Mažinama administracinė našta verslui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomoms Darbo kodekso pataisoms, kuriomis siekiama mažinti administracinę naštą verslui atsisakant privalomo atsiskaitymo lapelių įteikimo visiems darbuotojams, darbo grafikų viešo paskelbimo bei darbo pažymėjimų, darbo sutarčių registravimo, taip pat norima supaprastinti darbo laiko apskaitą ir darbo sutarties naudojimą.


Lengvau išsaugoti darbuotojus

Pataisomis siūloma praplėsti ir sezoninių darbo sutarčių taikymą, o konkrečių darbų ir pareigų, dėl kurių gali būti sudarytos visiškos materialinės atsakomybės sutartys, sąrašą nustatyti darbo tvarkos taisyklėse, kai nėra kolektyvinės sutarties. 
Šiuo metu į sezoninių darbų sąrašą nėra įtraukiami darbai, kuriems būdingas sezoninis cikliškumas dėl sezoninių svyravimų rinkoje. Įmonėse, kai padidėja darbų apimtys, sudaromos terminuotos darbo sutartys, todėl kiekvieną sezoną tenka iš naujo ieškoti naujų darbuotojų ir juos mokyti. Siekiant sėkmingai konkuruoti rinkoje ir išsaugoti kvalifikuotus darbuotojus, siūloma sudaryti teisines galimybes dėl šių darbų sudaryti sezonines darbo sutartis vietoj terminuotų darbo sutarčių.
„Žengtas pirmas žingsnis mažinti administracinę naštą verslui – pritarta Darbo kodekso pataisoms“, – po Vyriausybės pasitarimo ir posėdžio sakė Premjeras Algirdas Butkevičius.


Atsižvelgta į siūlymus

Siūlomomis pataisomis taip pat siekiama patikslinti, kad socialinėje partnerystėje nacionaliniu, šakos, teritoriniu lygiu darbdaviams – iš valstybės, savivaldybių ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetų išlaikomoms įmonėms, įstaigoms, organizacijoms atstovauja Vyriausybė ar jos įgaliota institucija. 
Šiuo metu šiems darbdaviams atstovauja šių įmonių, įstaigų, organizacijų steigėjas ar jo įgaliota institucija, kuriai tenka kodekse nustatytos darbdavių organizacijos teisės ir pareigos. Tačiau praktiškai iškyla problemų nustatant įstaigų, kurių steigėjas yra, pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos Seimas, darbdavių atstovą.
Darbo kodekso pakeitimo įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į darbdavių organizacijų, profesinių sąjungų, valstybės institucijų atstovų pateiktus siūlymus, siekiant tobulinti darbo santykių reglamentavimą, mažinti administracinę naštą verslui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto