Mažėja demokratijos veikimu šalyje patenkintų piliečių

Dainiaus Labucio (ELTA) nuotr

Kovą, lyginant su vasariu, 7 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, nepatenkintų demokratijos veikimu Lietuvoje, o per metus nepatenkintųjų padaugėjo 6 procentiniais punktais.

Atliko sociologinę apklausą

Trečiąjį šių metų mėnesį demokratijos veikimu šalyje buvo nepatenkinti beveik 6 iš 10 apklaustų suaugusių gyventojų (59 proc.).
Priešingos nuomonės laikėsi 34 proc. respondentų, o dar 7 proc. apie demokratijos būklę Lietuvoje neturėjo jokios nuomonės, rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu kovo 4–15 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta sociologinė apklausa.
Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, labiau patenkintas jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (daugiu kaip 900 eurų), vadovai, specialistai ir tarnautojai bei besimokantis jaunimas.

Labiau nepatenkinti – vyresnio amžiaus ir mažai uždirbantys žmonės

Dažniau už kitus demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (68 proc. nepatenkinti), gyvenantys kaime (68 proc.), respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (67 proc.), pensininkai (70 proc.), lenkų (73 proc.) bei rusų (70 proc.) tautybių gyventojai.
Labiau už kitus demokratijos veikimu šalyje patenkinti trijų politinių partijų rinkėjai – Liberalų sąjūdžio (51 proc.), konservatorių (42 proc.) bei socialdemokratų (41 proc.). Labiausiai demokratijos padėtimi šalyje nepatenkinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (74 proc. iš jų tuo nepatenkinti), partijos Tvarka ir teisingumas (71 proc.) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (71 proc.) rinkėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto