Mažeikiuose kuriama ukrainiečių integracijos centro grupė

Gitanos JAZDAUSKIENĖS nuotr.

Į Gabijos gimnaziją susirinkę rajone gyvenantys ukrainiečiai, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių atstovai, renginio svečiai pritarė ketinimui suburti Mažeikiuose ukrainiečių bendruomenę ir įkurti jai padedantį savanoriškos organizacijos padalinį.

});

Pagerbė ukrainiečių klasiką

Susibūrimą rengė mūsų rajono nevyriausybinės organizacijos kartu su Ukrainiečių integracijos centru „Malva“, atvykusiu iš Šiaulių. Koncertas buvo skirtas Tarasui Ševčenkai – ukrainiečių literatūros klasikui bei tautinio atgimimo veikėjui – pagerbti.

Poeto ir dailininko gimtadienis – kovo 9 d., kitąmet bus minimos 210-osios jo gimimo metinės. Įdomu tai, kad T. Ševčenkos gyvenimas susijęs ir su mūsų šalimi – 1829 m. atvykęs į Vilnių jis lankė žinomo XIX a. dailininko Jono Rustemo tapybos pamokas.

Gabijos gimnazijoje susirinko beveik šimtas ukrainiečių – daugiausia jaunų šeimų su vaikais. Iš Šiaulių atvykusios aktorės ir dainininkės Olenos Lastivkos atliekamos dainos, skaitomos eilės sujaudino daugelį.
...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto