Mažeikių senamiestyje – meniški miesto ženklai

Projekto idėją pristatė bei ženklus apžiūrėti pakvietė Mažeikių dailės mokyklos mokytojas-metodininkas Virginijus Tamošiūnas ir direktorė Laima Mikalauskienė.

Mažeikių dailės mokyklos bendruomenė drauge su partneriais įgyvendino kūrybinį projektą „(Ne)matomi Mažeikių miesto ženklai“ – sukūrė ir senamiesčio erdvėse įrengė keturis nedidelio formato meno ženklus.

Prie geležinkelio stoties, buvusio kino teatro „Draugystė“, „Santarvės“ redakcijos ir Mažeikių ligoninės senojo pastato įrengti meno ženklai praėjusį penktadienį buvo pristatyti visuomenei.

Turėjo kelis tikslus

Mažeikių dailės mokykloje Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas kultūrinis-meninis projektas „(Ne)matomi Mažeikių miesto ženklai“ prasidėjo dar pavasarį, kovo pabaigoje.

Jo esmė – sukurti su integruotais QR kodais nedidelio formato ženklus, lankytojams, žiūrovams atskleidžiančius svarbių miesto vietų, pastatų istorijas, įvykius.

Vienas iš ženklų kūrėjų tikslų: inovatyviomis formomis atskleisti Mažeikių išskirtinumą, miesto tapatybei svarbių vietų istoriją, vietas „padaryti matomas“.

Siekta ir paskatinti mokyklą lankančių bei projekte dalyvavusių mokinių kūrybiškumą, kultūrinį bendradarbiavimą su kitų įstaigų bei organizacijų – Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC), Mažeikių muziejaus, Savivaldybės administracijos – specialistais.

Bus galima tęsti

Kūrėjai pasiskirstė į keturias mokytojų ir mokinių komandas. Jas sudarė Virginijus Tamošiūnas ir jo mokinys Rokas Šakys, Giedrė Bernotavičienė ir Augustė Borusevičiūtė, Deimantė Kiesutė ir Bernardas Rapšys, Laima Mikalauskienė ir Ugnė Katarskytė, Saulė Grinkevičiūtė, Smiltė Beresnevičiūtė.

Ekskursijos metu mažeikiškiai vertino, ar kūrėjai pasiekė tikslą – atskleisti Mažeikių išskirtinumą,
svarbių miesto vietų istoriją, jas padaryti matomesnes.

Kūrybos procese pasitelkti miesto architektai, istorikai, turizmo specialistai. Kūrėjams prireikė profesionalų informacijos apie senamiesčio pastatų, juose gyvenusių ir dirbusių žmonių istoriją, pasiekimus, konsultacijų, kaip įkomponuoti nedidelio formato kūrinius, kad jie būtų matomi praeiviams. Vyko kūrybinės dirbtuvės, o vėliau šių darbų gynimas.

Šiemet įgyvendintas pirmas projekto etapas, ateityje, laimėjus finansavimą, bus galima jį tęsti. Taip pamažu įvairiose miesto vietose rasis įdomių, kokybiškų, profesionalaus meno kūrinių ir įdomios informacijos.

Įvyko kelios dirbtuvės

Tokia mintis apie mieste esančių įvairių lankytinų, istorinių objektų „įženklinimą“ meninę išliekamąją vertę turinčiais kūriniais kilo TVIC darbuotojams. Beje, centras tapo šio projekto partneriu.

Praėjusį penktadienį visuomenei buvo pristatyti projekto metu sukurti keturi meno ženklai.

Kol kas šalia naujųjų meno ženklų ir kitų lankytinų objektų Mažeikių mieste QR kodai nėra įrengti. Tačiau žadama, kad netrukus jie atsiras, tad mažeikiškiai bei miesto svečiai, vaikščiodami po senamiestį, savo išmaniaisiais telefonais nuskenavę šiuos QR kodus, galės išgirsti pasakojimus apie objektus lietuvių ir anglų kalbomis. Beje, šiuos pasakojimus įgarsino ne profesionalūs skaitovai, o skirtinguose sektoriuose dirbantys mažeikiškiai.

Penktadienį buvo minima Pasaulinė turizmo diena. Pristačius naujuosius „(Ne)matomus Mažeikių miesto ženklus“, TVIC direktorė Jolanta Gintalienė vedė ekskursiją po Mažeikių senamiestį: aplankyta stačiatikių cerkvė, liuteronų bažnyčia, klausytasi Mažeikiuose esančių maldos namų steigimo istorijų, aiškintasi, kuo viena konfesija skiriasi nuo kitos.
Nuotr. Gražinos PLONIENĖS ir iš Savivaldybės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content