Medaliai pabiro iš dangaus

Mažeikių pirmoji komanda: (ant trečiojo laiptelio iš kairės) Lina Andriuškevičiūtė, Jonas Kurtinaitis ir Saulius Montrimas, buvo apdovanota bronzos medaliais. Nuotr. iš komandos archyvo

Parašiutų sporto entuziastai dvi dienas Marijampolės aerodrome šokinėjo iš lėktuvų tik kartą per metus vykstančiose šios sporto šakos varžybose – šalies čempionate.

Iškovota bronza

Marijampolėje vienu metu vyko du šalies parašiutų sporto čempionatai – Lietuvos parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionatas, į kurio įskaitą buvo traukiami tik lietuvių sportininkų rezultatai, bei Lietuvos parašiutų sporto atvirasis tikslaus nuleidimo čempionatas, kuriame buvo fiksuojami ir jame dalyvavusių Latvijos bei Baltarusijos sportininkų pasiekimai.
„Per metus šalyje vyksta tik vienerios varžybos, ir tai tik tikslaus nusileidimo, nes pasiruošimas akrobatinių šuolių pirmenybėms yra labai brangus, tad šios rungties pirmenybių iš viso nebūna. Džiugu, kad šiemet pavyko į varžybas deleguoti net dvi Mažeikių aviacijos sporto klubo komandas“, – „Santarvei“ pasakojo vienas iš varžybų teisėjų, mažeikiškių komandos vadovas Rimantas Morkūnas.
Viena iš komandų Lietuvos čempionate pasidabino bronzos apdovanojimais – juos iškovojo pirmoji komanda, kuriai atstovavo Saulius Montrimas, Jonas Kurtinaitis bei Lina Andriuškevičiūtė. Antroji mūsų rajono ekipa: Jaunius Plikaitis, Rimantas Žitkus ir Gintautas Butkevičius, liko penktoje vietoje.

Rezultatais liko patenkinti

Atvirajame čempionate, kur jau varžėsi dvylika komandų, pirmoji mūsų rajono ekipa liko šešta, antroji – devinta. Asmeninėse pirmenybėse mažeikiškiams medalių iškovoti nepavyko – tarp lietuvių Saulius Montrimas užėmė ketvirtąją vietą, tarp visų trisdešimties dalyvių pasidalijo šešta septinta vietomis.
Parašiutininkų pasižymėjimo ratas buvo šešiolikos centimetrų, nusileidimo tikslumas buvo matuojamas elektronika, o nulinis taškas buvo trijų centimetrų. Kadangi dabar parašiutininkams yra ypač sunku pasiruošti varžyboms, į čempionatą buvo įtrauktas ir įskaitinis pustrečio metro ratas, kuriame nusileidimas buvo matuojamas rulete.
„Pirmąją dieną oras šuoliams buvo idealus, o antrąją pakilo vėjas, ir rezultatai buvo blogesni. Mūsų komandos pasiekimais likau patenkintas – tik paskutinėmis dienomis prieš varžybas atsirado galimybių kiek pasitreniruoti, pašokinėti, be to, po labai ilgos pertraukos pirmenybėse vėl dalyvavo dvi Mažeikių komandos.
Tokios varžybos vyksta tik vieną kartą per metus, nes šis sportas labai brangus. Jeigu atsirastų didesnis finansavimas, tokias akiai malonias varžybas turime sąlygas surengti ir Mažeikių aerodrome“, – sakė R. Morkūnas.

Lina Andriuškevičiūtė. Nuotr. iš komandos archyvo

Saulius Montrimas. Nuotr. iš komandos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto