Mažeikiuose aidi „Žemaičių dūdų šventė“

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį Mažeikiuose prasidėjo viena seniausių tradicinių švenčių. Šiemet „Žemaičių dūdų šventė“ yra jubiliejinė – penkioliktoji. Miestas sulaukė apie tūkstančio šventės dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Estijos, Latvijos bei Vengrijos.

Pirmasis šventės akordas – penktadienį muziejuje įteikta šešioliktoji Mažeikių krašto kultūros premija tautodailininkui, Lietuvos „kalvių kalviui“ Virgilijui Mikuckiui.
Vakare išpuoštame Senamiesčio parke įvyko pirmasis koncertas, kuriame, be mažeikiškių dūdų orkestrų „Mažeikių dūdoriai“ ir „Griaustinis“, koncertavo du orkestrai iš Lenkijos bei kolektyvai iš Vengrijos, Estijos ir kaimyninės Latvijos.
Šiandien – antrąją šventės dieną vyks pučiamųjų orkestrų koncertai senamiesčio gatvėse, eisena Laisvės gatve į parką: čia įvyks iškilmingas dūdorių orkestrų ir šokėjų, grupių „El Fuego“, „Vairas“ bei Violetos ir Viliaus Tarasovų koncertas.
Šventė užsibaigs spalvingu fejerverku.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

9 Atsakymai į “Mažeikiuose aidi „Žemaičių dūdų šventė“”

 1. kur veryga parašė:

  Alkoholio daugiau nei dūdų :(. Ir ne tik alus. Po skverneliu dauguma turėjo ir baltosios butelaitį. Ir drąsiai iš jo maukė.

 2. To Violeta parašė:

  valdzia turite tokia kokie patys esate ir kokia issirenkate.

 3. lolas parašė:

  Ar prirezet iki komos kol Veryga nemate? :D

 4. Violeta parašė:

  Buvo labai graži šventė, talentingi yra mūsų mažeikiečiai. O valdžią turime tokią, kokią turime, kai pagrindinis vadas žvejoja, senolė sveikina tipo „ėėė… sveikinu su gražia švente… ėėė… mmm… graži šventė… mmm… oras blogas, bet šventė graži… ėėė…“

 5. Birutei parašė:

  Ar galėtumėte įsivaizduoti, kad Matijošaitis neateitų į Kauno miesto šventę, Grubliauskas į Klaipėdos, o Mitrofanovas į Akmenės šventes? Taip nebūna! Pas mus nieko tokio, nesikabinėkite, jis geras, ačiū partijai tėvynei!

 6. Birutė parašė:

  Nesikabinėkite. Šventės skirtos ne merui, o visiems gyventojams ir jų svečiams. Paskutiniu metu šventės būna tikrai puikios. Ačiu rajono valdžiai už puikiai organizuojamas šventes.

 7. Jonis parašė:

  Dėjo jis ant visų ir su kryželiu gerą laiką turi. Manau, jam toks šventės klmn reikalingos.

 8. tik parašė:

  keletas foto?:) Nenorima parodyk,kad nera zmoniu tik dalyviai:)

 9. Klausimas parašė:

  Ar tikrai tai svarbi miestui šventė, jeigu meras vietoj jos pasirenka žvejybą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto