Melioracijos darbams skiriamų lėšų nedaugėja

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiemet melioracijos darbams rajone atlikti skirti 226 tūkstančiai eurų iš valstybės biudžeto. Pastaraisiais metais valstybės parama beveik nesikeičia ir jos užtenka tik daliai poreikių tenkinti.

Didžioji dalis – priežiūros darbams

Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija parengė šių metų melioracijos darbų programą, kurią patvirtino Savivaldybės taryba.
Komisijai vadovavęs Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas paaiškino, kad skirstant pinigus buvo vadovautasi žemės ūkio ministro įsakymu patvirtinta tvarka ir nustatytais prioritetais.  Didžiausia dalis lėšų – 80 procentų arba 180 tūkst. eurų – numatyta melioracijos griovių priežiūros darbams. Tarp jų – Užežerės, Bugenių, Leckavos, Krakių, Pakalupio, Auksūdžio, Laižuvos, Svirkančių, Viekšnių, Tirkšlių, Žemalės kadastro vietovių kai kurie magistraliniai grioviai.
„Visų šių melioracijos objektų būklė yra įvertinta kaip bloga. Melioracijos žiotys užaugę, apgriuvę“, – apie poreikį juos tvarkyti kalbėjo R. Gramas.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas paaiškino: nors magistraliniai grioviai yra valstybės turtas, tačiau patikėjimo teise jis perduotas savivaldybėms. Todėl jų pareiga rūpintis tokio turto priežiūra.

Mero nusišalinimas sukėlė intrigą

Kai Taryboje buvo svarstoma Melioracijos darbų programa, posėdžių salę paliko Auksūdyje gyvenantis ir ten ūkininkaujantis Savivaldybės meras Antanas Tenys. Buvo galima spėti, kad politikas šitaip bandė išvengti viešųjų ir privačių interesų konflikto, nes tarp objektų buvo įvardinti Auksūdžio kadastro vietovės magistralinio melioracijos griovio Varupis remonto ir priežiūros darbai.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto