Mažeikiuose vyko mitingas už teisingumą

Į Mažeikiuose vykusį mitingą susirinko apie 70 žmonių. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sekmadienį apie septyniasdešimt žmonių susirinko į mitingą „Už laisvę ir tiesą, prieš melą ir smurtą: kelkimės, kelkimės, kelkimės“. Mitingą organizavusios Mažeikių krašto piliečių savivaldijos vadovės teigimu, imtis veiksmų, nebetylėti paskatino įvykiai Garliavoje.

Žmonių susirinko nedaug

Mitingas vyko mikrorajone, Šv. Pranciškaus aikštėje. Iš sostinės ir Šiaulių atvykę visuomeninio judėjimo atstovai stebėjosi, kad susirinko nedaug žmonių.
Seimo ir judėjimo „Už teisingumą“ nario Naglio Puteikio teigimu, Mažeikiai yra penktasis miestas, apskritai išdrįsęs rengti tokį mitingą.
„Kas žmonėms atėmė drąsą?“ – klausė politikas.
Anot jo, žmones gąsdina pirmųjų mitingų organizatoriams keliamos administracinės bylos. Dėl kai kurių valdžios veiksmų Lietuvą jis lygino… su Rusija, Baltarusija.
Kitas svečias iš sostinės, to paties judėjimo atstovas Eugenijus Skrupskelis pastebėjo, kad daugėja žmonių „ne prie ko“, kuriems pirmiausia rūpi savi interesai.

Skambėjo kaltinimai

Mitingą organizavusios Mažeikių krašto piliečių savivaldijos pirmininkė Rima Štefanė „Santarvei“ sakė, kad imtis veiksmų, nebetylėti paskatino įvykiai Garliavoje, kai panaudojant jėgą Drąsiaus Kedžio dukrytė buvo perduota jos motinai Laimutei Stankūnaitei.
Visuomeninio judėjimo atstovai patikino sieksiantys, kad būtų ištirtos šių veiksmų priežastys, aplinkybės.
Renginyje pasisakiusieji mažeikiškiai ir svečiai piktinosi teisėsaugos institucijomis, vietos ir šalies valdžia, politikais. Kliuvo ir Prezidentei, Seimo pirmininkei, Premjerui.
„Neužtenka pasiekti Nepriklausomybę, mes turim sukurti ir teisinę demokratinę valstybę. Štai dėl ko susikūrė visuomeninis judėjimas „Už teisingumą“ – kad būtų pažabota bet kokia valdžios savivalė, kad būtų sustabdytas besaikis noras pralobti, atsidūrus valdžios kėdėse“, – akcentavo  Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas.

Rinkimai – ne antraeilis dalykas

Visuomeninių judėjimų atstovai mažeikiškiams siūlė išeitį, kaip susigrąžinti teisingumą, valstybę.
„Jeigu mes sugebėjome išsivaduoti iš sovietinės imperijos, mes galime išsivaduoti ir iš arogantiškų politikų. Nušluokime spalio mėnesį (vyks rinkimai į Seimą – B. R.) tuos visus pasipūtėlius iš valdžios ir išrinkime sąžiningus, dorus politikus“, –  kvietė parlamentaras N. Puteikis.
A. Medalinskas patikino, jog visuomeninis judėjimas padarys viską, kad mažeikiškiai kiekvienoje rinkimų apygardoje galėtų pasirinkti žmogų, kuris yra vertas pasitikėjimo, kad būtų už ką balsuoti.
Mažeikiškiai išgirdo, kad yra kuriamas vienas Lietuvos sąrašas „Susigrąžinkime valstybę“.
„Niekas nesiruošia į jį deleguoti atstovų, patys turėsite išsirinkti tuos žmones, kuriais galite pasitikėti, kurie atstovaus jums“, – patikino E. Skrupskelis.

Valdžiai reikalinga kontrolė

Svečiai teigė, kad gyvenimas rinkimais nesibaigs. Esą svarbu, kad visuomeninis judėjimas  Mažeikiuose išliktų, nuolat veiktų, stebėtų, kas čia vyksta, reikalautų iš valdžios paaiškinimų dėl sprendimų ir pan.
Teisininkė Lina Rimkienė (ji jau yra įsiregistravusi kaip dalyvė Seimo rinkimuose) kreipėsi į mažeikiškius, kurie yra skriaudžiami valstybės institucijų, – jiems ji pasiruošusi padėti nemokamai. „Taip, galbūt tai yra politika. Taip, galbūt aš politikuoju. Bet aš noriu parodyti politikams, jeigu tu nori sąžiningai dirbti, jeigu tu nori padėti savo žmonėms, tu gali tai daryti šiandien, nes žmogiškumas nieko nekainuoja“, – teigė mažeikiškė.

32 Atsakymai į “Mažeikiuose vyko mitingas už teisingumą”

 1. reikia informacijos parašė:

  manau, kad daugelis zmoniu nedalyvavo mitinge del to, kad truko informacijos

 2. Demokratija parašė:

  Vilniuje žmonių į mitingą nebeprisišaukia (stoviniuja tik praeinantys žiopliai), tai ką čia jau Mažeikiuose…..Visiems „do fieni“, kol jų pačių problema neužkabina.

 3. PATARIMAS parašė:

  Kai kitą kartą organizuosite mitingą, parašykite bent šio portalo komentaruose po straipsniais, nemanau ,kad redakcijos darbuotojai ištrintų, o jau toliau tikrai suveiktų tefefoninis perdavimo būdas pažįstamiems ir artimiesiems…

 4. to Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  10 lavonas Karosas d….. dar apie chemines pirstines pridek tai busi d..d…

 5. Komentatorius parašė:

  Aš noriu pakliūti į durnyną, noriu kad mane pakartų ar išmestų patvory. Tada būsiu žvaigždėėėėėėėėėėėė

 6. E parašė:

  JUSU PROBLEMAS GALI ISPRESTI TIK GIEDRAITIS LAUKIAME JUSU PRASYMU.

 7. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Įsidėmėkite Monikos Lewinsky gerbėjai, kad Garliavos pedofilijos byloje jau 9 lavonai: Furmanavičius, Naruševičienė, Kedys, Ūsas, Furmanavičiaus kaimynas, kuris matė, kad teisėją nušovė žemo ūgio, azijietiškų tamsių bruožų vyras(liudininką ištiko keistas INFARKTAS); lipdukų spaustuvės savininkas, kuris patvirtino, kad ne Kedys užsakė ir ne Kedys atsiėmė lipdukus, kuriais buvo apklijuotas identiškas dvynys autobusiukas ir šio žmogaus jau taip pat nebėra – miręs; žvejys, kuris pats prisistatė į policiją ir pranešė, kad matė kaip Kedį išmetė atvažiavę trys vyrai, jo parodymai užfiksuoti 6 val. ryto( žmogus uždarytas į beprotnamį); kaime, kuriame su keturračiu motociklu lakstė Ūsas, keliu važiavo ūkininkas su vežimu į kurį Ūsas vos ne atsitrenkė – po kiek laiko šis žmogus susirgo depresija ir pasikorė; sargas, dirbęs mašinų aikštelėje, atpažinęs pagal sudarytą fotorobotą Aido (?) atvaizdą ir įvardinęs su kokia mašina jis važinėja ir dar daugiau detalių – jo taip pat nebėra gyvųjų tarpe. Kas sekantis, mieli Lewinsky gerbėjai???

 8. ata parašė:

  Jei Regina Stonkuvienė buvo neteisėtai atleista iš darbo , pirma ,
  ji turėjo teisę skųsti teismui savo atleidimą iš darbo .
  Antra , jei skundė ir teismas paliko galioti priimtą sprendimą ją atleisti iš darbo , tai:
  a) Ji buvo atleista iš darbo nepažeidžiant įstatymų , t.y. ji buvo atleista iš darbo už tai , kas teismui nekėlė jokių abejonių , kad ją buvo reikalinga atleisti iš darbo ir darbdavys turėjo teisę gal net pareigą ją atleisti, jei pav: buvo konkurentė ”metų baliauninkės” nominacijai gauti .
  b) Regina Stonkuvienė nepateikė teismui jokių įrodymų , kad ji iš darbo buvo atleista neteisėtai.
  3. Jei teisininkė Lina Rimkienė padėjo Reginai Stonkuvienei , tai , arba ji prasta teisininkė ir nepateikė teismui įrodymų pagal antro b punktą , arba lieka- antro a .

 9. irena parašė:

  kaip gaila,kad nezinojau.As su jumis visa sirdimi.Stiprybes Jums.

 10. Komentatorius parašė:

  Lina Rimkiene, jūs teisininkė?

 11. Lina Rimkienė parašė:

  Rengėjai pasakojo, kad Roventa atsisakė skelbti apmokamą, komercinį skelbimą. Darbuotoja tvirtinusi, kad taip nurodęs savininkas. Dienraščių paslaugos gana brangios. Buvo skelbta Roventoje – žinučių kanale. Kaip teisingai pastebėta, organizatoriai bedarbiai. Lėšos, kurias gali išleisti tokiems susibūrimams organizuoti – labai kuklios. Ir aš pasakysiu kodėl. Pvz.: viena organizatorių Regina Stonkuvienė, su kuria nusikalstamai buvo susidorota (mačiau jos bylą) atleidžiant iš Leckavos kultūros namu vedėjos pareigų – tris metus negali susirasti darbo. Kultūros skyriuje kaip žinia niekas nepasikeitė. Kultūrai Mažeikiuose vadovauja žmogus gavęs“metų baliauninkės“ nominaciją. Taigi visam rajone niekas nenori pakartoti Reginos likimo, nes priimti pažemintojo atskalūno į darbą nevalia. Ir tokių istorijų galiu papasakoti daugybe… P.S. Nedrįsčiau juoktis iš „valstybės išlaikytinių“, niekas nežinom ką mums parengė rytojus. Ir kada kiekvienas mūsų gali papildyti jų gretas…

 12. AS parašė:

  Įdomu, kodėl tokiuose mitinguose aktyviausi yra valstybės išlaikytiniai – įvairiausių pašalpų gavėjai, net nebandantys ieškotis darbo ir pagaliau nulipti visuomenei nuo sprando? Gal dėlto, kad rėkauti, visus keikti ir reikalauti „teisingumo“ yra žymiai lengviau nei sąžiningai užsidirbti duoną?

 13. Tomas parašė:

  aisku butu susirinke daugiau zmoniu ,bet nieko nezinojome,pritarianciu tikrai labai daug bet nera informacijos kada ir kur rinktis .

 14. nijole parašė:

  tikraio buciau atejusi taciau nieko nezinojom nebuvo niekur paskelbta

 15. Lina Rimkienė parašė:

  Jei reikia mano pagalbos:
  Adresas: Burbos g. 3, Mažeikiai. SEB banko patalpos, II aukštas;
  Telefonas: 8 682 43301.

  Tiktai padedu ir padėsiu nemokamai! Ateikite.

  Teisininkė
  Lina Rimkienė

 16. nori gyventi geriau-pasidalink parašė:

  Už demokratinę teisėsaugą (UDT)
  2012-06-19 10:04
  LR piliečiams
  Lietuvos Respublikos Prezidentei
  LR Seimo pirmininkei
  LRS nariams
  MANIFESTAS

  REIKALAUJAME DEMOKRATINIŲ TEISĖSAUGOS REFORMŲ, ĮVEDANČIŲ REALŲ VISUOMENĖS DALYVAVIMĄ VYKDANT TEISINGUMĄ IR FORMUOJANT TEISĖSAUGOS INSTITUCIJAS

  Kviečiame visus piliečius, pritariančius šiam pilietiniam dokumentui, neatidėliojant siųsti savo raštišką pritarimą e-mailais, nurodant savo vardą, pavardę bei miestą ar NVO (jei jei esate jos atstovas) adresu:
  uzdemokratineteisesauga@gmail.com

  Kviečiame būti pilietiškai solidariems ir šį dokumentą persiųsti visiems savo pažistamiems ir bičiuliams

  2012-06-12
  Atmetame Teisingumo ministerijos paruoštą, prezidentūros ir vyriausybės ,,palaimintą“ įstatymo projektą, numatantį netrukus teismuose įvesti visuomenės teisėjų (VT) institutą. Taip šio projekto anoniminiai autoriai nusprendė pervadinti nepopuliarią visuomenėje sovietmečio atgyveną– tarėjų instituciją, nes nutarė, kad ta pati panelė nauja suknele pasirodys visuomenei priimtinesnė ir jamielesnė…Tuos VT sąrašus pagal projektą sudarys ir apmokys esama klaninė teisėsauga, o sprendimus bylose vis vien priiminės oficialūs teisėjai, kuriais pasitiki vos trylika procentų piliečių… Siekdami demokratizuoti uždarą teisėsaugos sistemą NVO ir piliečiai reikalauja šių konkrečių reformų:
  1. Įkurti LR prisiekusiųjų teismo (PT) instituciją baudžiamųjų bylų nagrinėjimui (prisiekusiųjų kiekis – nuo šešių iki dvylikos asmenų, teisėjas PT tik pirmininkauja).
  2. Įstatymais įteisinti (įtvirtinti) LR asmenų teisę rinkti apylinkių teisėjus tiesioginiuose rinkimuose.
  3. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai tam tikram laikotarpiui rinkti LR Generalinį prokurorą ir apygardų vyriausiuosius prokurorus.
  4. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti visus LR Vyriausiojo administracinio teismo, LR Aukščiausiojo teismo ir Konstitucinio teismo teisėjus.
  5. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti teisėją Europos žmogaus teisių teismui ir teisėją Europos teisingumo teismui
  Siekdami demokratinių permainų ir efektyvaus teisėtvarkos darbo mes reikalaujame:
  1. Įstatymais įteisinti asmenų teisę tiesiogiai tam tikram laikotarpiui iš teisinį išsilavinimą turinčių pretendentų rinkti Policijos generalinį komisarą
  2. Teisės piliečiams tiesioginiuose rinkimuose tam tikram laikotarpiui rinkti teritorinių viešosios policijos padalinių vadovus. Tai yra, siūlome įsteigti renkamo policijos šerifo instituciją JAV ir kitų šalių pavyzdžiu.

  V.Anankienė (Visuomeninės piliečių sąjungos pirmininkė), I.Andriukaitienė (Kaunas), S. Andrulienė, E Antakauskė, G.Daugėla, V.J.Bacevičius (Kybartai), R.Bagdonienė ir V.Bagdonas (Brookfield, Ilinojus), J.Bajorūnienė (Edmonton, Kanada), A.Balčiūnienė (visuomenininkė, Kaunas), J.Baltušis (Kaunas), A.Bartusevičius, E.Baublienė (Kaunas), D.Bieliauskienė (Vilnius), V.Bigelis (Varėnos raj.), R.Braziulis (Lietuvos žaliujų judėjimo pirmininkas), S.Braziulis (Ignalina), A.Burlingis (Kaunas), M.Butkienė (Vilnius), V.Čemeška (Panevėžys, Lietuvos kariuomenės kūrėjas, AT gynėjas)…….

 17. Asta parašė:

  Tikrai būčiau ėjusi, bet nežinojau apie šį mitingą :(((

 18. laisvaslaikrastis.lt parašė:

  Režisierius Jonas Vaitkus itin griežtai kalbėjo apie politinę padėtį Lietuvoje. „Tas trijų dabartinių opozicinių partijų vienijimasis man atrodo kaip kriminalinis kartelinis susitarimas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, nes galima įsivaizduoti, kas bus po to, kaip jie laimės, – kalbėjo J.Vaitkus, – ir koks bus darbas visuose lygiuose. Ne tik Seime, bet ir savivaldybėse, visuose lygiuose. Ten prasidės tokios dalybos ir tokie savų statymai, kad mes vėl išgyvensime tą patį chaosą. Jeigu partijos eina tokį žingsnį, reiškia, kad jos per 20 metų neužsitarnavo jokio žmonių palaikymo. Jeigu nesugeba darbais įrodyti, kad verti pasitikėjimo, tai gal šis naujas judėjimas sugebės padėti tiems žmonėms, kuriems dar rūpi, kas pas mus vyksta ir kad baigtųsi tiek 20 metų girdimi žodžiai apie geresnę gerovę“.

 19. Baronas Miunchauzenas parašė:

  Mažeikiškiai jokių problemų neturi, bedarbystės nėra, yra turtingi, saugūs ir viskuo patenkinti arba yra apsileidę veršiai, kuriems niekas nerūpi, tik Monika Levinski, kad į mitingus nevaikšto ir negina savo teisių. La Cité de Mažeikiai pour l’affaire Monica Lewinsky!

 20. vesta parašė:

  Sako, rinkime sąžiningus ir dorus žmones į seimą. Kas tie dorieji ? Stoma? Lansbergis? Stancikienė? Medalinskas? Varkala? Venckienė? Kažkodėl jie man nekvepia sąžiningumu. Kodėl jie nekovoja už kitų vaikų laimę, o kraunasi politinį kapitalą iš tų, kurie mano, kad iš visų jaunų mamų , jei neturi pinigų, jei esi kartais patikli, reikia vaikus atimti. Man, kaip mamai, tai skamba baisiai. Gal tiek mažai buvo šiame mitingėlyje žmonių ir dėl to, kad žmonės pradeda suprasti, kad jais yra manipuliuojama, o kažkas kraunasi dividendus. Štai kokie mes kovotojai už tiesą. “ Tiesą’ , kurią susikūrė patys. 0 žmonės neina į tokius mitingus, ir todėl, kad jei pasakysi ne tą nuomonę, būsi apšauktas pedofilu, išgama, valkata, miegojusia su nežinia kiek. Tiesos reikia ieškoti, bet ne manipuliuoti, ne kreizėti nesąmonęs, o logiškai mąstyti.

 21. Tadas parašė:

  Susirinko driskiaus klounai…

 22. Komentatorius parašė:

  Jau norisi keiktis, paaiškinkit man bent kartą, kur nėra tiesos? Kur jos nėra, kad taip reikalaujama?

 23. Daiva Šideikienė parašė:

  Lietuvos policijos pareigūnai ant tarnybinių mašinų važinėja užsiklijavę lipdukus ,,NEIMU KYŠIŲ“ ir jiems, tai atrodo normalu ir gražu. Vienam iš mitinge už teisingumą buvusių viešosios tvarkos sergėtojų labai nepatiko kreida užrašytas ,,TIESOS“ žodis .
  Angelas sargas paprašė , pasibaigus šiam renginiui, vandeniu nuplauti užrašytą ,,TIESOS “ žodį. Šį žodį užrašytą ant šaligatvio plytelių palikome, perspėdami policijos pareigūną, jog kada nors šį žodį nuplaus lietutis. Po tokių policijos reikalavimų, galima manyti , kad šiems statutiniams pareigūnams dar ne kartą teks prie Vyriausybės rūmų piketuoti BASIEMS.

 24. Vardas (privalomas) parašė:

  Yra feisbukas, skelbimų lentos ir pan. Kam kaltinti kitus, jei ne viską padarai iki galo?

 25. Komentatorius parašė:

  Kodėl iš kaimo autobusais nevežė žmonių į miestą?
  Kodėl buvo tiek mažai žmonių?
  Kur jūs, kovotojai su vėjo malūnais, kur jūs, teisingos Lietuvos ištroškę emigrantai?
  Einu išgersiu 100g ir dar parašinėsiu delfyje kaip reikia kovoti už teisibe.

 26. as parašė:

  1.gal jie ir politikkiuoja,bet tai geriau,nei bambeti apie bloga gyvenima ,apie korupcija,bet nieko neveikti…
  2.svarbiausia,kad buvo 4 policijos masinos ir 8 policininkai,nors gal tuo metu kazkur jie butu buve labiau reikalingi…
  3.zmoniu nebuvo,nes info nebuvo,o info nebuvo ,nes neturi lesu is kur moketi ziniasklaidai,Roventai ir tt….

 27. keista parašė:

  keista, kodėl apie mitingą, prieš jam įvykstant info nebuvo…

 28. Kur parašė:

  jie visi buvo prieš 2 metus, ar kitokiu laiku, kai rinkimai artėja tai visokio plauko svieto gelbėtojų atsiranda, po rinkimų dingsta ir po 4 metų vėl iš naujo. tai gal nekalbėkit ir žmonėm padėkite laikotarpyje tarp rinkimų, nesitikint kad už jus balsuos

 29. Vardas (privalomas) parašė:

  Keisti sutapimai – didžiausi kovotojai su bet kuom, pries rinkimus patampa is politikos isspjauti buvusieji ir bedarbiai, socialiai remiami pilieciai. I ne tiesos paieskos juos suvienyja o bendras tikslas – buti pastebetiems ir viltis, kad kiti nesupras ju siekiu. Gerai pasake Rimkiene – politikuoju – o to padaryti Pranas, Daiva, Rima ir kiti dar neisdriso. Gal dar poros savaiciu prireiks. Mitingas is 8 kalbetoju, 6 zurnalistu ir 3 klausytoju rodo, kad ne mazeikiskiai neaktyvus, tai tik rodo, kad mazai beliko tokiu kurie nesupranta savanaudisku mitingo organizatoriu tikslu. Uztenka prisidengus zodziu „mergaite“ lysti i politika, uztenka spekuliuoti sventais dalykais. Ir zudikams ir pedofilams vieta kalejime. Ir tai turi atlikti policija o ne socialiniu politikieriu pries rinkimus susauktas mitingas.

 30. jonelis parašė:

  ir iskelkim stanke ant ranku nesiokim., po lietuva veziokim ir rodykim kokia turi buti motina… ziauru… neber letuveles, neber…

 31. Daiva parašė:

  Džiaugiuos, kad gyvenu Mažeikiuose – mąstančių žmonių mieste :) Teisybė turi prasidėti nuo teismų nutarčių vykdymo. Ir nieks man neįrodys, kad visi teisėjai, prokurorai, vaiko teisių darbuotojai, antstoliai – visi, išskyrus Venckienę – yra nusikaltėliai.

 32. Jonas parašė:

  Kaip gerai,kad Mažeikiečiai neprisideda prie žudiko šeimos puoselėjimo. Šaunuoliai. Prisidėkime nuteisiant aferistę „teisėją“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto