Medžioklės laimikis ar trofėjai mažeikiškiui – ne svarbiausi

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Medžioklės tikslas – ne vien laimikis, bet bendravimas, buvimas gamtoje, susitikimas su bendraminčiais, laisvalaikis, kurį kartais kartu leidžia visa šeima.
Taip savo pomėgį apibūdino jau beveik trijų dešimtmečių patirtį turintis Naftininkų būrelio medžiotojas Pranas Noreika.

Atsipalaiduoja gamtoje

„Vieni sportuoja, kiti – azartiški loterijų mėgėjai, o man laisvalaikis – medžioklė. Laimikio aš nesivaikau, man pats išėjimas į mišką jau yra šventė. Vasarą, kai sėdi bokštelyje, šiltas vakaras, jauti – pati gamta kvėpuoja, paukščiai čiulba, pamatai tokių vaizdų, kad net kvapą užima. Tuo metu ir atsipalaiduoji, atsiriboji nuo kasdienybės. Žiemą praktiškai net nėra minties sėdėti bokštelyje, tada įdomu klampoti po laukus ir miškus“, – pasakojo medžiotojas.
Medžioti Pranas pradėjo1986-aisiais – per draugo gimtadienį jam pasiūlė kitą dieną dalyvauti medžioklėje. Kaip tarė, taip draugai ir padarė – sėdo į autobusą, nuvyko į Krakius pas tuo metu medžioklei vadovavusį Praną Balvočių… Ir viskas prasidėjo: visą žiemą Pranas dalyvavo medžioklėse kaip varovas, o po metų, išlaikęs egzaminus, tapo tikru medžiotoju.
Matyt, čia kalti genai, svarsto mažeikiškis, – kiek mama pasakojo, jos amžinatilsį tėvelis, kurio Pranas nepažinojo, buvo medžiotojas, tuo tarpu jo tėvas labiau linko į žvejybą.

Trofėjų neskaičiuoja

Viena pirmųjų medžioklių labiausiai ir įstrigo vyrui į atmintį.
„Atsistojau kvartalinėje linijoje Ubagynės miške ir išeina į laukymę didžiulis elnias. Aš jau net spėjau pagalvoti, kur tokį penkių šakų ragų trofėjų kabinsiu prieškambaryje, nusitaikiau ir – šūvis, o gyvūnas stovi kaip niekur nieko. Tuo metu buvome sutarę, kad stambius žvėris medžiosime tik kulkomis, atlaužiau šautuvą, kad įsidėčiau antrą kulką, bet tiek šį elnią ir bemačiau.
Kaip vėliau paaiškėjo, viena iš pirmųjų mano kulkų praėjo pro kaklą ir net nekliudė žvėries. Tik vėliau buvo pirmasis laimikis – lapė“, – prisiminė Pranas.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “Medžioklės laimikis ar trofėjai mažeikiškiui – ne svarbiausi”

  1. Suprask parašė:

    kaip nori, „kulka praėjo pro kaklą, bet žvėries nekliudė“…nemokate suprantamai parašyti..jei kulka nekliudė tai gal ji praskriejo virš kaklo??.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto