Mažeikiuose surengta aštuntoji neįgaliųjų sporto šventė

Autorės nuotr.

Sekmadienį Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacija Mažeikiuose, pavenčių paplūdimio teritorijoje, surengė aštuntąją Mažeikių rajono žmonių su negalia sporto šventę „Iššūkis sau ir tau“.

Šventėje sportavo ir varžėsi, bendravo ir linksminosi žmonės iš Mažeikių, Akmenės, Vilniaus, Šiaulių.

Pasveikinti dalyviai ir juos palydėjusieji

Tradiciškai šventė prasidėjo pavenčių paplūdimio krepšinio aikštelėje. Čia dalyvius pasveikino Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė.

Merė džiaugėsi Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos vadovės, darbuotojų ir visos bendruomenės iniciatyvumu kasmet vasarą surengti šventę, suburiančią neįgaliuosius, jų artimuosius ir visą rajono gyventojų bendruomenę. Įvairias sporto rungtis išbandyti panorusiems žmonėms Savivaldybės vadovė linkėjo atkaklumo, azarto, įdomios ir prasmingos dienos.

Autorės nuotr.
Autorės nuotr.
Autorės nuotr.

Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos pirmininkė Zofija Valatkienė džiaugėsi žmonėmis, nepabūgusiais sinoptikų prognozuoto lietaus, kuris sekmadienį Mažeikius aplenkė, kaitros ir atvykusiais į šventę. Ji dėkojo visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie to, kad renginys įvyktų.

Apdovanoti taurėmis ir medaliais

Žmonių su negalia sporto šventėje „Iššūkis sau ir tau“ buvo varžomasi rankų lenkimo, bočios, smiginio, baudų metimo, šaškių, neįgaliųjų bėgimo su triračiais, integruoto krepšinio rungtyse. Pirmą kartą šios šventės dalyviai išbandė hantelio kėlimo rungtį.

Autorės nuotr.

Kokia rungtis ar rungtys populiariausios, pasakyti sunku, nes daugelis žmonių panoro išbandyti jas visas.

Nors šventė „Iššūkis sau ir tau“ vadinama žmonėms su negalia skirtu renginiu, joje sportuoti galėjo visi norintieji: ir tie, kurie kasdien stengiasi pajudėti ar propaguoja vienokią ar kitokią sporto discipliną, ir atsitiktinai ėjusieji pro pavenčių sporto zoną, ir turintieji negalių, ir jų neturintieji.

Azarto šventėje netrūko. O dalyvių nuotaiką gerino ir svečių – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Mažeikių rajono filialo ansamblio „Gyvenimo tango“ pasirodymas, viktorina, diskoteka, gardus maistas.

Greičiausi, ištvermingiausi, atkakliausi sporto rungčių dalyviai buvo apdovanoti nugalėtojų medaliais ir taurėmis. Jiems iš viso įteikti 123 medaliai ir 75 taurės.

Šventė užaugo, keitėsi supratimas

Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos vadovė Z. Valatkienė prisiminė, kaip prieš aštuonerius metus kilo idėja Mažeikiuose organizuoti neįgaliųjų sporto šventę.

Pasak „Santarvės“ pašnekovės, kituose miestuose ir rajonuose vykdavusiose panašiose šventėse būdavo smagu dėl to, kad ten gyvuoja stiprios bendruomenės, kuriančios ir puoselėjančios savas tradicijas. Ir buvo šiek tiek apmaudu, kad mūsų rajone to nėra.

Autorės nuotr.
Autorės nuotr.

Tad buvo nuspręsta imtis iniciatyvos ir organizuoti tokį renginį čia, Mažeikiuose. Pirmus ir antrus metus tai buvo tik neįgaliųjų sporto šventė – su tik jiems organizuotomis rungtimis. Paskui natūraliai prieita prie išvados: jei yra siekis negalių turinčius žmones integruoti į visuomenę, jei norima, kad jie būtų matomi, verta renginį plėsti. Todėl buvo pradėta kviesti žmones ir iš kitur – seniūnijų, organizacijų, ugdymo įstaigų.

„O dabar labai džiugu, kad šeimos žino šį renginį, dalyvauja, atsiveža vaikučius. Džiugu, kad pas mus taip aktyviai vyksta savanorystė. Mūsų šventėje darbavosi daug savanorių – vedėjas, rungčių teisėjai ir jų padėjėjai, slaugytoja – šie ir kiti žmonės neatlygintinai skyrė savo laiką, dėmesį.

Ši bendrystė džiugina širdį“, – apibendrino asociacijos vadovė.

Mažeikių rajono neįgaliųjų sporto šventė „Iššūkis sau ir tau“ finansuojama LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmo plano 2.1.1.1. priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ lėšomis.

Autorės nuotr.
Autorės nuotr.

One Reply to “Mažeikiuose surengta aštuntoji neįgaliųjų sporto šventė”

  1. Audronė parašė:

    Kokie jūs šaunuoliai !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto