Mažeikių turistai keliavo pėsčiomis ir dviračiais

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

[nggallery id=719 template=caption]Savaitgalius Mažeikių turistų klubo nariai leidžia rinkdamiesi aktyvų poilsį: keletą šeštadienių iš eilės keliauta tiek dviračiais, tiek pėsčiomis. Dviratėmis transporto priemonėmis mažeikiškiai keliavo Plungės rajone, o netoli Šiaulių vyko pėsčiųjų maratonas „Kiek noriu, tiek einu“.

Trasos ilgis pasirenkamas

Jau 29-asis turistinis pėsčiųjų maratonas „Kiek noriu, tiek einu“ šiemet vyko Kurtuvėnų regioniniame parke ir jo apylinkėse. Startui dalyviai rinkosi Bubiuose, Žalgirio slidinėjimo bazėje. Mažeikių turistų klubo vadovė Gražina Tamašauskaitė pasakojo, kad ėjimo atstumą maratono dalyviai pasirenka pagal savo galimybes: etapų ilgis yra nuo 3 iki 40 kilometrų. Pradėti pėsčiųjų maratoną galima ne visiems iš karto, o individualiai: kiekvienam etapui dalyvis gauna kortelę ir atsižymi pas teisėją starte ir finiše, o kontroliniame punkte pas teisėją arba komposteriu. Etapų maršrutas patikslinamas pagal kontrolinį žemėlapį – dalyviai gauna juodai baltas žemėlapio kopijas.
„Dalyvauti šiame maratone žadėjo daugiau mūsų klubo narių, bet, matyt, kai kas nusprendė nestartuoti dėl prasto oro, kitiems atsirado kitokių priežasčių. Liko tik penki žmonės, bet ir tai gerai – mažeikiškiai maratone vis dėlto dalyvavo“, – kalbėjo G. Tamašauskaitė.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto