Mažeikiuose įkurtas bėgikų klubas

Asmeninio archyvo nuotr.

Pirmąjį savo oficialų veiklos mėnesį skaičiuoja iniciatyvių mažeikiškių įkurtas Mažeikių bėgikų klubas „Penki kalnai“.
Susitikti ir papasakoti apie klubo veiklą, ateities planus bei savo pomėgį atėjo klubo pirmininkė ir būrys mažeikiškių, neįsivaizduojančių savo laisvalaikio be bėgimo.

Aktyvūs nuo pavasario

Nors oficialiai klubas „Penki kalnai“ įregistruotas rugsėjo 12 dieną, drauge mažeikiškiai bėgikai jau nuo pavasario dalyvauja įvairiuose bėgikams mėgėjams skirtuose renginiuose. Jie bėgo Trakų, Nidos pusmaratoniuose, „Vilties“ bėgime Klaipėdoje, Vilniaus maratone.
Neseniai vykusioje pasienio šventėje mažeikiškiai laimėjo nemažai prizinių vietų. Gausus būrys dabar į klubą įsiliejusių bėgikų – nuolatiniai tradicinių Mažeikių sporto renginių – pavasarinio bėgimo aplink kalnus, liepos 6-osios sporto šventės, bėgimo už sveiką širdį dalyviai.
Svarbu paminėti ir tai, kad drauge su suaugusiaisiais mažeikiškiais bėgikais varžybose dalyvauja ir jų vaikai. Bėgikai viliasi, kad jaunoji karta, nuo mažumės matydama sportuojančius tėvus, užsikrės geru pavyzdžiu.

Pavadinimas su paslėpta prasme

Pirmąjį spalio sekmadienį mažeikiškiai sumanė apibėgti aplink Platelių ežerą. Keturiolika bėgikų per 2 valandas ir 13 minučių įveikė 23 kilometrų ir 600 metrų atstumą. Dar penki šio sporto entuziastai pasirinko trumpesnę – 10 kilometrų distanciją.
Šį bėgimą mažeikiškiai prisimins kaip klubo atidarymą, „įkurtuves“.
Paprašyta papasakoti, kodėl klubui buvo parinktas „Penkių kalnų“ pavadinimas, viena iš jo įkūrimo iniciatorių Milda Zubavičienė įvardijo kelis argumentus.
Pirmiausia, mažeikiškiai dabartinį Juodpelkio parką nuo seno žino kaip vietą prie penkių kalnų. Po to, kai parkas buvo atnaujintas, kai jame buvo nutiesti takeliai, didelė dalis bėgikų pamėgo savo pasirinktus atstumus įveikti būtent čia. Antra, bėgikai ne itin mėgsta kalnuotas trasas, tad pavadinimo užslėpta prasmė – linkėjimas įveikti visus kalnus ir nepasiduoti.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Mažeikiuose įkurtas bėgikų klubas”

  1. Uz sveka gyvenima parašė:

    Saunuoliai ! Tikimes sulaukti klubo puslapio !! I’m

  2. Nuo ko parašė:

    begsite?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto