Mažeikiuose pirmą kartą pintas advento vainikas

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=480 template=caption]Ketvirtadienį gerumo akcijos „Sušildykim sielas“ organizatoriai mažeikiškius jau penktą kartą sukvietė į adventinę bendruomenės šventę, kurios metu pirmąsyk buvo pinamas advento vainikas. Susirinkusieji klausėsi dainų, šildėsi arbata, vaišinosi šaulių virta koše bei čia pat kepamais blynais.


Pynė keturiolika įstaigų

Į aikštę prie Saulės laikrodžio besirenkančių mažeikiškių jau laukė didžiulis metalinis advento vainikui pinti skirtas karkasas ir vainiką pinančių organizacijų atstovai. Metalinį karkasą vainikui mažeikiškiams padovanojo bendrovė „Elmaga“.
Vainiką pinti iš anksto buvo užsiregistravusios keturiolika švietimo įstaigų, bendrovių, klubų, visuomeninių organizacijų, socialinių įstaigų. Kai kurios į šventę atvyko jau su ruošiniais – pusiau nupintais vainikais, buvo ir vainiką pinti pradėjusiųjų nuo nulio.
Kol virė darbas, mažeikiškiai klausėsi sveikinimų, linkėjimų, dainų ir muzikos.
Renginį vedė šiauliškė renginių vedėja Justina Dranginytė-Stočkė.


Išvirta apie aštuoniasdešimt kilogramų košės

Apskritas advento vainikas, simbolizuojantis saulę, gyvenimo pilnatvę, viso ko priteklių, aikštę puoš iki Trijų karalių: pynėjai į jį sudėjo savo meilę, viltis ir svajones. Po to vainikas bus išvežtas prie Daubarių piliakalnio ir sudegintas, taip prašant stiprybės iš senolių. 
Nuo pat pirmosios adventinės  šventės gyvuojanti tradicija – kareiviška koše mažeikiškius vaišina šauliai. Ją viręs Viktoras pasakojo, kad košei išvirti prireikė trisdešimties kilogramų grikių, dviejų litrų aliejaus ir apie keturiasdešimties dėžučių jautienos konservų. Iš viso išvirta apie aštuoniasdešimt kilogramų košės, tad jos pakako visiems norėjusiems.

Daugiau apie aikštėje prie Saulės laikrodžio vykusį renginį skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto