Medžiotojų teigimu, taisyklių sugriežtinimas padėties nepakeis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Medžioklės kontrolės sugriežtinimas – taip aplinkos ministras reagavo į tragišką atsitikimą šių metų sausį Joniškio rajono miške, kai neblaivus varovas nušovė kitą varovą. Savo nepritarimą sugriežtinimams išsakė jau ilgus metus medžioklėse dalyvaujantys mūsų rajono medžiotojai.

Šių metų sausio viduryje Joniškio rajone vyko medžioklė su varovais, kuri baigėsi tragedija – buvo paleistas vienintelis šūvis, kuriuo 54-erių metų varovas mirtinai sužeidė 48-erių metų varovą. Po įvykio, patikrinus mirtiną šūvį paleidusio žmogaus blaivumą, buvo nustatytas didesnis kaip vidutinis girtumas – 1,88 promilės.
Tokie tragiški atsitikimai medžioklėse registruojami beveik kiekvienais metais – 2016 metų sausį Tauragės rajone blaivus 44-erių metų vyras šovė į kiškį, tačiau pataikė ir mirtinai sužeidė 47-erių metų varovą.
Mūsų rajone nelaimė medžioklėje paskutinį kartą įvyko 2015 metų lapkričio pirmąją Sedos girioje.  Medžioklės su varovais metu 66-erių metų medžiotojas paleido du šūvius į bėgančius elnius, viena iš kulkų kliudė 54-erių metų medžiotojo koją.
Po tragiškos medžioklės Joniškio rajone aplinkos ministras Kęstutis Navickas pavedė Aplinkos ministerijos Miškų departamentui pateikti pasiūlymus ir teisės aktų projektus, kad būtų įtvirtinta pareiga medžioklės metu turėti pirmosios medicininės pagalbos vaistinėlę, reguliariai išklausyti pirmosios pagalbos kursus.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto