„Mažeikius“ egzaminuos LKL ekipa

Vieni iš mažeikiškių pergalių kalvių buvo Mindaugas Reminas (su kamuoliu, balta apranga) ir Raimondas Petrauskas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiai krepšininkai peržengė Letuvos krepšinio federacijos taurės trečiojo etapo barjerą ir dabar laukia susitikimo su aukštesnio lygio – Lietuvos krepšinio lygos – komanda.

Intrigos rungtynėse netrūko

Burtai lėmė, kad trečiajame DNB Lietuvos krepšinio federacijos taurės etape nacionalinės krepšinio lygos čempionė „Mažeikių“ ekipa susikovė su jauna ir ambicinga komanda –  praėjusiame sezone bronzos apdovanojimus iškovojusiu Kauno „Žalgiriu-2“.
Pirmajame kėlinyje mažeikiškiai tvirtai laikė žaidimo iniciatyvą savo rankose, beveik visi metimai pasiekė tikslą ir po kėlinio jie pirmavo 30:19. Antrajame kėlinuke žaidimas išsilygino, jaunieji žalgiriečiai perėmė iniciatyvą ir didžioji pertrauka prasidėjo mažeikiškiams pirmaujant tik dviejų taškų skirtumu.
Trečiasis kėlinys prasidėjo visišku košmaru – pasipylė mūsų ekipos klaidos, technine pražanga buvo nubaustas mūsų ekipos vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys, ir, tuo pasinaudoję, svečiai išsiveržė į priekį net devynių taškų skirtumu. Mūsų žaidėjai surado savyje jėgų ir kėliniui baigiantis skirtumą sumažino iki dviejų taškų.
Ketvirtajame kėlinyje mūsų ekipa po truputį lipo iš duobės, tad likus žaisti trims minutėms mažeikiškiai jau pirmavo vienuolikos taškų skirtumu. Paskutinėmis minutėmis vyko chaotiškas žaidimas, tačiau „Mažeikiai“ pergalės iš rankų neišleido ir nugalėjo rezultatu 85:80.

Lėmė komandinis žaidimas

Mūsiškių gretose rezultatyviausiai žaidė Darius Tarvydas, pelnęs 21 tašką, 15 taškų pridėjo komandos kapitonas Raimondas Petrauskas, 13 įmetė Vytautas Pikalavičius. Iš svečių ekipos mūsų krepšį terorizavo praėjusį sezoną „Mažeikių“ gretose žaidęs Olegas Koženecas, pelnęs 18 taškų.
„Pasimetimo trečiajame kėlinyje nebuvo, paprasčiausiai padarėme keletą klaidų puolime, gynyboje sužaidėme ne taip, kaip liepė treneris, varžovai pataikė kelis tritaškius ir kiek pabėgo į priekį.
Viską sutvarkėme paprastu būdu – vėl „atsiminėme“ komandinį žaidimą tiek gynyboje, tiek puolime, vėl įmetėme kelis tritaškius, ir jokių problemų nebekilo“, – po rungtynių kalbėjo ekipos kapitonas Raimondas Petrauskas.

Tarsis dėl datų

Ketvirtajame taurės etape mažeikiškių laukia grėsmingas varžovas – LKL komanda Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Mačas vyks iš dvejų rungtynių. 2011–2012 metų taurės etape mažeikiškiai yra kovęsi su šia komanda ir pralaimėjo rezultatais 52:61 ir 65:86.
„Ketvirtasis etapas turi įvykti nuo lapkričio 22-osios iki gruodžio 15-os dienos, rungtynių datas turime sutarti tarpusavyje, pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Mažeikiuose.
Pasvalio komanda turi gerokai didesnį biudžetą, neslepia ambicingų planų Lietuvos krepšinio lygoje, sukomplektuota gerai, tad bus įdomu pasitikrinti, kaip mes atrodome žaisdami su tokio lygio komanda. Į kiekvienas rungtynes einame tik laimėti, tad dėl pergalės kovosime ir šį kartą“, – neslėpė komandos direktorius Giedrius Petrulevičius.
Pasvalio ekipoje rungtyniauja ir mažeikiškis Artūras Jomantas.