Melioracijos darbams – lėšų trupiniai

Žiogaičių kaimo gyventojai turi vilties, kad šalia gyvenvietės pagal projektą atliekami melioracijos darbai išvaduos juos iš potvynių gniaužtų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio skyriaus duomenimis, apie 60 proc. melioracijos sistemų yra blogos būklės, tačiau joms prižiūrėti valstybė lėšų nenumatė. Šiemet mūsų rajone melioracijos darbams skirta vos 660 tūkstančių litų, kai lėšų reikėtų bent penkis kartus tiek.

Tikslinės lėšos

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas informavo, kad į melioracijos darbų programą 2012 m. įrašytos lėšos – tikslinės.
„Buvo sudaryta komisija, kuri vadovavosi žemės ūkio ministro nustatytais prioritetais. Visos lėšos – tikslinės“, – paaiškino vedėjas.
Praėjusiais metais Žiogaičiuose buvo pradėtas Purvėnų kadastro vietovės melioracijos projekto drenažo sistemų melioracijos statinių remontas ir rekonstrukcija. Šiais metais projektui užbaigti skirta 181 tūkstantis litų.
„Daugiau investicijų neskirta jokiems projektams“, – situaciją komentavo vedėjas.

Reaguota į gyventojų prašymus

Žemės ūkio ministerija rekomendavo daugiau lėšų skirti melioracijos grioviams, drenažo sistemos tvarkomos tik tada, jeigu jos įeina į projektus.
Šerkšnėnų seniūnijos Plinkšių kadastro vietovėje buvo atliekami vandentvarkos darbai. Gyventojai skundėsi dėl uždumblėjusio griovio, einančio pro Plinkšes. Darbams užbaigti šiemet skirta 103 tūkstančiai litų.

Melioracijos objektams lėšų nedaug

Penkerius metus Laižuvos kadastrinėje vietovėje Europos Sąjungos lėšomis buvo vykdytas melioracijos projektas. Toje vietovėje esantiems statiniams prižiūrėti šiemet numatyta 63 tūkstančiai litų.
Beveik 25 tūkstančiai litų skirta rajone esančioms dvylikai tvenkinių užtvankų prižiūrėti.
Melioracijos ir hidrotechnikos statinių avariniams remonto darbams skirta vos apie 55 tūkstančius litų.  Likę programos pinigai bus panaudoti projektams rengti, ekspertizėms atlikti, melioruojamų žemių ir melioracijos statinių apskaitai tvarkyti.

One Reply to “Melioracijos darbams – lėšų trupiniai”

  1. vai vai parašė:

    600 tūkstančių ir tipo nieko neskyre… o kiek europiniu gavo kaim mergyte nusisneka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto