Mažeikiuose vyks „Aguonėlės“ regioninis turas

Pastarąjį kartą konkursinis festivalis „Aguonėlė“ vyko 2019 metais, o jo laureatais buvo tapę ir mažeikiškiai „Kauškučio“ šokėjai. Nuotr. iš kolektyvo archyvo

Lietuvos nacionalinis kultūros centras praneša, kad kitą savaitę prasidės vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ regioniniai turai. Jose dėl geriausiųjų vardo varžysis per šimtą šokių grupių, studijų ir ansamblių iš visos Lietuvos.
Numatyta, kad kitą sekmadienį regioninis turas vyks ir Mažeikių kultūros centre.

Vienas didžiausių renginių

Svarbiausias ir didžiausias Lietuvos vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių festivalis „Aguonėlė“ kas trejus metus suburia per 5 tūkst. jaunųjų šokėjų.

Konkursinis festivalis pradedamas vietiniais turais, kurių laimėtojai keliauja į regionines atrankas, ir tik apie šimtą geriausiais regionuose pripažintų kolektyvų susitinka varžytis nacionaliniame ture.

„Aguonėlė“ organizuojama siekiant aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą, puoselėti sceninio šokio tradicijas, skatinti kolektyvus siekti meistriškumo, originalumo. Norima ugdyti šokėjų ir vadovų meninį skonį, mokyti apie tinkamą sceninių tautinių kostiumų dėvėjimą, remti ir palaikyti veikiančias ir naujai susikūrusias šokių grupes, ieškoti, aptarti naują repertuarą, dalytis patirtimi, įvertinti ir pagarsinti geriausius šalies vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvus ir jų vadovus.

Be to, kitąmet vyks jubiliejinė Lietuvos dainų šventė. Todėl šiemet vyksiantis konkursinis festivalis rengiamas ir siekiant paskatinti kolektyvus geriau pasirengti būsimajai dainų šventei.

Dalyvaus trylikos rajonų atstovai

Šiemet regioniniai „Aguonėlės“ turai vyks 4 lapkričio dienas 4 Lietuvos miestuose – Kelmėje, Zarasuose, Vilkaviškyje ir Mažeikiuose.

Lapkričio 13 d. Mažeikių kultūros centre vyksiančiame regioniniame konkursinio festivalio ture dalyvaus Klaipėdos miesto, Mažeikių, Telšių, Skuodo, Akmenės, Plungės, Kretingos, Jurbarko, Raseinių, Pakruojo, Joniškio, Klaipėdos ir Šiaulių rajonų kolektyvai.

Geriausiai pasirodę kolektyvai dalyvaus nacionaliniuose turuose. Šokių studijų ir šokių ansamblių nacionalinis turas numatytas gruodžio 4 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre. Šokių grupių nacionalinis turas vyks gruodžio 10–11 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre.

Kolektyvus, atsižvelgdama į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą, vertins profesionali Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta choreografijos žanro ekspertų komisija.

Mažeikiškiai buvo laureatai

Primename, kad 2019 metais vykusio konkursinio festivalio „Aguonėlė“ laureate tapo Mažeikių choreografijos mokyklos liaudiškų šokių studija „Kauškutis“.

Mažeikiškiai šokėjai ir jų vadovai diplomą pelnė už geriausią teminę programą „Pro šarmotą langą“. Be to, „Kauškučio“ jaunučių šokėjų grupė konkursiniame festivalyje buvo pripažinta artistiškiausia konkurso šokėjų grupe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto