Mažeikius saugos šv. Florijonas

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=367 template=caption]Profesinės šventės išvakarėse Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos teritorijoje pašventinta šventojo Florijono – sergėtojo nuo gaisrų – statula.


Mini profesinę šventę 

Lietuvius nuo gaisrų saugo šventoji Agota ir šventasis Florijonas. Šv. Agotos skulptūra statoma prie sodybų ar gyvenamųjų namų, o šv. Florijonas įsikuria miestuose ir miesteliuose – šventojo skulptūra turinti žmones saugoti nuo gaisro ir ugnies. 
Dažniausiai šv. Florijonas vaizduojamas stovintis, dešinėje rankoje laikantis dubenėlį su vandeniu, kairėje – ietį ar vėliavą. Šalia vaizduojamas degantis namelis, ant kurio šventasis ir lieja vandenį. Šv. Florijonas vilki romėnų kario drabužiais, su šalmu ant galvos.
„Didelės fantazijos kūrybai ir nebuvo – šis šventasis aiškiai yra pavaizduotas visuose ikonografiniuose pasakojimuose, man liko jį tik perkelti į medį. Skulptūrą pavyko baigti per du mėnesius ir džiugu, kad ji dabar saugos Mažeikius nuo gaisrų“, – sakė šventojo atvaizdą išskaptavęs tautodailininkas Antanas Murauskas.
Šventojo Florijono diena Lietuvoje buvo minima iki Antrojo pasaulinio karo, atkūrus nepriklausomybę ji vėl tapo ugniagesių gelbėtojų profesine švente.

Jono STRAZDAUSKO nuotr.


Darbų netrūksta 

Skulptūrą pašventino Tirkšlių klebonas, iškilmingon rikiuotėn sustojusius mažeikiškius ugniagesius gelbėtojus pasveikino rajono Savivaldybės vadovai, policijos atstovai, su pareigūnais draugaujantys Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų auklėtiniai, kiti svečiai. Pasižymėjusiems pareigūnams įteikti Telšių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko padėkos raštai. 
Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje šiuo metu dirba 43 pareigūnai, jiems tenka atlikti įvairius darbus – gesinti gaisrus, gelbėti žmones. Tik vykdant skenduolių paiešką mažeikiškiams į pagalbą atvyksta narai iš Telšių.
„Darbų  mūsų tarnybai tikrai netrūksta – per praėjusius metus gesinti trys šimtai gaisrų, atlikti 103 gelbėjimo darbai. Per metus gaisruose žuvo vienas žmogus, trys buvo traumuoti, dar tris žmones išgelbėjo mūsų tarnybos pareigūnai. Šiais metais jau gesinti 76 gaisrai, atlikta šešiolika gelbėjimo darbų, du žmonės traumuoti.
Idėja mūsų būstinėje pastatyti ugniagesių globėjo šv. Florijono skulptūrą kilo jau seniai – norėjome, kad Mažeikius, kaip ir kitus miestus, nuo nelaimių saugotų  šis šventasis“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.

3 Atsakymai į “Mažeikius saugos šv. Florijonas”

  1. ??? parašė:

    Kam čia ir kodėl nuo to Gintaro orgazmas?

  2. klausimas parašė:

    Tai ugniagesių gelbėtojų nebereikės? Iš ko jie gyvens?:) Su švente, vyrai!

  3. autobusu parkas parašė:

    Gintaras valdo!!!! Valioooooooooooo!!!!! :)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*