Mažeikiuose – mėgėjų teatrų „Atspindžiai“

Renginio akimirkos. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=236 template=caption]Šeštadienį ir sekmadienį Mažeikiuose vyko XXI Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ regioninis turas.

Aštuoni spektakliai

Per dvi dienas žiūrovams ir komisijai buvo pristatyti aštuoni spektakliai, kuriuos, be dviejų mažeikiškių kolektyvų, parodė mėgėjų teatrai iš Akmenės rajono Kruopių, Telšių rajono Nevarėnų, Joniškio rajono Skaistgirio, Mažeikių rajono Viekšnių ir Vilniaus.
Anksčiau kaimo ir miestelių suaugusiųjų mėgėjų teatrai rinkdavosi į konkursą „Pastogė“, taupumo sumetimais buvo nuspręsta jo neberengti ir šios kategorijos teatrus prijungti į prie „Atspindžių“. Visi šios kategorijos teatrai Mažeikiuose ir pasirodė pirmąją dieną.
Kultūros centro direktorė Krista Kinčienė pasakojo, kad mėgėjų teatrų regioninių apžiūrų vietas parenka šį festivalį organizuojantis Lietuvos liaudies kultūros centras.
„Džiaugiamės, kad šiemet buvo pasirinkti Mažeikiai. Tikiuosi, kad žmonėms tai bus smagus reginys ir turiningas laisvalaikis“, – prieš prasidedant renginiui kalbėjo direktorė.
Kuris iš suvaidintų spektaklių bus atrinktas į respublikinę apžiūrą Rokiškyje, paaiškės tada, kai baigsis apžiūros regionuose.

Neturi savo scenos

Pirmąją šventės dieną mūsų rajonui atstovavo Viekšnių kultūros centro mėgėjų teatras, kuriam vadovauja Birutė Švažienė. Viekšniškiai apžiūrai atvežė Juozo Gurauskio vieno veiksmo komediją „Šalaputris“.
Viekšnių kultūros centro direktorė B. Švažienė prieš saviškių kolektyvo pasirodymą sakė, kad apžiūrai yra pasiruošę neblogai, didelės konkurencijos nemato, kadangi visi yra maždaug vienodo lygio. Jei nepateks į respublikinį turą, taip pat labai neišgyvens.
„Žinot juk, kokios mūsų sąlygos: savo kultūros namų Viekšniuose neturime, tad ir scenos nėra. Repetuojame, kur galime. Tad kaip bus, taip“, – su situacija susitaikiusi B. Švažienė.
Sekmadienį mažeikiškiai pristatė du spektaklius: kultūros centro mėgėjų teatro trupė „Visavi“ parodė Daivos Gedvilienės režisuotą spektaklį pagal Viktoro Hugo romaną „Vargdieniai“, o Juozo Vaičkaus skrajojamojo teatro artistai suvaidino Balio Sruogos komediją „Dobilėlis penkialapis“, spektaklį režisavo Airida Lementauskienė.

Gyrė viekšniškius

Mėgėjų teatrų pasirodymą Mažeikiuose šiemet vertino penkių asmenų komisija, kuriai vadovavo komisijos sekretorė ir „Atspindžių“ šventės koordinatorė Lietuvos liaudies kultūros centro teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė. Komisijoje dirbo aktorius Ramūnas Abukevičius, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros docentas Gediminas Šimkus, Mažeikių savivaldybės administracijos kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė bei Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Martynas Januška.
K. Kinčienės žodžiais, aptariant pirmos dienos pasirodymus, komisijos kalbose labiausiai dominavo viekšniškių spektaklis.

Vilniečiai pasirinko Mažeikius

Antrąją dieną komisija labiausiai džiaugėsi mažeikiškių atgaivintu Juozo Vaičkaus skrajojamuoju teatru ir jo pasirodymu.
„Pasitarime komisija dėkojo mažeikiškiams, kad jie nepamiršo Lietuvos teatro tėvo, kad jo gimtajame mieste, kuriame yra lietuviško teatro ištakos, ir toliau puoselėjamas teatras“, – pasakojo K. Kinčienė.
Apžiūrą-šventę sekmadienį užbaigė Vilniaus jaunimo teatras „Arlekinas“ spektakliu Nikolajaus Gogolio „Nosis“. Vilniečiai negalėjo dalyvauti regioninėje apžiūroje savo krašte, tad jiems buvo leista pasirinkti, kur parodyti savo vaidinimą. Jų pasirinkimas buvo Mažeikiai.
Režisierės Tatjanos Timko pastatytas spektaklis – dvikalbis. Bet tai netrukdė žiūrovams šiltai jį priimti, o komisija taip pat jiems nestokojo gerų žodžių.
Už šventės rengimą, svečių priėmimą Lietuvos liaudies kultūros centras įteikė mažeikiškiams padėkos raštą, komisijos nariams dovanėlėmis atsidėkojo ir mažeikiškiai.

3 Atsakymai į “Mažeikiuose – mėgėjų teatrų „Atspindžiai“”

  1. teatralas parašė:

    O jau Gedvilienei reikėtų gerokai nusileisti ant žemės.Kokią nesąmonę parodė per atidarymą-nusišauk.Ištisą spektaklį surengė,norėdama pasirodyti,bet,kad be jokio tikslo.Likom nesupratę jos to išsišokimo,neaišku,kam norėjo ir ką įrodyti?

  2. kitas žiūrovas parašė:

    O man labiausiai Akmenės artistai patiko,nors ir visi kiti šaunuoliai

  3. žiūrovas parašė:

    Ačiū už gražią šventę.Labiausiai patiko Viekšniškių pasirodymas.Tikri šaunuoliai,taip gerai vaidino ir vaizdai ekrane labai derėjo,sėkmės jums ir toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto