Mažeikiuose „Nedelsk“ komanda sergančių moterų nerado

Tyrimai rodo, jog daugumai moterų tai būna pirmoji profesionali specialistų konsultacija. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prieš dvi savaites Mažeikiuose lankėsi sveikatinimo projekto „Nedelsk“ komanda. „Rožinio kaspino“ autobusėlio medikai dėl krūties vėžio patikrino 49 rajono moteris.
Kaip „Santarvei“ trečiadienį pranešė akcijos organizatoriai, visų mažeikiškių tyrimų atsakymai džiugūs –  rasta tiki keli gerybiniai krūtų pakitimai.

Anksčiau išaiškinta dešimt susirgimų

„Rožinio kaspino“ autobusėlis mūsų rajone apsilankė jau šeštą kartą.  700 moterų iš Mažeikių, Sedos, Tirkšlių, Balėnų, Krakių, Viekšnių, Kalnėnų ir Židikų moterys turėjo galimybę nemokamai pasitikrinti, sužinoti, kokie yra krūties vėžio požymiai, bei pasikonsultuoti su gydytojais onkologais.
Per devynerius metus dešimčiai iš jų rasti krūties vėžio požymiai, moterys nusiųstos tolesniems tyrimams ir gydymui.

Vienai iš šimto – įtarimai dėl ligos

„Moterys vis labiau ima rūpintis savo sveikata ir ateina tikrintis dėl krūties vėžio – tai džiugina, – sako projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė. – Kuo vėžys anksčiau nustatomas, tuo didesnė tikimybė išsaugoti moters gyvybę. Prieš dešimtmetį kas antra krūties vėžiu susirgusi moteris mirdavo. Tikiu, kad dabar, prevencijos dėka, šis skaičius sparčiai mažėja.“
Dažniausiai „Rožinio kaspino“ autobusėlis per vieną dieną aplanko dvi gyvenvietes, kiekvienoje patikrinama po 50 moterų.
Tyrimai rodo, jog daugumai moterų tai būna pirmoji profesionali specialistų konsultacija. Kas penktai moteriai randamos gerybinės krūtų ligos, vienai iš 100 – krūties vėžio ženklai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto