemyn

Indekse teigiamai vertinama savivaldybė, kuri taupo mokesčių mokėtojų pinigus, gyvena pagal savo pajamas, skaidriai naudoja biudžeto lėšas, savo veikla neriboja vartotojų pasirinkimo, skatina konkurenciją tarp paslaugas teikiančių įmonių ar įstaigų, mažina mokesčių naštą, užtikrina palankias sąlygas verslui, efektyviai valdo turimą turtą, mažina administracinę ir biurokratinę naštą ir kt.
Palyginus visų penkerių metų indeksus, matyti, kad šiais metais Mažeikių rajono savivaldybei jis buvo nepalankiausias – net blogiausiais metais, kai dar rajonas buvo „donoras“, jis užėmė 30 vietą.  2012-ųjų metų reitinge Mažeikių rajonas buvo aštuntas, 2013 metais – net ketvirtas, paėjusiais metais – aštuntas.
Šiais metais tendencijos yra ne kokios – grįžome į pradinį tašką. Mažeikių rajono savivaldybė užima 31 vietą tarp 54 mažųjų savivaldybių, surinkusi 44,6 balo iš 100. Ją lenkia visos Telšių rajono savivaldybės: Rietavas indekse yra 6, Plungė – 8, Telšiai – 25.
Iš didžiųjų šį kartą karūna atiteko Vilniaus miestui. Mažųjų savivaldybių lyderės pirmą kartą net dvi: Kauno ir Klaipėdos rajonai – abi savivaldybės surinko vienodai balų ir puikuojasi indekso garbingiausioje vietoje, trečioje vietoje – Druskininkų savivaldybė.

Apie tai, ką apie instituto atliktą tyrimą mano savivaldos vadovai, politikai skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

15 Atsakymų į “Mažeikių savivaldybė smuko žemyn”

 1. na parašė:

  kitaip ir negali būti,pažiūrėkit kas laimi konkursus,juk raninciokas jau yra nupirkęs visą savivaldybę ir šiemet laimėjo konkursą ŠILDYTI MOKYKLAS,pasidomėkit kokios kainos,bet manau niekam nerūpi,anksčiau ŠILDĖ Mažeikių kuras, kainos buvo astronominės,kurio savininkas dabar jau pabėgo sako,kad į Palangą,o jo bendras pardavinėja anglį NELEGALIAI ,ir juokiasi iš visų ,nežinau ar tiesa ar gandai,kad norint statyboms laimėti konkursą reikia savivaldybei atseikėti nemažą SUMELĘ,tai kaip tie reitingai kils,manau per rinkimus žmonėms reikia ATSIRINKTI už ką balsuoti,neberinkti tų senienų,nes jie dirbti NEMOKA,o sau į kišenes kimštis moka

 2. vanga parašė:

  zasrancą dengia ir palaiko sena komunistinė šliundra naginė,jurkų- kartuvių verta amb vagių gauja.

 3. 12 kailiui parašė:

  Quote-„išdergiama kas gera“ O kas tas „gera“? amb vagių gaujos tramplynas su EBSW koncernu,ir „sekundės“ banku ,kai apvogė pusę Lietuvos naivuolių? Ignalinos AE uždarymui skirtų milijardų vagystė? už 270 tūkst. litų Mažeikių tulikas? pornografijos-namų „renovacijos“, zasranco,jurkaus išsipisinėjimai? galima vardyti ir vardyti.civilizuotoje šalyje tokie atmatos sėdėtų už grotų,pas babajus rankas nukapotų,kad daugiau nevogtų.

 4. jotner (iui)(ei) parašė:

  Kažkodėl nesistebiu, kad tiek užkalnis, tiek algis ramanauskas ar jotner priglausydami konservatoriu viešųjų ryšių elitui, naudoja prasigėrusio, bedarbio vežiko žargoną ir jaučiasi išimtinai teisūs. Gal todėl, kad taiko į tokią publiką ir bando rasti su jais bendrą kalbą? Keliais spjūviais išdergiama viskas kas gera, kuom galime džiaugtis ir visi nepriklausantys jotner „nuskriaustuju“ klanui suplakami ir nuleidžiami į vieną išmatų duobę. Nenorėčiau, kad tokie jotner taptų tarybos nariais, kad vadovautų rajonui, ir kol jie spjaudosi anonimiškai, nebalsuosiu už konservatorius, kad netyčia ir jotneriai neprasmuktų…Yra tarp jų ir pakankamai inteligentiškų žmonių, bet kai juos užgožia megztų berečių violetiniai rėksniai, tenka ignoruoti visą šią kompaniją… Prasivalykit savo gretas, gal tada ir žmonių pasitikėjimo sulauksit…

 5. jotner parašė:

  raudonskūrių vagių irštva. vėliavą ir kailius pakeitė,tačiau dauguma atmatų ten smirdi nuo brežnevo laikų.

 6. pritariu Onai parašė:

  neperkandu ir as sviesaforu prie azuolo prekybos centro-visi 4 vienodai sviecia,jei zalia tai visur,jei raudona irgi visi raudonai sviecia…lauki,lauki kol persijungia-totali nesamone…

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Nebėra D.Šideikienės ir savivaldybės darbuotojai grįžo prie senų įpročių .

 8. ona parašė:

  del sviesoforu….. nieko nebesuprantu…….prieiniprie sankryzos,pasispaudi, o kaip raudonas taip raudonas…ir svarbiausia-visi , is visu 4 pusiu stovim…nesuprantu,ka tai reiskia.Tai ir laksto zmones, apsizvalgo ir bega, kaip kaime…………kas tas nesamones sugalvojo ir kam?

 9. VIETINIS parašė:

  KIEK PAMENU MIESPO MERAS PRADEDAMAS DIRBTI BUVO ISIPAREIGOJES KAZKA PRADETI JUDINTI DEL SPORTO ARENOS,DAR IR ZMOGU SPORTO REIKALAMS PASISTATE.DIDZIULE GEDA KAD JAU TIEK METU VIETINIAI SPORTO MEGEJAI YRA MULKINAMI.

 10. Ką renkam - tą ir turim parašė:

  Ką renkam – tą ir turim. Pažiūrėkim kas dirba toje savivaldybėje ar jos pavaldžios įmonėse – vien savi partiečiai, giminės ir t.t., nors jų kompetencija tragiška. Pasimatė visa jų šutvės kompetencija – gal dabar nebepudrins mums proto kaip pas mus viskas gerai, gal pagaliau sumažins etatus savivaldybėje bei jos kontroliuojamose įmonėse, kurių buvo pristeigę vien giminėms įdarbinti. Turėtų baigtis tas PARATIZAVIMAS. O žmoniems norėčiau priminti, kad per rinkimus nepamirštų šitų ponų ir kad senai laikas juos pakeisti, nes kitaip mes iš to mėšlo niekada neišbrisime.

 11. E2ardas parašė:

  Keistai yra stebėti kai keletą žmonių rašo savo komentarus. Visur… Kartai nepagalvojame, kad komentarai gali žeisti, skaudinti. Man susidaro toks vaizdas, kad komentuotojai esate pikti žmogai kurie neturite kam pasakyti savo nuomonės. Nei draugų, šeimos, artimų. Bandymas yra daromas išliejant savo emocijas čia… Nu, po galais, juk eikit ir sakykit tiesiai tiems piliečiams kurie yra ATSAKINGI, kad visiems būtų geriau. ]

 12. Algis parašė:

  Tiesiog atsidūrė realioje savo vietoje, o ne nupirktoje pozicijoje.

 13. E.V. parašė:

  Netikiu ir prieštarauju. Pagal pastatytų šviesoforų skaičių turėjo būti pirmame dešimtuke.

 14. apas parašė:

  Pritariu „vijai“,nes tokį šuolį žemyn reikia „sugebėjimo“.

 15. vija parašė:

  Jo ….nugyveno per dvi kadencijas socialdemokratai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto