„Mažeikių vandenys“ neišlaikė politikų egzamino

Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto nariai apžiūrėjo vandens valymo įrenginius. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienį vyko pirmasis šiais metais išvažiuojamasis Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdis. Politikai, lankydamiesi bendrovėje „Mažeikių vandenys“, norėjo išsiaiškinti  geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų didinimo argumentus.

Gavo komisijos pritarimą

Kovo mėnesį Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patenkino „Mažeikių vandenų“ prašymą ir leido didinti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą.
Gegužės pabaigoje savo žodį turėtų tarti rajono Savivaldybės Taryba.
Politikai, aplankydami valymo įrenginius ir vandentvarkos objektus, tikėjosi išgirsti argumentus, kodėl „Mažeikių vandenys“ vandens kubo tiekimą ir nuotekų tvarkymą nori pabranginti daugiau nei vienu litu.

Keisis kaina

Šiuo metu gyventojai už geriamojo vandens kubinio metro tiekimą (su PVM) moka 2,81 lito, už nuotekų tvarkymą – 2,96 lito. Bendra kaina yra – 5,77 lito už kubą.
Pagal komisijos ir bendrovės skaičiavimus, bendra vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina su PVM šoktels vienu litu ir aštuoniais centais, t. y. iš viso mokėsime 6,85 lito: už tiekimą 3,47, už nuotekų tvarkymą – 3,38 lito.
Neturėtų keistis tik pardavimo kaina, vadinamasis abonentinis mokestis, kuris yra 4,59 lito.

Pritrūko informacijos

Politikai pažėrė nemažai klausimų „Mažeikių vandenų“ vadovybei ir kitiems specialistams, tačiau konkrečių atsakymų neišgirdo.
Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto nariai domėjosi konkrečiais skaičiais, kiek per metus išvaloma vandens, kiek jo prarandama, kokių priemonių imtasi, kad situacija būtų geresnė ir pan.
Bendrovės „Mažeikių vandenys“ specialistai nebuvo tinkamai pasiruošę politikų egzaminui ir į daugelį klausimų atsakė nekonkrečiai arba visai neturėjo jokių skaičiavimų.

Atidėjo svarstymą

Dėl tikslios informacijos stokos buvo nuspręsta vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos padidinimo svarstymą atidėti iki kito Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdžio, kuris planuojamas kitą savaitę.
„Mažeikių vandenų“ vadovams ir kitiems specialistams iki to laiko pavesta pateikti visą reikalingą ir politikų pageidaujamą informaciją.
UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis paragino politikus kainos svarstymo ilgam neatidėlioti. Esą kuo ilgiau kaina nebus padidinta, tuo didesnį nuostolį patirs bendrovė. Be to, kainą  vis tiek teksią padidinti, tai kam be reikalo atidėlioti.

Politikai lankėsi ir vandens nugeležinimo laboratorijoje. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

8 Atsakymai į “„Mažeikių vandenys“ neišlaikė politikų egzamino”

 1. vardas parašė:

  Ne vandenį branginti, o neįgalų ūkiniuose reikaluose vadovą reikia keisti. Savo dukrai MV kabinetus už dyką atiduoda, o gyventojams teks už tai sumokėti??? Vamzdžius į naftą taip pat trigubai pigiau pardavė… Ot ūkininkas tas P.T.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Plieninis argumentas: branginti vistiek teks, nori to taryba ar nenori, reikia – nereikia. 1 litas uz kuba, tai maziausiai per 60000 litu per menesi (20000 butu x 3 kubai). Na o motyvai… Kaip pasake Benderis: „Kysa, kam jums pinigai/? Jus juk be fantazijos“.

 3. Audrius parašė:

  vel brangsta… pasakykit kada kas pigs ? nu kad darbo jega pinga ir taip aisku ..

 4. klausimas parašė:

  Ka veikia siame isvaziuojamajame posedyje tarybos sekretore?

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Ar krakiškiai už tekantį smirdantį geriamąjį vandenį irgi brangiau mokės, gerbiamas bendrovės vadove?

 6. nesuprantu parašė:

  kodėl rajono Taryba trukdo Mažeikių vandenims normaliai dirbti ir su savo paklausimais nervuoja vadovus. Kaip sako vice meras Bartkevičius negalima jokiais skundais , paklausimais trukdyti vadovams, nes tada darbas „neveža“ Įdomu ar į Varduvą buvo užsukę?

 7. Giedrius parašė:

  Užtenka tik finansines audituotas ataskaitas paskaityti ir Bendrovės neūkiškumas matosi kaip ant delno! Manau, kad akcininkas, jeigu būtų drąsus ir nebijotų priimti sprendimų, turėjo seniai inicijuoti bendrovės vadovybės kompetencijos ir ūkiškumo klausimų svarstymą ir inicijuoti pokyčius Bendrovėje… O dabar turim ką turim! Ne kandencijos laikotarpiu rūpintis reikia, o šiek tiek ilgesnę perspektyvą matyti!

 8. darbuotoju pasiruosimas - darzelinuku lygio parašė:

  Kaip supratau is vandenu vadovo pasisakymu branginam ,nes vis tiek teks tai padaryti (Be to, kainą vis tiek teksią padidinti, tai kam be reikalo atidėlioti. )
  O kur argumentai? Pasirinktas lengviausias kelias – uzkraunant paprastiems gyventojams ant peciu,neieskant kitu budu pelningai dirbti..kam tokie pavaldiniai jei nezino kas darosi savame kieme ir eina i komisijos posedzius nepasiruose?o kada rajone bus tinkamas vanduo?netgi mieste nusimaudzius ,tiek issauseja oda ,kad be losjono niekur.ar ne laikas uzleisti jaunam vadovui posto,kuris inestu teigiamu viziju?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto