Mažeikiuose nuskambėjo „Himnas pavasariui“

Pasak Vaidos Mikalauskienės, koncerto „Himnas pavasariui“ idėja gimė, nes po karantino norėjosi gaivinančio muzikos pliūpsnio, šviesos, gėrio.

Antrus metus iš eilės Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro didžiojoje salėje vyko Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos baigiamasis-ataskaitinis koncertas „Himnas pavasariui“. Scenoje pasirodė daugiau kaip 300 ugdytinių: ne tik grojo, dainavo ir vaidino, bet ir dovanojo gerą nuotaiką gausiai susirinkusiems žiūrovams.

Norėjosi naujo

Baigiamajame-ataskaitiniame koncerte Muzikos mokyklos ugdytiniai parodo tai, ką išmoko per žiemą, šaltuoju metų laiku. Įsibėgėjant pavasariui ne tik gamtoje, bet ir muzikinėje aplinkoje atsiranda vis daugiau linksmesnių spalvų ir garsų.

Muzikos mokyklos direktorės Vaidos Mikalauskienės teigimu, kasmet tradiciškai buvo rengiamas kalėdinis koncertas, tačiau norėjosi kažko naujo. Toks troškimas ypač sustiprėjo po pandeminio laikotarpio, per kurį nebuvo organizuojamas net minėtas koncertas.

„Visi buvome išsiilgę šviesos, gėrio, gaivinančio muzikos pliūpsnio, savotiško atsigavimo. Todėl ir kilo mintis surengti didžiulį pavasarinį koncertą. Šią mintį palaikė ir mokyklos bendruomenė“, – „Santarvei“ kalbėjo V. Mikalauskienė.

Taps tradicija

Pirmasis „Himnas pavasariui“ įvyko pernai. Praėjusią savaitę Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos mokiniai vėl pasveikino pavasarį.
„Toks pirmas išėjimas į sceną po žiemos ir, galima sakyti, beveik tiesiai į vasaros atostogas. Parodome, ką išmokome per antrąjį mokslo metų pusmetį. Vyravo daug šviesesnės nuotaikos, mažiau minoro. Skambėjo daugiau mažorinių akordų“, – apie įvykusį koncertą kalbėjo V. Mikalauskienė.

Mokyklos vadovė tikisi, kad ir toliau per metus vyks du dideli koncertai: vienas – žiemą, apvainikuojantis pirmąjį mokslo metų pusmetį, ir antras – pavasarį, užbaigiantis mokslo metus.
Praėjusią savaitę koncerte „Himnas pavasariui“ dalyvavo apie 300 dalyvių, nors planavę dalyvauti kur kas daugiau.

„Kalėdiniame koncerte buvo apie 400 dalyvių, o šį kartą pavasarį daug kam koją pakišo ligos“, – apgailestavo direktorė.

Derinama ir renkama

Koncerto repertuaras buvo kruopščiai renkamas ir derinamas, mokytojai su mokyklos administracija sudarė planą ir iš anksto numatė, kokie kūriniai turi skambėti.

„Jei kalėdiniame koncerte daugiau Kalėdų akcentų, tai pavasarį parenkami skaidresni, lengvesni kūriniai, neapsunkinantys klausos. Mokytojai renka repertuarą, nes jie žino, su kokiais vaikais gali eiti į didžiąją sceną, nes ne kiekvieną galima išleisti“, – kalbėjo V. Mikalauskienė.
Renginį, koncertą organizuoja režisierės Ramunė Šakinskienė ir Daiva Skaringienė. Pasirodymui kartu ruošiasi grojantys, dainuojantys ir vaidinantys vaikai.

V. Mikalauskienė informavo, kad netrukus startuos priėmimas į Muzikos mokyklą ateinantiems mokslo metams. Tikimasi sulaukti nemažo būrio naujų mokinių, norinčių prisiliesti prie muzikos, užlipti į didžiąją sceną.
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto