„Medienos profesionalų“ stiprybė – kokybė, lankstumas ir greitis

Mediena yra unikali ir natūrali žaliava, kurią žmogaus fantazija ir darbas gali paversti kokybiškais, stilingais, ilgai tarnaujančiais gaminiais.

Tai savo kasdieninėje veikloje ir daro įmonės „Medienos profesionalai“, įsikūrusios Mažeikių rajone, darbuotojai – jie medį paverčia į jaukius modulinius, poilsio, grilio namelius, išskirtinio dizaino saunas, vandens kubilus.

Pradžia, kaip ir visiems, nebuvo lengva

Įmonė „Medienos profesionalai“ įkurta 2014-ųjų sausio 8 dieną. Verslą drauge įkūrė prieš tai kitoje medienos gaminių įmonėje dirbę kolegos, bičiuliai Linas Satkūnas ir Giedrius Ligeikis. Natūraliai nuo pat pradžių taip viskas susidėliojo, kad Linas tapo įmonės direktoriumi, atsakingu už pardavimus, Giedrius – gamybos direktoriumi. 

Verslo pradžia buvo sudėtinga. Nauja, nuomotose patalpose buvusios „Oruvos“ teritorijoje įsikūrusi įmonė neturėjo savo gaminių asortimento: reikėjo sukurti gaminių modelius, išsiaiškinti, ko labiausiai pageidauja klientai. Įmonėje iš pradžių dirbo 5 žmonės, trūko įrengimų. Būdavo, kad, artėjant vieno ar kito gaminio išvežimo klientui terminui, tekdavo padirbėti ilgesnes nei įprasta darbo valandas. Neretai būdavo, kad darbuotojams į pagalbą surenkant gaminius kibdavo ir patys įmonės vadovai. O kadangi iš pradžių jie neturėjo ofiso, prireikus padirbėti kompiuteriu, važiuodavo namo.

Siekė įmonę auginti ir plėsti

Pasak pašnekovo, jį ir jo kolegą Giedrių kaip asmenybes klientai žinojo ir suprato, ko gali tikėtis, ir kad tai, ką jie pažadėjo, įsipareigojo, būtinai įgyvendins. Tačiau kaip įmonei „Medienos profesionalams“ darbais, jų kokybe teko įrodyti, ko yra verti.

„Kai esi naujas rinkos žaidėjas ir neturi nei pakankamai darbuotojų, nei įrangos, o nori ir privalai gaminti kokybišką produkciją, būti rinkos dalyviu nėra paprasta“, – verslo pradžią prisiminė L. Satkūnas.

Laikui bėgant veikloms vykdyti reikėjo daugiau patalpų, todėl įmonė tame pačiame pastate jų nuomojosi vis daugiau. Augo ir darbuotojų skaičius, o siekdama palengvinti ir pagreitinti gamybos procesus, įmonė skolinosi pinigų, įsigijo reikiamos įrangos.

Per pirmuosius „Medienos profesionalų“ veiklos metus padidėjo ir jos klientų ratas, ir gaminių asortimentas.

Palaipsniui verslininkai pradėjo galvoti ir apie tai, kad įmonei ateityje reikės erdvės augti – nuosavų, didesnių patalpų, savos patogios erdvės gamybai, administracijai, produkcijos išgabenimui.

Veiklos dešimtmetis naujoje vietoje

Vadovams ir darbuotojų kolektyvui įmonės veiklos pradžioje teko nemažai išbandymų, bet dabar jie liko praeityje.

„Medienos profesionalai“ 2024-uosius, savo jubiliejinius metus, pasitiko jau ne Mažeikiuose, o Juodeikiuose. Įmonė įgyvendino plėtrą: prieš kurį laiką įsigijo 30 metų neliestą, apleistą 10 hektarų žemės sklypą su pastatais. (Kažkada čia turėjo būti naftos perdirbimo gamyklos dujų išpilstymo į balionus padalinys, bet veikla taip ir nebuvo pradėta.)

Žodžiu, investavus pinigų, laiko, darbo, pastangų, ilgai niekam nebuvusi reikalinga teritorija atgijo naujam gyvenimui. Vienas pastatas atnaujintas. Į šį šviesų, erdvų pastatą baigiantis 2023-iesiems metams persikėlė „Medienos profesionalų“ gamykla, ofisas, darbuotojai. Teritorijoje esantys kiti pastatai „užkonservuoti“ tam, kad taip greit nesidėvėtų.

„Žmogus visada nori ir siekia turėti namus, nuosavą stogą virš galvos, taip ir įmonei jo reikia. Tai iš pat pradžių, dar dirbdami mieste, mąstėme apie patalpų įsigijimą. Bet nebuvo galimybės“, – kalbėjo įmonės direktorius.

O dabar, kai įmonė turi savo „namus“, daug teritorijos ir patalpų gamybai, medžiagų, gaminių sandėliavimui, randasi ir naujų ateities planų, idėjų.

Darbuotojų – daugiau nei pusšimtis

Įmonėje „Medienos profesionalai“ darbuotojų skaičius svyruoja nuo 50 iki 60.

Dauguma jų staliai-staklininkai, tačiau yra ir kitų specialybių atstovų – inžinierių, vadybininkų, marketingo ir logistikos specialistų, sandėlininkų, gamybos meistrų, administratorė, valytoja.

Įmonės vadovas supranta: žmogui svarbiausias dalykas darbe – atlyginimas. O toliau seka kiti dalykai, pavyzdžiui, draugiškas kolektyvas, pasitikėjimas, saviraiškos galimybės.

Pokalbio pabaigoje nuskambėjusi pagrindinė pašnekovo mintis – apie Mažeikius ir rajoną: „Esu Mažeikių patriotas. Mūsų rajonas yra labai gera vieta, tikiu, kad čia, kur dabar esame, yra mūsų vieta.“

„Susirinkimuose su darbuotojais kalbamės apie tai, kad pirmiausia sau atlyginimą jie kelia patys – kokybiškai ir greitai dirbdami. Esame pareigybes suskirstę į kategorijas. Darbuotojai šias kategorijas gali pasikelti, ir nuo to didėja atlyginimas. Stengiamės įvertinti žmogaus motyvaciją dirbti, darbo kultūrą. Puoselėjame atlyginimų sistemą, susietą su tuo, kaip sekasi įmonei. Kai ji uždirba, dalijasi ir su darbuotojais“, – pasakojo L. Satkūnas.

default

Išsamiau apie lankstumą

Ir žmogaus gyvenime, ir versle įgyvendinant įvairius sumanymus, įveikiant iškylančius sunkumus reikalinga tam tikra vertybinė atrama.

Įmonės „Medienos profesionalai“ vadovas ilgai negalvojęs įvardijo vertybes ir svarbiausius dalykus, kurie įmonėje puoselėjami jau nuo jos įkūrimo.

„Vertybės buvo ir išliko labai aiškios: atvirumas ir kalbėjimasis su žmogumi, pasitikėjimas vieni kitais. Jei, tarkim, iškyla kokia nors komplikuota situacija, apie tai klientą informuojame, o ne „vyniojame į vatą“. Dar mums, kaip įmonei, svarbu išlikti lankstiems. Įprasta, kad kuo įmonė mažesnė, tuo didesnis jos lankstumas, o įmonei augant lankstumas mažėja“, – kalbėjo pašnekovas.

Lankstumas šiuo atveju reiškia gebėjimą įsiklausyti ir įgyvendinti klientų pageidavimus nepaisant to, kad jie gali sumažinti gamybos efektyvumą, arba kitaip – sukelti sunkumų.

Pavyzdžiui, įmonė turi standartinį namelio modelį su 4 langais ir vienomis durimis. O klientas pageidauja tokio paties namelio tik su stoglangiu. Žmogui, neišmanančiam medienos gaminių gamybos specifikos, gali atrodyti, kad nieko čia tokio: išpjovei angą ir įstatai stoglangį. Bet praktikoje viskas ne taip: inžinieriai turi numatyti, kokioje stogo vietoje tas stoglangis bus, turi apgalvoti, kaip tą vietą sutvirtinti, padaryti naują stogo konstrukciją.

Kasdienybėje laiko apmąstymams nėra

Apžvelgdamas praėjusius dešimt įmonės metų, L. Satkūnas pasakojo, kad, pasinėrus į darbus, planų įgyvendinimą, problemų sprendimą – gyvenant didžiuliu tempu, prisiminti ir įvertinti visam tam, kas nuveikta ir pasiekta, įprastai nelieka laiko.

„Pirmaisiais, antraisiais, trečiaisiais įmonės gyvavimo metais, būdavo, atvažiuodavo įmonės klientai, tiekėjai ir stebėdavosi, kad per tokį trumpą laiką tiek daug visko padarėme. Stebėdavosi nepaisydami to, kad mūsų darbo sąlygos, aplinka buvo kur kas paprastesnė, nei yra dabar naujajame fabrike. Tai ir mums patiems buvo tarsi patvirtinimas, kad turbūt einame gera linkme“, – šypsojosi įmonės vadovas.

Todėl įmonės veiklos jubiliejus, neseniai įgyvendintas plėtros etapas, kai įmonė iš Mažeikių persikėlė į naujam gyvenimui prikeltą sklypą, atnaujintas patalpas Juodeikiuose, yra lyg slenkstis, trumpas stabtelėjimas apmąstymams apie tai, kas nuveikta, ir laikas naujiems planams kurti.

Įmonės „Medienos profesionalai“ vadovai ketina ir toliau vykdyti plėtrą, didinti gaminių asortimentą, plėsti šalių, kuriose parduodami gaminiai, sąrašą. Visa tai daro žmonės – įmonės darbuotojai. Kolektyve laukiami ir vertinami patikimi, kompetentingi, darbštūs savo srities profesionalai – inžinerijos, pardavimų, rinkodaros, medienos apdirbimo specialistai. Mažeikiškiai ir aplinkinių rajonų gyventojai, kuriuos domina galimybė prisijungti prie stabiliai augančios įmonės „Medienos profesionalai“ darbuotojų kolektyvo, kviečiami atsiųsti savo gyvenimo aprašymus el. p. raimonda@woodprofessionals.lt arba paskambinti numeriu 8 633 31 159.

Neringa ŠVELNIENĖ
Nuotr. iš „Medienos profesionalų“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto