Medikai gelbėja gatvėse šąlančius benamius

Antroje savaitės pusėje termometro stulpelis gali nukristi iki 30 laipsnių šalčio. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kas rytą vis labiau spaudžiantis šaltis koreguoja mažeikiškių gyvenimą: vieniems prireikia medikų pagalbos, kitiems padeda seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai, kaimynai, artimieji.
Aukų dėl šalčio kol kas neužfiksuota.

Nukentėjusiųjų nėra

Mažeikių ligoninės priėmimo skyriaus vedėja Zina Jakštienė dėkojo Dievui, kad nuo šalčio nukentėjusių mažeikiškių skyriuje šiomis dienomis dar nebuvo.
Bendrovės „Greitosios medicinos pagalbos centras“ vyresnioji slaugytoja Sonata Keliotienė „Santarvei“ sakė, kad ypatingų atvejų dėl sušalimo nepasitaikė, ekipažams į priėmimo skyrių vežti gatvėse gulinčius išgėrusius benamius jau seniai ne naujiena: apie tokius pacientus medikams praneša praeiviai.
„Bet tie pacientai nebūna visiškai sušalę, sušilę jie vėl išeina į gatvę“, – situaciją komentavo S. Keliotienė.

Kaimuose sušalusių nėra

Nušalusių pacientų šiemet dar nebuvo Sedos, Židikų ir Viekšnių miesteliuose, tik Tirkšlių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Danė Perminienė sakė, kad vakar prieš kelias dienas galūnes apšalusiam vyriškiui teko tvarstyti žaizdas: pirmąją medicinos pagalbą jam suteikė Mažeikių traumatologai.
„Sušalusių pas mus nebūna, čia nėra benamių, mažuose miesteliuose jie kažkur glaudžiasi. Pas mus dabar prasidėjo plaučių uždegimai: vos ne kasdien po vieną užregistruojame“, – sakė Viekšnių dr. A. Biržiškos sveikatos centro direktorė Aušrelė Jadvyga Gurauskaitė.

Kuru aprūpinami iš anksto

Esant šaltiems orams labiausiai rizikuoja sušalti vieniši senukai, vienkiemių gyventojai, grėsmė yra ir rizikos šeimoms. Visų rajono pirminių sveikatos priežiūros įstaigų vadovai tvirtino: sušalusiųjų jų apylinkėse nesą todėl, kad gerai dirba socialiniai darbuotojai.
Pastarųjų teigimu, malkomis, kuru seniūnijose gyvenantiems socialiai remtiniems žmonėms pasirūpinama iš rudens.
Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė tikino, kad vienišais žmonėmis rūpinasi socialinių paslaugų tarnybos darbuotojai.
„Jei malkomis žmonės aprūpinami, tai nereiškia, kad visi krosnis pasikuria, todėl nuolat reikia juos aplankyti. Kaip tik šiandien popiet esame suplanavę apvažiuoti savo globotinius ir pasižiūrėti, kokia yra reali padėtis“, – vakar sakė S. Valatkevičienė.

Į pagalbą – technika

Šerkšnėnų seniūnijos socialinė darbuotoja Nijolė Liegaudienė prižiūri dvylika rizikos šeimų. Kiek jų teko lankyti, padėtis visur gera, namuose šilta.
Su vyresnio amžiaus žmonėmis dirbanti Birutė Liseckienė pasakojo, kad dar prieš šalčius du senolius paguldė į Sedos ligoninę, tad dėl jų yra rami. Kitus stengiasi aplankyti: antradienį apvažiavo kai kurių kaimų senukus.
„Kiekvieną rytą pasitinkame su jauduliu, ar viskas visur gerai, nesinorėtų išgirsti kokių nors blogų naujienų“, – „Santarvei“ teigė pašnekovė.
Apie sušalusius žmones dar neteko girdėti ir Reivyčių seniūnijos socialinei darbuotojai Tomai Virkutytei. Vienišų senukų seniūnijoje nėra daug: kiekviename kaime po vieną kitą. Yra keletas, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra: jiems ir skiriamas ypatingas dėmesys.
Daugelis senolių turi giminių, jei kas atsitiktų, praneštų ir kaimynai.
Kaip didelę paspirtį T. Virkutytė įvardijo vienkiemiuose įrengtus vieno mygtuko įrenginius, kuriais galima išsikviesti pagalbą. Tiesa, tie „mygtukai“ sujungia su tarnyba Vilniuje, kuri apie pagalbos šauksmą operatyviai praneša į vietas. Socialinė darbuotoja prisiminė pernykštį atvejį, kai gausiai pasnigus, pagalbos prireikė vienkiemio gyventojai. Su ja, gavę signalą, susisiekė vietos policijos pareigūnai.

Šalčiai stiprės

Saugotis šalčio turėtų ne tik vieniši vienkiemiuose gyvenantys senukai – spėjama, kad speigai tęsis kelias dienas ir spaus dar labiau.
Vakar sinoptikai prognozavo, kad Lietuvoje vyraujantis šaltis dar stiprės, ir antroje savaitės pusėje termometro stulpelis gali nukristi iki 30 laipsnių šalčio.
Pasak specialistų meteorologų, savaitgalį speigas turėtų truputį atlėgti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto