Mažeikiuose – ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų konferencija

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Penktadienį Mažeikiuose vyksta Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) surengta ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų konferencija, kurioje kalbama apie šių įstaigų darbo apmokėjimo specifiką ir perspektyvas.

Konferencijoje LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas susirinkusiuosius supažindino su mūsų šalies Vyriausybės priimtais sprendimais ikimokyklinių įstaigų darbuotojų socialinei padėčiai gerinti, LŠĮPS Mažeikių rajono profesinių organizacijų susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė kalbėjo apie priemones, kurių turi būti imamasi norint užtikrinti, kad ikimokyklinių įstaigų darbuotojų atlygis būtų prilygintas pradinių klasių mokytojų atlygiui.
LŠĮPS Mažeikių rajono profesinių organizacijų susivienijimo pirmininko pavaduotoja Gitana Darginavičienė svarstė, ar vaiko gerovei tarnauja perpildyti darželiai.
Konferencijoje dalyvauja Mažeikiams atstovaujantys Seimo nariai, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.
Konferencijoje bus apsvarstyta ir priimta rezoliucija, vyks LŠĮDP ikimokyklinių įstaigų centro pirmininko rinkimai.

3 Atsakymai į “Mažeikiuose – ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų konferencija”

  1. auklėoja parašė:

    darželiuoseė viskas būtų visai neblogai ,jeigu grąžintų nuimtus etatus. Kai įstaiga dirbo 12 val ir grupėje buvo 2 auklėtojos etatai ,tai ir vaikams ,ir tėvams, ir darbuotojams buvo viskas normos ribose.O dabar grupėje pusantro etato , viena darbuotoja neturi nuolatinės darbo vietos ,keliauja iš grupės į grupę.be to ateina dar trečia auklėtoja , kuri atiduoda kontaktines val. ši auklėtoja iš viso yra be savo darbo vietos ,nes keliauja iš vienos grupės į kitą .Apie kokį profesionalumą tada galima kalbėti.Ji tik prižiūri vaikus.dažnai tėvai nebesupranta, kuri auklėtoja ugdo jų vaikus. Vaikai adaptuojasi vis prie kitos auklėtojos . O jei kuri iš auklėtojų suserga , tai vėl viskas susijaukia keliose grupėse. Nukenčia ugdymo kokybė , kyla tėvų nepasitenkinimas.Be to veikia prailginta grupė ,į kurią vaikai atvedami kol ateina pagrindinė auklėtoja , todėl vaikai ryte nenori eiti ne į savo grupę, kyla neigiamos emocijos ,vaikai verkia,lygiai tas pats vakare ,kai tėvai neturi galimybės pasiimti ir tenka vesti vaiką į prailgintą grupę.

  2. keista parašė:

    o tai ką, ikimokyklinukams viskas gerai ir nieko keisti nereikia? Tai ko čia tie profsąjungininkai dėl jų draskosi, gal neturi kitų problemų?

  3. Ačiū už priešrinkiminį šou parašė:

    Kai rinkimai artėja – pradedamas rodyti dėmesys ir darželiams. Po rinkimų ta pačia ranka balsuos, kad sumažintų biudžetą ir vėl darželio darbuotojai eis nemokamų atsostogų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto