Mažeikių seniūnijoje – korupcijos apraiškos?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Antikorupcijos komisija nustatė, kad Mažeikių seniūnijoje galimai  egzistuoja korupcijos pasireiškimo tikimybė ir tarnybiniai nusižengimai. Komisija Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlė atlikti tarnybinį patikrinimą bei kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą.
Primename, kad sausio 30 dienos rašinyje „Santarvė“ bandė išsiaiškinti, kas, kiek ir ką dirbo įrengiant vienuolika treniruoklių vadinamajame Sodų trikampio parkelyje. Atlikti žurnalistinį tyrimą paskatino praėjusių metų lapkričio mėnesį užfiksuoti kadrai, kuriuose matyti, kad būsimųjų lauko treniruoklių zonoje dirba žmonės, kuriems įrankius veža ir darbus prižiūri Mažeikių miesto seniūnijos vyriausiasis specialistas Vytautas Buivydas.
Treniruoklių aikštelės pagrindo įrengimo ir dangos dengimo darbai apklausos būdu buvo patikėti UAB „Smėliuotojas“ ir už tai buvo mokami pinigai (iš viso – beveik 18 tūkstančių litų).
Kilusius įtarimus, kad galbūt pašalpas gaunantys žmonės padeda užsidirbti bendrovei, „Santarvė“ pabandė išsiaiškinti su V. Buivydu, seniūnu Šarūnu Armonu, „Smėliuotojo“ vadovais. Seniūnijos
atstovai iš pradžių pagalbos neneigė, o jau raštu pateiktuose atsakymuose ankstesnių savo žodžių (įrašyta į diktofoną – B. R.) atsisakė, teigdami, kad žmonės, atliekantys viešuosius darbus, prie
treniruoklių įrengimo nedirbo.
Jau po kelių dienų viena iš aktyvių mažeikiškių Lina Rimkienė dėl rašinyje pateiktų faktų kreipėsi į Antikorupcijos komisiją, norėdama išsiaiškinti „bendruomenei svarbius, galimai atviros vagystės ir korupcinių elementų turinčius straipsnyje išdėstytus faktus“.

Plačiau apie Antikorupcijos komisijos sprendimą ir jo vertinimus skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.

23 Atsakymai į “Mažeikių seniūnijoje – korupcijos apraiškos?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kokia geda Seniune! Laikas keisti i sazininga ,jauna darbuotoja! Sakoma,zuvis puva nuo galvos!

 2. studente parašė:

  Laisvės gatvė yra reprezentacinė gatvė, bet atvykus matosi, kad ji labai apleista- Burbos skverelis- vienos piktžolės, nepykit, bet mažų kaimelių centrai blizgėte blizga. Apsileidėliai:)

 3. Daiva Šideikienė parašė:

  Viskas apžėlę. Bobutės neapsikentusios pačios “gvazdikėlių ” pasodina, kiti gyventojai patys medžius nusgeni , valdininkai už medžių genėjimą dar ir baudą paskiria , o miestą tvarkančios įmonės už ravėjimą, sodinimą ir medžių genėjimą pinigus gauna.

 4. mažeikietė parašė:

  Seniūne,

  kodėl apleista neseniai renovuota Laisvės gatvė?

  Želdynai ir skvereliai VISADA privalo būti prižiūrimi ir tvarkingi. O dabar viskas apžėlę. Bobutės neapsikentusios pačios „gvazdikėlių “ pasodino prie skulptūros Burbos skverelyje. Gėda.

 5. Tadas parašė:

  2014-05-24 23:40 komentare nedergiau mokytojų , o tik išsakiau nuomonę , kad valdininkų taikomą bedarbių pašalpinių išnaudojimą galima pabandyti pritaikyti ir mokytojams . Mokytojai patys turėtų susiprasti , kad Lietuvos elitui sunku (net pensininkus teko apiplėšti) ir patys pasisiūlyti dirbti už pašalpas- jie gi ne kokie pašalpiniai , kurie tik ir žiūri ,kaip nieko nedirbti ir gauti net 350Lt per mėnesį .

 6. Guys parašė:

  Pasiziuri I fotkes or visas aisku sovietiniai snukuciai, kad tos kartos homosovietikai nevoktu retas atevjas Marijos zemeje

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Saunuoliai STT darbuotojai! Dar taip pakreskit ir Savivaldybe…

 8. Tadui parašė:

  Matyt mokykloje buvai dvejetukininkas,kad komentaruose pastoviai dergi mokytojus.O gal žmona mokytoja paliko?Niekas neturėtų būti kaltas ,jei pats esi žioplys ir nevykėlis.

 9. Tadas parašė:

  Mano nuomone valdininkų taikomą bedarbių žmonių išnaudojimą galima pritaikyti pvz. mokytojams . Reikia iš darbo atleisti mokytojus . Atleistiems mokytojams bus mokamos pašalpos . Miesto seniūnija atleistus mokytojus siūs atidirbti, mat jie turi atidirbti už gaunamas pašalpas (mokslų metų laikotarpiu) į mokyklas, per mokslų metų atostogas -kasti sniegą , valyti aplinką ,vasaros atostogų metu dirbti už gaunamas pašalpas kokiai nors bendrovei , pvz. „ Smėliuotojas“ .Taigi, Jie daugiausia ir toliau dirbs (atidirbs už gaunamas pašalpas ) mokytojais.Ekonominė nauda bus didžiulė, pvz. nereikės mokytojus versti eiti neapmokamų atostogų , valdžios globojamos bendrovės vasaros laikotarpiu turės darbuotojų, kuriems nereikės mokėti atlyginimų ir t.t.

 10. Daiva Šideikienė parašė:

  Kam reikia imituoti kovą su nusikaltimais? Mano nuomone geriau iš karto apie galimai nusikalstamą veiką pranešti teisėsaugos institucijoms ir tegul jos atlieka savo darbą. Prokuratūrai apie galimai įvykdytą nusikalstamą veiką pranešiau 2014-04-09 ir paprašiau išnagrinėti pateiktą skundą ir nustatyti ar Mažeikių m. seniūnijos valstybės tarnautojų ir UAB ,,Smėliuotojas‘‘ vadovo veiksmuose nėra nusikaltimo sudėties , įrengiant lauko treniruoklius Sodų trikampyje. Jei teisėsaugos darbuotojai nuspręs , kad LR asmenys gali už pašalpas dirbti privačiai bendrovei , o lėšas gautas už atliktus darbus pasidalinti verslininkas su valdininkais , tai tik todėl , kad vyksta klimato atšilimas ir LR gyvenantys asmenys tapo vergais negrais. Gali būti , kad asmenys vergavę verslininkui ir valdininkams meluos ikiteisminio tyrimo pareigūnams (kad meluos valdininkai net neabejoju) ir …..atlikus tyrimą bus nustatyta , kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Tyrimas bus baigtas , o ……asmenys vergavę vėl galės tęsti savo vergavimą išrinktiesiems. Tie, kurie vergavote nors paimkite atlygį ne už melavimą , bet už atliktus darbus.

 11. juristas parašė:

  Sekiau šią keistą istoriją. Juridinių faktų nepateikta. Neaiškios nuotraukos, nenaudotini įrašai. Kur pavardės, skaičiai. Komisija ištyrė, kad seniūnijos dokumentai be pažeidimų, ir viešieji pirkimai, ir tabeliai, ir darbuotojų apskaita. Pagal skundo pobūdį komisija net neturėjo tai pradėti svarstyti. Bet svarstė, kol susipyko, matosi, kai kas nori, kad toliau triukšmas ir politikavimas vyktų. L.Rimkienė drąsiai mėtosi kaltinimais, be kompetencijos maišo sąmatas su atliktų darbų aktais, na o „Santarvė“ politikuoja iki begalybės. V.Sungailos veiksmai jau peržengė ribas, paskutinis skundas, dar vienas laiko gaišinimas, Tarybos etikos komisijai, kuri, beje, tiria tik politikus, o ne tarnautojus. Turimi faktai ir veiksmai formuoja išvadas, kad viskas tik dėl triukšmo ir politikavimo. Tačiau ar ne laikas visiems purvo pylėjams pradėti atsakyti už savo veiksmus, faktų, manau, pakanka, galiu padėti.

 12. to Stasei ir Gyventojui parašė:

  o Jūs nemanote, kad už tokį purvo pylimą gali tekti atsakyti per valdiškus namus

 13. MAXIMOS AUKA parašė:

  18’000 LITŲ, KUO ŠI KAINA GRINDŽIAMA?…. NELABAI MATAU UŽ KĄ TEN APLAMAI MOKĖTI… PASIŪLYK BET KOKIAM ŽMOGUI TURINČIAM RANKAS BŪTŲ UŽ 1000 LITŲ PADARYTA IR DAR GERIAU. KODĖL VAGIAMI GYVENTOJŲ PINIGAI, KAS ATSAKYTI GALI? UŽ KOKIUS 5000 BŪTŲ GALIMA GRAŽIOM TRINKELĖM IŠKLOTI, IR SUTVARKYTI GERBUVĮ VISOJ AIKŠTELĖJ, NA O UŽ 18’000 KĄ AŠ ŽINAU, TEN GAL KOKIO SMĖLIO IŠ DRAMBLIO KAULO RESPUBLIKOS ATVEŽĖ AR KĄ?…

 14. zemaitis parašė:

  kur matyta kad vagis vagi pasodintu kiekvienas teisejas tu savo istatima ir savo kostistiucija

 15. Stasė parašė:

  Kaip vagims prie šio valdžios gerai gyventi tai šūkis ,,vok ir būsi pagirtas“. Seniūnas Armonas labai jau dažnai aprašomas spaudoje, tai vadinasi tai kažkas yra. Bet susimokėk valdžios vyrams duoklę ir tau visur žalia šviesa. Manau prieis galal ir lėšų grobstytojui Armonui. Galės eiti viešų darbų dirbti, tai matys pats kaip viskas gerai matosi iš šalies. Dabar jis galvoja kad vivi durni ir nieks nesupranta kč jis veikia

 16. Gyventojas parašė:

  Paprastam miesto žmogui labai aišku ką daro ,,Ponas“ Armonas. Kai tik mieste daromi kokie darbai per seniūniją tai Armonui žymiai papilnėja kišenė, nes tai digubos ar trigubos surarčių sumos nei atliekami darbai, nes visiems reikia ir seniūnui ir savivaldybės klierkams. Nes paskaičius straipsnį matosi kaip užstojamas seniūnas ir nenorima aiškintis kaip visas buvo. Tiek Kryžiui tiek Milevičiui yra aišku kas ką darė, nes jiems irgi biro į kišene. Mokėtojų pinigėliai taip ir švaistomi, bet mes žmonės tylime, o kai kas nori išsiaiškinti galvojame kad kabinėjasi be tikslo. Taip nėra žinoma Mažeikių valdžia priešakį su Kryžium, kaip jis negins Armono kad jam iš to nauda. Šarūnai, kaip Jums ne gėda!

 17. to Vanda ir tinginys parašė:

  Jūs matau nesuprantate esmės. Dirbo tai seniūnijoje pagal viešuosius darbus žmonės už pašalpas, o pagal sutartį su rangovais turėjo dirbti jie…Taigi pinigai atiteks Smėliuotojams, o kas gali paneigti, kad tie nepasidalins su seniūnijos vadovais? Ųiaip nemėgstu Songailos, bet už šio fakto iškėlimą bravo Rimkienei ir Songailai bei Santarvei

 18. vanda parašė:

  kvailiai tie seniūnijoje, pajudino tokią jėgą,; nenorinčius dirbti, kuriems atstovauja Songaila, Rimkienė ir deja Santarvė,

 19. tinginys parašė:

  pagal Songaila ir santarve mums nieko negalima dirbti mes galime ti valkatauti

 20. širsta parašė:

  scdemai, nes supranta, kad jų kracho pradžia….

 21. virga parašė:

  tai kas aisku konkreciai, kiek kas gavo,- purva pilsto tik Sungaila nedirbdamas, kur kam nauda, viskas tik galimai, galimai, raso del triuksmo

 22. senis parašė:

  visi dėkingi už treniruoklius o virgutis ir santarvė gatavi suėsti, koncervatoriai nieko miestui nepadarė, tai rimkienė ir niršta kad visur gražeja

 23. bananrespublic parašė:

  Izraelyje korupcija prilyginama šalies išdavystei.Už tai be cackų-pacackų sodina į kalėjimą.Lietuvoje ‘nusipelnusiems“ vagims statomi paminklai,jų vardu pavadinamos gatvės.Todėl kėkvienas prie lovio prieinantis ir nuo TSRS laikų smirdintis sup… valdininkėlis nenori atsilikti nuo savo krikštatėvio AMB.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto