Mažeikiuose planuojama steigti atvirą jaunimo centrą

Gargždų atviras jaunimo centras, kurio veikla domėjosi mažeikiškiai, vasario 2 d. švęs pirmąjį 5 metų gyvavimo jubiliejų. Nuotrauka iš centro svetainės

Mažeikių rajone pribrendo reikalas kurti atvirą jaunimo centrą. Trečiadienio po pietų įvyko Savivaldybės administracijos atstovų, Tarybos narių susitikimas, kuriame svarstytos galimybės, kaip ir kur įkurti tokį centrą.

Mažeikiškiams teko palaukti

Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ministerijos duomenimis, Vakarų Europoje atviras darbas su jaunimu yra ilgametes tradicijas turinti veikla.
2006 m. ir Lietuvoje buvo suformuota jaunimo politikos sistema, su jaunimu susijęs finansavimo mechanizmas bei jo teikiamos galimybės. Darbas su jaunimu pradėtas orientuoti į veiklas atvirose jaunimo erdvėse, atviruose jaunimo centruose.
Mažeikiškiams jaunuoliams atviros jaunimo erdvės teko palaukti. Pirmoji ir iki šiol vienintelė mūsų rajone atvira jaunimo erdvė „100’ts metų“ duris lankytojams atvėrė 2019 m. vasarį – kaip Mažeikių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Atviro darbo su jaunimu skyrius.
Dabar pribrendo poreikis Mažeikiuose įkurti ir atvirą jaunimo centrą.

Veiktų ir atvira jaunimo erdvė, ir centras

Pasak Savivaldybės mero pavaduotojos Sigutės Bernotienės, jaunimo erdvės įprastai yra įkuriamos prie savivaldybėse veikiančių institucijų ar organizacijų. Mažeikių atveju, atvira jaunimo erdvė veikia kaip Šeimos ir vaiko gerovės centro skyrius, kuriame 14–29 metų žmonės gali saugiai leisti laisvalaikį, užsiima juos dominančia veikla, esant poreikiui, sprendžia jiems iškylančius kasdienius klausimus, iššūkius.
Atviras jaunimo centras, jei būtų įkurtas, taptų biudžetine įstaiga, iš dalies finansuojama Savivaldybės, ir pats galėtų turėti kelias atviras jaunimo erdves, kitaip tariant, tai būtų savarankiška organizacija.
„Tokiame centre lankytis galėtų jaunimas, turintis mažiau galimybių save realizuoti. Tai būtų vieta, į kurią jaunuoliai galėtų ateiti tada, kada jiems labai reikėtų, kuriame būtų galima pailsėti, pasigaminti ką nors valgyti, savanoriauti“, – kalbėjo S. Bernotienė.
Pasak vicemerės, Mažeikiuose jau įkurta atvira jaunimo erdvė pasiteisino. Jauni žmonės ten noriai lankosi, centro darbuotojai rašo bei teikia įvairius projektus. Ši erdvė gyvuos ir toliau. Bet yra bėda: Šeimos ir vaiko gerovės centras yra įsikūręs Laisvės gatvėje, giliai senamiestyje, toli nuo miesto centro, tad erdvė nėra tiek patraukli, kad mikrorajone gyvenantys jaunuoliai galėtų dalyvauti ten vykstančiose veiklose.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto