Mažeikiuose bus renovuojama dar vienuolika daugiabučių

Kitais metais renovuojamų daugiabučių Mažeikiuose padaugės. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiai – viena sparčiausiai daugiabučius renovuojančių savivaldybių, teigia Vidaus reikalų ministras, kuris pasirašė įsakymą skirti 15 milijonų vienuolikos mieste esančių daugiabučių renovacijai.

Renovacija numatoma kitąmet

Vidaus reikalų ministras Artūras Melianas pasirašė įsakymą, kuriuo skyrė Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansavimą Mažeikių rajono savivaldybės pateiktiems daugiabučių renovacijos projektams.
Savivaldybės statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas „Santarvei“ patvirtino, kad planuojama renovuoti 11 daugiabučių. Pasak vedėjo, jau šiemet turėtų būti pradėti rengti techniniai projektai, o kitais metais numatoma ir renovacija.
Pagal Savivaldybės pateiktus projektus numatoma atnaujinti 1970–1981 m. statytus daugiabučius: Žemaitijos gatvės 15, 29, 41, 32, Naftininkų gatvės 5, 12, 14, 34 namus bei Gamyklos g. 19, Ventos g. 45 ir Sodų g. 9 daugiabučius.
Bendra visų vienuolikos projektų vertė – beveik 15 mln. litų, iš kurių didžiąją dalį sudaro ES struktūrinių fondų parama.

Tikslas – energijos taupymas

Vidaus reikalų ministerijos pranešime teigiama, kad pagrindinis šio renovacijos projekto tikslas – atnaujinti daugiabučius, didinat jų energijos vartojimo efektyvumą lemiančias savybes.
Modernizuojant daugiabučius, bus investuojama į tas veiklas, kurios labiausiai lemia energijos vartojimo mažinimą: šildymo sistemų tvarkymą (išskyrus radiatorius butuose), karšto ir šalto vandens tiekimo bei nuotekų sistemų atnaujinimą, senų medinių langų ir lauko durų keitimą, stogo ir fasadinių sienų apšiltinimą, balkonų įstiklinimą.
Pranešime teigiama, kad projektų rengėjai renovavus daugiabučius tikisi pagerinti bendrą miesto vaizdą bei gyvenamąją infrastruktūrą.

Mažeikiai – aktyviausi

Pranešime teigiama, kad Mažeikiai yra viena sparčiausiai ES struktūrinių fondų parama daugiabučių renovacijai besinaudojančių šalies savivaldybių. Pasak specialistų, šiuo metu mieste atnaujinamos kelios dešimtys daugiabučių Gamyklos, Naftininkų, P. Vileišio, Stoties, V. Burbos, Bažnyčios, Laisvės, Mindaugo ir kitose gatvėse.
„Mažeikiai – pavyzdys visai Lietuvai, kaip nepriekaištingai organizuoti daugiabučių modernizavimo procesą ir tam efektyviai panaudoti ES struktūrinių fondų lėšas. Šio rajono renovacijos proceso rezultatus jau galima matuoti ne atnaujintų namų skaičiumi, o konkrečia ekonomine nauda, įvertinant visą šildymo infrastruktūrą, jungiančią daugiabučių kvartalus“, – sakė vidaus reikalų ministras.

Rytis SAVICKIS

10 Atsakymų į “Mažeikiuose bus renovuojama dar vienuolika daugiabučių”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kai kompensuoja 80% renovacijos i6laidu – bepigu renuovuotis. O ka daryti tiems mazeikieciams, kurie nepapuole i „isrinktaja“ zona, pvz Pavenciu, Ventos, Pavasario, Taikos, Draugystes, Dauksos ir kt. g.???
  Negi viso miesto nubuvo galima itraukti?

 2. Antanas Antanas parašė:

  Pirma uzbaikit jau pradetus renovuoti namus. Pries tris metus rengti investiciniai projektai nebeatitinka dabartiniu ikainiu, perkate tik dali darbu…o likusius darbus kada?

 3. Trp kitko parašė:

  Savivaldybė kuo skubiau turėtų skirti trūkstamas pinigų sumas pradėtiems bet nebaigtiems renovuoti namams….o dabar taip išeina, kad dar 11 namų renovuos…tai labai gerai…bet pirma išspręskite jau renovuojamų namų finansus o paskui dalinkite pinigus tiems 1-kai…..nes dabar žmonės yra nežinioj…neaiškios samatos o darbai vyksta…taip būti negali…aš kaip gyventojas turiu žinoti kiek pinigų turiu skirti renovacijai…o dabar paklausus pirmininką ar buhalterę namo kiek man reikės mokėti, anie tik rankom skėsčioja…negerai taip…savivaldybės klerkai-sukruskit….sėkmės

 4. šiaip parašė:

  būtų neblogai, kad daugiabučių renovacija būtų daroma tokiom medžiagom, kokios numatytos techniniam projekte. Norėtųsi, kad po renovacijos balkonas nebūtų panašus į baseiną, kaip, kad Gamyklos g.3.

 5. regina parašė:

  KIEK GIRDEJAU APIE 5000-6000 TUKST ,NES 85 PROC DENGIA VALSTYBE,TAI GERIAU NEBEREIK NORET,JUG NAUJU NAMU NESTATO ,TAI LIKS ANUKAM O NEREMONTUOJANT JIE VISAI APGRIUS . KAD TAIP RENOVUOTU NUOSAVUS NAMUS VISI SUTIKTU ,O MES DAR MASTOM.

 6. x parašė:

  idomu,kokia kaina 3ju kambariu butui reiks moketi,gal kas zino

 7. Ne Rima parašė:

  Ponia Rima, ar negėda dėtis savo reklamą????????? Šlykštu

 8. regina parašė:

  tai saunu .tik reikia gero zmogaus kuris nusmano darbuose jiem priziuret o jie daro daug broko,kaip gamyklos gatvej ,vietoj 3 mmsudejo 2 mm storio vamzdyna ,vanduo begant girdejos net miegame ,pareikalavus viska pakeite.Radiatorius reik keist butinai jei nori savo bute silumos energijos sutaupyt,kad ir savo lesom,tada mokesim tikrai lab pigei,aisku turi but kiekvienam butui silumai reguliuot daviklei,be ju kaip ir nieko,aisku silumininkam tas lab nepatinka,bet jei daryt tai kaip priklauso,kad moketume kuo maziau uz siluma,o ne del grozio .

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  O cia kurie daugiabuciai nebaigti?

 10. Auksinis kardas parašė:

  Tai gal užbaikite tuos namus renovuoti, kuriuos prieš metus pradėjote ir dabar nei pakarti, nei paleisti stovi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto