Mažeikiuose vėl išaiškintas protingiausias žmogus

Dovydo Baublio nuotrauka

Šeštadienį, 13 val., Senamiesčio parke šurmuliuojant „Dūdų šventei“, greta esančiame Mažeikių muziejuje vyravo rimtis ir susikaupimas – čia jau antrus metus iš eilės Mažeikiuose vyko Pasaulio viktorinos čempionatas, vienu metu rengiamas šimtuose miestų visame pasaulyje ir sutraukiantis tūkstančius dalyvių. Lietuvoje jis dar buvo rengiamas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.
Mažeikių muziejaus salėje vykusiame renginyje susirinko panašus dalyvių skaičius, kaip ir pirmą kartą mūsų mieste rengtame konkurse pernai – 12 (pernai 11).
Dalyviai turėjo atsakinėti į tuos pačius klausimus, kaip ir visi pasaulio žaidėjai, tik, žinoma, klausimai buvo išversti į lietuvių kalbą. Jie buvo padalinti į 8 temas (Komunikavimas, Istorija, Mokslas, Pramogos, Kultūra, Gyvenimas, Sportas ir Pasaulis), o šios savo ruožtu į 2 kėlinius, atitinkamai po 4 temas viename kėlinyje. Kiekvienoje temoje buvo 30 klausimų, viso – 240 užduočių. Atsakinėti į klausimus viename kėlinyje duota po 1 valandą laiko. Pagal turnyro reglamentą, prasčiausiai dalyvio atsakyta tema neįtraukiama į bendrą vertinimą – rezultatai sumuojami tik iš geriausių 7 temų. Klausimai gana sudėtingi – jei Lietuvos čempionas atsako maždaug pusę, tai Mažeikių nugalėtojas įprastai įveikia ketvirtį jų. Turnyro sudėtingumą diktuoja pasaulinis lygis – kad būtų išaiškintas protingiausias planetos žmogus, reikia daug ir nelengvų klausimų. Tačiau Mažeikių dalyviai nepasimetė ir veržliai atsakinėjo į užduotis.
Šiemet mūsų rajone surinkęs 56 taškus ir vėl nugalėjo 29 m. Žydrūnas Jonušas, įrodęs, kad pernykštis laimėjimas tikrai nebuvo atsitiktinis, ir apgynė neoficialų protingiausio mažeikiškio vardą. Ž. Jonušas yra komandos „Maži Kiškiai“ vienas lyderių, kuri šiemet nugalėjo „Auksinio proto“ komandiniame žaidime Mažeikiuose.
Mažeikių vicečempiono titulą su 53 taškais galutinėje įskaitoje pelnė Žydrūno komandos draugas, „Mažų Kiškių“ kapitonas Vytautas Budreckis. Vyriškis padarė stiprų rezultatų „šuolį“, mat pernai tenkinosi 4 vieta.
3 vietą su 51 tašku užėmė istorijos mokytojas Virginijus Suchodimcovas, kuris dalyvauti konkurse atvyko iš Naujosios Akmenės. Protmūšių entuziastas jau ne pirmus metus reguliariai važinėja į Mažeikius, kad galėtų dalyvauti panašiuose konkursuose. V. Suchodimcovas drauge su konkurso laimėtoju Ž. Jonušu yra vieninteliai antrus metus iš eilės užlipę ant nugalėtojų pakylos. Beje, Virginijus pateisino savo, kaip istoriko, reputaciją, Istorijos temoje per visą Lietuvą su dar dviem dalyviais pasidalinęs 7–9 vietas, ir vienintelis iš Mažeikių renginio dalyvių patekęs į kurios nors temos geriausių žaidėjų dešimtuką.
Prizininkai apdovanoti simbolinėmis žaidimo mūsų rajone rėmėjos – Mažeikių rajono savivaldybės dovanomis.
Lietuvoje didžiule persvara, surinkęs 121 balą, laimėjo Šarūnas Dirmeikis.
Pasak turnyro organizatoriaus Mažeikiuose Lauryno Jonausko, dalyvauti žaidime į mūsų miestą atvyko ne tik mažeikiškiai, bet ir žmonės iš Akmenės ir Plungės rajonų, taip pat dalyvauti žadėjo ir Žemaitijos sostinės Telšių atstovas, tačiau, matyt, sutrukdė pasikeitę planai.
„Džiugu, kad prasidėjusi vasara ir mieste kunkuliuojanti šventė nesutrukdė daugumai intelektinių žaidimų entuziastų atvykti sudalyvauti ir šiemet. Tiesa, dar turime, kur stiebtis, nes vien visa „Protuberantų“ komanda („Protų kovų su Robertu Petrausku“ Mažeikių diviziono nugalėtojai. Šis „protmūšis“ laikomas stipriausiu tiek šalyje, tiek ir mieste. Aut. past.) galėtų sėkmingai čia dalyvauti, o keletas jų žaidėjų netgi siekti aukštų rezultatų konkurse, o dabar komandai atstovavo vienintelis Virginijus“, – pasakojo L. Jonauskas. „Norėčiau kitąmet ir pats išbandyti jėgas konkurse su eiliniais dalyviais, labai tikiuosi, kad bus kam perimti organizavimo estafetę“, – šyptelėjo pašnekovas.
Pasak Mažeikių čempionato organizatoriaus Lauryno, dalyvavimas panašiuose turnyruose turėtų būti sektinas pavyzdys, kurį derėtų rodyti ir plačiau visuomenėje žinomiems žmonėms. „Man labai patiko mintis, kad tokie renginiai kaip Pasaulio viktorinos čempionatas turėtų būti vertinami kaip maratonai ir panašūs bėgimai. Daugybė žmonių juose dalyvauja, rodo gražų pavyzdį ir džiaugiasi vien tuo, tačiau viktorinos apipintos baimėmis, kad silpnai pasirodžius atrodysi prastai prieš kitus. Betgi silpnesni rezultatai „protmūšyje“ nereiškia, kad nesi protingas žmogus, o gal tiesiog, kad vietoj plačių žinių esi labiau įsigilinęs į kurią nors vieną konkrečią sritį. Manau, čia sudalyvauti neturėtų bijoti ir politikai, ypač tie, kurie pozicionuoja save kaip intelektualius žmones. Drąsa visada vertinama, o uodegos brukimas smerkiamas. Tad kitą sykį šiuo viešu kvietimu tikiuosi į turnyrą prisišaukti ir mums vadovauti besiveržiančius asmenis“, – kalbėjo L. Jonauskas.
Viktorinos organizatoriai dėkoja geranoriškai žaidimą priėmusiam Mažeikių muziejaus kolektyvui, rėmėjai – Mažeikių rajono savivaldybei bei savanoriams Dovydui Baubliui ir Mindaugui Paulauskui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto