Mažeikių „Sodroje“ – mokinių darbų paroda

Parodos atidaryme dalyvavo keturi parodoje eksponuojamų darbų autoriai. Autorės nuotr.

Artėjant Kalėdoms, „Sodros“ Mažeikių skyriuje buvo atidaryta dailės studiją „Meninis stiklas“ lankančių mokinių kūrinių paroda. Studijai vadovaujantis dailės mokytojas Aleksandras Novakas sako, kad tokios mokinių piešinių bei darbelių parodos jau yra tapusios tradicija.

Užsiima ne viena veikla

Jau tapo tradicija, kad, atidarant „Meninio stiklo“ studiją lankančių vaikų kūrinių parodą, nuskamba muzikinis kūrinys. Šį kartą šventiška daina parodos atidarymo dalyvius, jaunuosius menininkus ir jų mokytoją nudžiugino Pavasario pagrindinės mokyklos mergaičių trio ir jų mokytoja Daina Petrikienė.
A. Novakas informavo, kad jau nuo 2016 metų jis „Sodros“ Mažeikių skyriaus patalpose kas pusmetį stengiasi surengti savo mokinių darbų parodas.
„Kaskart tie darbai vis kitokie. Be to, stengiamės neapsiriboti vien kūriniais iš molio ar stiklo, bet ir jungiame abi šias medžiagas. Arba kuriame dirbinius vien iš stiklo. Būna, kad kai kurie moksleiviai specializuojasi kurioje nors srityje, mokosi perteikti stiklinio ar molinio paviršiaus savitumą. Užsiėmimų metu piešiame, tapome – mokomės tam tikrų akademinių dalykų“, – mokinių veiklą pristatė dailės mokytojas.

Linkėjo nepamiršti mokytojo

Dailės studiją „Meninis stiklas“ lanko 16 įvairaus amžiaus mokinių iš skirtingų Mažeikių bendrojo lavinimo mokyklų.
„Visi vaikai arba turi skirtingų meninių gabumų, arba didelį norą kurti – piešti, tapyti, lipdyti. O kai turi didžiulį norą, kai esi darbštus, per laiką išryškėja ir talentas“, – sakė A. Novakas.
Parodoje eksponuojami anaiptol ne visi nuo spalio iki gruodžio mokinių sukurti keramikos bei stiklo dirbiniai bei piešiniai. Dalį jų mokiniai išsineša namo, kam nors padovanoja ir tie kūrinukai jau ima gyventi savo gyvenimą, o „sugaudyti“ juos parodai tampa sudėtinga.
Už spalvingų, jausmingų kūrinių parodą mokytojui A. Novakui ir jo mokiniams dėkojo „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktoriaus pavaduotoja Nijolė Sutkienė.
„Norisi palinkėti, kad visas jūsų gyvenimas būtų spalvingas, kad visada siektumėte savo svajonių. Ir niekada nepamirškite savo mokytojo Aleksandro. Net jei užaugę ir nebūsite dideliais menininkais, vis tiek savo širdyse turėsite tą jausmą, supratimą apie meną, nes visa tai mokytojas jums bus įdiegęs“, – kalbėjo N. Sutkienė ir mokiniams įteikė padėkos raštus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto