Mažeikiuose – dainų, šokių ir muzikos šventė

Šešioliktoji Krašto kultūros premija įteikta „Griaustinio“ vadovui Kęstučiui Dvaržeckiui (pirmas iš kairės). Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Penktadienį Mažeikiuose prasidėjo tradicine tapusi ir kas trejus metus rengiama dainų, šokių ir muzikos šventė „Miestas upės vingyje“.
Nors pagrindinis koncertas vyks šeštadienį Senamiesčio parke, tačiau penktadienį vyko konferencija, kurioje prisistatė svečių delegacijos. Surengta ir Mažeikių krašto kultūros premijos įteikimo ceremonija.

Prasidėjo svečių sutikimu

Penktadienio rytą Mažeikių rajono savivaldybės vadovai Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos delegacijas pasitiko Savivaldybėje.
Vėliau Viešojoje bibliotekoje surengta konferencija. Joje užsienio šalių delegacijos pristatė miestus, iš kurių atvyko. Kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes ne tik kultūros, bet ir verslo srityse.
Vėliau Mažeikių muziejuje vyko Krašto kultūros premijos įteikimo ceremonija. Šešioliktuoju šios premijos laureatu tapo Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus bei orkestro „Griaustinis“ vadovas Kęstutis Dvaržeckis. Laureato pasveikinti atvykę svečiai negailėjo jam gerų žodžių ir dėkojo už tai, kad pedagogas savo darbais Mažeikių kraštą garsina ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.  
Pats laureatas, į Mažeikius atvykęs prieš 30 metų, dėkojo žmonėms, kurie jį visus tuos metus palaikė, padrąsindavo, padėdavo, skatindavo eiti pirmyn.
Vakare Lenkijos „Kapela Plocka“ surengė koncertą Sedos kultūros centre.
Pagrindinė šventės diena – šeštadienis. 17 valandą Laisvės gatve nusidrieks šventės dalyvių eisena į Senamiesčio parką. Koncertas prasidės 18 valandą. Nuo 21 valandos koncertuos grupė „Žalvarinis“ ir atlikėjas Linas Adomaitis su grupe.

Vairuotojų dėmesiui

Šventės organizatoriai informuoja, kad šeštadienį, siekiant užtikrinti saugų eismą ir viešąją tvarką, nuo 8 iki 24 valandos bus uždarytas eismas šiose vietose: V. Burbos gatvės atkarpa nuo J. Basanavičiaus g. iki Birutės g. ir Birutės gatvės atkarpa nuo Burbos g. iki Mindaugo g. (mugės dalyviams); nuo 16.30 val. iki 18.30 val. dalyvių eisenai bus uždaryta Laižuvos gatvės atkarpa nuo Birutės g. iki Laisvės g., Laisvės gatvės atkarpa iki sankryžos su V. Burbos g., V. Burbos gatvė iki Senamiesčio parko.
Nuo 8 val. iki 24 val. į automobilių stovėjimo aikšteles J. Basanavičiaus gatvės atkarpoje nuo Mindaugo g. sankryžos iki M. K. Čiurlionio g. sankryžos ir į Merkelio Račkausko gimnazijos stovėjimo aikštelę bus įleidžiamos tik dalyvių transporto priemonės, todėl šiose atkarpose eismas bus ribojamas.

5 Atsakymai į “Mažeikiuose – dainų, šokių ir muzikos šventė”

 1. Košmarui parašė:

  Na jau tik nereikia komentuoti, jei nežinot. Bent jau vandens buvo visa cisterna atvežta. Tik ar tie vaikučiai geria tą vandenuką, ar geriau kavytę iš kioskelio – kitas klausimas. Jei nežinot, nematėt, tai kam komentuojat neteisybę.

 2. taigi parašė:

  jei ne vaikai tai ir šventės nebūtų.Visa taip vadinama šventė padaryta ant vaikų ir vadovų nugarų.Valdžia varneles pasidėjo ;)

 3. Vaje, vaje parašė:

  Kas gina Dievą į medį. Reikia, šokio, reikia dainos ir visko, net darbo reika. Bet mielieji pagalvokit, tas benamis ar tik ne pats pasirinko tokį gyvenimo būdą. Arba tie pašalpininkai: muilo operas per televiziją žiūri, sėdi namuose, kava ir cigatetės….ir laukia kada pašalpa bus, ar maisto produktai dalinami. Reikia tik noro, ypač per vasarą močiutei patalkint, kaimynui padėt daržus paravėt ir t.t. Vis euruką užsidirbs. Gana maitinti. Aš už pagalbą tuo atveju, kai ištinka liga, kai susiduri akistata su gyvenimo baigtim, kai labai suserga tavo šeimos narys – čia aš visa save galiu patalkinti ir padėt tokiam žmogui.
  Mes turime dirbti pareigai, duonai ir šventei. Ar ne taip, brangieji???????

 4. košmaras parašė:

  šventė kaip šventė,bet ar reikia vaikus kankinti dvi dienas su tom repeticijom,teko vakar matyti dalyvius iš vieno rajono po repeticijos ….vaikai perkaitę veidukai, rankytės nusvylę,mokytojai pervargę kiek supratau ir vandeniu turi patys pasirupinti. valdžia net geriamo vandens nesugeba parūpinti…..

 5. zemaitis :) parašė:

  geriau butu benamiam ir kitiem varguoliam kokios koses isvire ir isdaline, o ne kazkoki triuksma kele ir sau reklama daresi politikai… zmones net nebeturi is ko gyventi bet nebeturi net kur gyveniti o jie soka dainuoja jiem gerai ….. kiek ilgai liaudis kentes?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto