Medžioklėje akcentuojamas saugumas

Didelis dėmesys medžioklėse su varovais skiriamas jų saugumui. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kai šiuo metu laukuose ramybė, laukiame žiemos, medžiotojams darbymetis – nuo spalio vidurio prasidėjo varyminės medžioklės.
Medžiokles kontroliuojantys pareigūnai primena, kad būtina laikytis ne tik jas reglamentuojančių įstatymų, bet ir saugoti vieniems kitus.

Užfiksavo pažeidimą

Medžioklės su varovais prasidėjo nuo spalio penkioliktosios ir tęsis iki vasario pirmosios. Nors visi medžiotojai žino medžioklę reglamentuojančius įstatymus, tačiau jau nubaustas vienas pažeidėjas. Ukrinų medžiotojų būrelio nariai, medžiodami Obeliškių kaimo apylinkėse, išgirdo iš  vienkiemio aidinčius šūvius. Iškviesti aplinkosaugininkai nustatė pažeidimą – vienkiemio savininkas, pats būdamas medžiotojas, nutarė prišaudyti savo šautuvą ir išbandyti optinio taikiklio tikslumą. Prišaudymui pasirinko savo kiemą, nors tai griežtai draudžiama. Už tai gresia įspėjimas arba bauda nuo penkiasdešimties iki dviejų šimtų litų. Šįkart apsiribota minimalia kodekse numatyta bauda.
„Aiškiai yra reglamentuota, kad ginklus galima prišaudyti tik šaudykloje arba kitoje tam skirtoje vietoje, kur nėra pavojaus žmogaus ar gyvūno gyvybei. Be to, medžiotojas privalo žinoti, kad norint prišaudyti ginklą, reikia išsiimti medžioklės lapą, kuriame būtų apie tai įrašyta, tuomet mūsų tarnyba jokių priekaištų neturės“, – paaiškino rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius.
Nors apie šią taisyklę žino visi medžiotojai, tačiau toks pažeidimas – ne pirmas: vyrai nesusilaiko ir bando šautuvus be būtinų medžioklės lapų, o po to moka baudas.

Bus kontroliuojama

Didelis dėmesys medžioklėse su varovais skiriamas jų saugumui – mat į tokią medžioklę susirenka didelis būrys žmonių su ginklais. Viena pagrindinių taisyklių – tiksliai vykdyti visus medžioklės  vadovo nurodymus.
„Varovai privalo dėvėti ryškias, dažniausiai oranžines liemenes, jas arba kepures su tokiomis juostelėmis turi dėvėti ir medžiotojai. Leidžiama medžioti tik su kilmės dokumentus turinčiais medžiokliniais šunimis.
Vienkiemių ar sodybų gyventojai gali būti ramūs – šaudyti arčiau kaip du šimtai metrų nuo gyvenamųjų ar kitų pastatų griežtai draudžiama, išskyrus tik tuos atvejus, kai tam neprieštarauja patys gyventojai. O medžiotojų pagrindinė taisyklė – šauti tik tada, kai įsitikini, jog tai miško žvėris“, – kalbėjo vyresnysis inspektorius.
Tikrinti, kaip laikomasi taisyklių vykstant varyminėms medžioklėms, rajono aplinkosaugininkams padeda Šiaulių aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

Nuobaudos – griežtos

Prieš šaudami medžiotojai privalo įsitikinti ne tik tuo, kad tai miško žvėris, bet ir koks jis. Pavyzdžiui, draudžiama medžioti mūsų rajone dažniausiai pasitaikančius elnius ir stirnų patinus. Nuobauda už tokį nusižengimą gana griežta – medžiotojo bilieto sulaikymas nuo metų iki trejų bei ginklo konfiskavimas.
Kaip informavo aplinkosaugininkas, vėl leidžiama vilkų medžioklė. Visoje šalyje pilkių galima sumedžioti penkiasdešimt, o kai šis limitas bus išnaudotas, jų medžioklė bus nutraukta.
Nuo lapkričio trečiosios leidžiama zuikių (pilkųjų kiškių) medžioklė, nuo ketvirtadienio draudžiama kurapkų medžioklė. Visus metus galima medžioti lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

4 Atsakymai į “Medžioklėje akcentuojamas saugumas”

 1. Antanas parašė:

  Pagrindinė bėda variminių medžioklių tai alkoholio vartojimas, medžioju jau dešimt metų ir nė karto nebuvo taip, kad nebutų medžioklėje girtaujama kaip prieš medžioklę taip ir jos metu, toks jausmas, kad randiesi tarp visiškų girtuoklių.

 2. Tadas parašė:

  Šiandien nusitaikęs į žvėrį, rytoj nusitaikys į žmogų. Medžioklė – ištroškusių kraujo ir mirties akimirkų žmogėnų užsiėmimas.

 3. Jonas, bet irgi ne medžiotojas parašė:

  O tu nuvažiuok į mėsos kombinatą ir tikrai pamatysi kiek gyvulėlių nužudoma per dieną, kuriuos tu pats šlamšti pilnais žandais ir visada pirma galvok, prieš nesąmones rašydamas, o tik paskui rašyk…

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  nekenčiu žudikų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto