Mažeikiuose paminėtas generolo gimtadienis

Po iškilmingos rikiuotės minėjimo dalyviai susirinko prie istorinio pastato. Kazio VOZGIRDO nuotrauka

Mažeikiškiai šauliai, sustoję į rikiuotę prie paminklinės atminimo lentos, paminėjo kraštiečio – generolo Povilo Plechavičiaus 133-ejų metų gimimo sukaktį.

Kovojo prieš bolševikus

Generolas P. Plechavičius, gimęs 1890 m. vasario 1-ąją Židikų valsčiuje, Bukančiuose, į šalies istoriją įėjo kaip žmogus, 1918 metais Žemaitijoje suorganizavęs žemaičių partizanų būrį, kovojusį su bolševikais ir bermontininkais. P. Plechavičiaus vadovaujami savanoriai išstūmė bolševikus iš Mažeikių rajono apylinkių, 1919 m. jis buvo paskirtas Sedos, prijungiant ir Mažeikius, komendantu, tų pačių metų lapkričio mėnesį – Mažeikių miesto ir apskrities komendantu.

2021 m. Bukančiuose buvo atidengtas paminklinis akmuo, tais pačiais metais apie 200 žmonių nuėjo 16 kilometrų pėsčiųjų žygį iš Bukančių į Sedą. Pernai rugpjūtį vyko antrasis, tik jau 24 kilometrų, žygis iš generolo gimtinės į Sedos komendantūrą, ją sėkmingai pasiekė apie 70 žmonių.

Surengė pirmą kartą 

Praėjusiais metais generolo P. Plechavičiaus atminimas įamžintas ir Mažeikiuose – senamiestyje, ant Stoties gatvės 22-uoju numeriu pažymėto namo, buvo atidengta paminklinė lenta, kurioje pažymėta, kad čia kariūnas dirbo 1919-aisiais.  

„Yra paminklinis akmuo gimtinėje, yra pėsčiųjų žygis, o štai mieste generolo atminimą kiek buvome pamiršę. Dabar jau yra vieta, kur galime P. Plechavičių prisiminti. Tad šia rikiuote padarėme pradžią, pirmą kartą paminėdami jo gimimo dieną. Manau, kad tai taps tradicija“, – po trečiadienio rikiuotės „Santarvei“ sakė Žemaitijos 8-osios rinktinės Mažeikių 801 kuopos vadas Pranas Trakinis.

Mažeikiškiai šauliai prie atminimo lentos stojo į rikiuotę, sugiedojo himną, Mažeikių kultūros centro meno padalinio vadovas Paulius Mylė trumpai papasakojo apie generolą P. Plechavičių.

Kuopos vadas pažymėjo, kad ateityje mažeikiškiai šauliai bandys gauti leidimą kuopai vadintis žemiečio generolo vardu, juolab kad tokių galimybių yra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto