Meilė iš pirmo žvilgsnio: tarp prancūzų Sarah Laulan ir Remy Poulakis bei Renavo dvaro sodybos publikos

Fotografijų autorė Nomeda Vėlavičienė

Rugpjūčio 20 d. šiek tiek prieš 18 valandą žalios Renavo dvaro sodybos pievos pasidabino baltai pasipuošusiais svečiais. Jie rinkosi į kasmet vasaros pabaigoje rengiamą vakarą „Baltų kvapų naktyje“.

Tradiciniu tapęs vasaros palydėtuvių renginys šiemet buvo dar gausesnis – ir skaisčiai baltų svečių, ir atlikėjų pasirodymų, ir vyndarių pristatytų skonių bei aromatų skaičiumi. Svečiai pirmiausia buvo kviečiami į Lietuvos vyndarių klubo “Lietuviško vyno namai Žemaitijoje” ir Vyndarių šeimos klubo “RJR” edukacinę valandėlę susipažinti su lietuviškų vynų gamybos patirtimis, vaisių, uogų, gėlių bei žolelių skonių bei aromatų derinimo subtilumais.

Koncertinę programą istoriniais šokiais bei pokalbiais apie dvariškių gyvenimo momentus gražiai ir elegantiškai, kaip tikros gerai išauklėtos dvaro panelės, pradėjo Telšių Žemaitės dramos teatro šokių studijos mergaitės (vadovė Ina Levickienė).

Prancūzai iš „Žemaitijos dvarų muzikos festivalio“

Fotografijų autorė Nomeda Vėlavičienė

Kitas pasirodymas, kurį surengė prancūzų artistų duetas – mecosopranas Sarah Laulan ir akordeonistas virtuozas bei tenoras Remy Poulakis,  nepaliko abejingo nė vieno klausytojo. Skambėjo negirdėtos, atimančios žadą Lotynų Amerikos dainos, artistai sau pritarė ne tik akordeonu, bet ir kūnais, įtraukė publiką ploti į taktą. Kelionė driekėsi per Gvatemalą, Braziliją, Argentiną ir kitas šio turtingų ritmų žemyno šalis. Persikėlus į Europą, skambėjo melodijos iš Andalūzijos, itališkų operų arijų ir ,žinoma, gimtosios Prancūzijos. Solistė Sarah Laulan atliko žymiąją ariją iš G. Bizet operos „Carmen“, sprogo galinga energija, svaiginančiu balso grožiu ir nesuvaidinta aistra.  Solistė pakerėjo publiką natūralumu ir žaismingumu, netgi komiškais artistiniais pasirodymais. Ji yra tarptautinių konkursų, tarp kurių karalienės Elisabeth, nugalėtoja, operos solistės išsilavinimą įgijo Briuselio muzikos akademijoje, taip pat yra profesionali aktorė. Nuo Berlyno iki Barhaimo, nuo Londono iki Renavo ji dainuoja operą su tokiu pačiu malonumu kaip kabareto dainas ar šiuolaikinę muziką. Jos scenos partneris Remy Poulakis užaugo muzikantų šeimoje, akordeonu groti pradėjo nuo 11 metų šokių salėse. Scenoje Remy visada improvizuoja pagal nuotaiką ir publiką, trys G. Puccini arijos, sudainuotos be atsikvėpimo, pakėlė koncerto svečius nuo kėdžių ploti ir šaukti „Bravo!“.

Sarah ir Remy jau pasirodė daugelyje vietų Prancūzijoje, Belgijoje, Sicilijoje, Graikijoje, Estijoje. Koncertas Renavo dvaro sodyboje yra pirmasis dueto pasirodymas Lietuvos publikai.  Tokią dovaną ištikimiems gerbėjams padovanojo „Klasikos degustacijos“ komanda. Pasirodymas vainikavo kompanijos rengiamą  „Žemaitijos dvarų muzikos festivalį“.

Barokiniai paveikslėliai

Fotografijų autorė Nomeda Vėlavičienė
Fotografijų autorė Nomeda Vėlavičienė

Po pertraukėlės vėl publikos dėmesį prikaustė lyg iš baroko laikų į Renavo dvaro sceną įžengusi ištaigingais rūbais bei aksesuarais pasidabinusi grupelė išpudruotų damų ir ponų. Smagus, teatralizuotas, melodingas ir net humoristinis koncertas-spektaklis žavėjo lengva muzikine žaisme, įvairių kūrinių melodijomis iš operų, operečių, miuziklų, kino filmų ir net šiuolaikinės pop muzikos. Itin stilingi ir prabangūs kostiumai, galvą puošiantys prancūziškieji „puof“ perukai, griežtos etiketo taisyklės – tai tipiškas manieringojo baroko vaizdelis. Šis spektaklis – tai nesibaigiančios meilės peripetijos bei amžinas tėvų ir vaikų nesusikalbėjimas. Tai laikai, kai ore tvyro muzika, kerintis gėlių aromatas, žavi moteriškas koketavimas ir vyriška elegancija. Programą „Barokiniai paveikslėliai“ sukūrė ir atliko solistai Kristina Siurbytė, Akvilė Garbenčiūtė-Bučienė, Rokas Laureckis, Raimondas Baranauskas bei koncertmeisterė Rūta Blaškytė.

Renginį „Baltų kvapų naktyje“ 3-ią kartą organizuoja Renavo dvaro sodyba. Žemaitijos dvarų muzikos festivalio antrąjį leidimą kuria ir pristato kompanija „Klasikos degustacija“. Festivalio mecenatas yra „ORLEN Lietuva“, rėmėjai – Žemaitijos regiono įmonės „Plungės lagūna“, „Plungės šaltis“, „Oginski hotel“, „Transkela“ ir „Baltic Blue Berry“, taip pat Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga, informaciniai partneriai „Santarvė“ ir „Telšių žinios“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto